0
Mark Duubas lumelaua MM - l Eesti parimana 24 - s Tagasi

24.01.2009

Sedakorda viis võidu koju küll hõimurahva esindaja soomlane Markku Koski, kuid hümni meloodia Lõuna-Korea Gangwoni lõputseremoonial oli südantsoojendav. Teine koht tänases Big Air võistluses läks belglasele Seppe Smithile ning kolmas juba veterani vanuses Stefan Gimplile Austriast.
  
Eesti parimana oli Mark Duubas 24. Duubas maandus treeningul 4 korda triki backside 900 Melan, kuid võistlushüppel ei suutnud oma võimeid sajaprotsendiselt realiseerida. Duubas piirdus BS 720 Melan grääbiga. Täna oleks 180 kraadi võrra raskem trikk hea õnne korral taganud koha finaaliski.
Mario Visnapil oli samuti treeninhüpetel parem minek kui tänases kvalifikatsioonis. Tänased võistlustingimused erinesid üleeilsest treeningust -12 kraadi õhusoojuse võrra. Hüpe oli praktiliselt jääs ning see tegi hüppe äratõuke ajastuse keeruliseks. Maanduminegi oli väga kõva. Treeninhüpete ajal oli temperatuur nulli ümber ning tingimused pehmemad. Paljudel teistelgi oli täna probleeme varase ponnistuse või hilise äratuõukega, kuigi olud olid võrdsed kõigile ja mõnele sobisid need lihtsalt rohkem.
"Kahju, et hüpe oli mäekeskuses ehitatud tellingutele. Mulle ei meeldi sellised väikesed hüpped, kus pealesõit on sageli väga künklik ning õhulend lühike. Saaksin oma potentsiaali maksimaalselt avada suuremalt mäele ehitatud hüppelt.Mulle meeldib suur hoog ja kõrge õhulend. Tänase FS 900-ga ei saa rahule jääda. Heast sooritusest jäi omajagu puudu." kommenteeris Visnap peale võistlust.
16. aastane Sulev Paalo debüteeris MMil 32. kohaga. Sulevil murdus treeninhüppel lauanina.
"Tänavu olen katki hüpanud juba 6 lauda. Vahetult enne MMi murdsin treeninglaagris oma lühikese, 157cm pika laua. Siin pidin võistlema 164 cm pikkuse lauga, mis oleks sobinud pigem suurele mäehüppele kui väiksele tehishüppele nagu täna. Olen pikkuselt ja kaalult vist üks suuremaid lumelaudureid MK sarjas ja siin MMil, kuigi olin täna ka kõige noorem võistleja. Minu hea sponsor ei suutnud õige pikkusega lauga varustada ning pidin siin kiirelt harjuma suure lauaga. Tegin triki FS 720, mis oli Grenoble MK etapil tehtud BS 720 võrreldes üsna kehvake. Mark oli täna sama trikiga 24., mida tegin Grenoblis. Oleksin võinud samuti BS 720 peale välja minna, kuid nappis enesekindlust - kukkusin treeningul üsna raskelt, sest plaanis oli trikk Cab 900, kus tornis tuleb alla sõita nö valge jalg ees, kuid õnneks ei vigastanud ennast ja sain täna võistelda. Viimasel ajal olin frontside trikke rohkem maandunud ja proovisin seda, jäin hüppesse suure laua sabaga pisut kinni ja täpselt ühte moodi kaks korda järjest. Olen üsna pettunud!" arutles Sulev peale võistlust.
   


Tehvandi SpordikeskusEesti TerviserajadEesti OlümpiakomiteeFIS-Ski
web by OK Interactive