Juuni 2017

 

Portorozis, Sloveenias toimus hiljuti FIS kalendrikonverents, kus võeti vastu talialade jaoks määravad otsused

 

 

Lumelaud ja freestyle-suusatamine

 

Maikuus Sloveenias Portorozis toimunud FIS konverentsil kogunes esmakordselt vastloodud Snowboard, Freestyle & Freeski suurkomitee. 

Uuenenud struktuuri all kohtusid ka viis alakomiteed: Park&Pipe, Cross, Moguls&Aerials, Snowboard Alpine ja Youth&Children’s Questions.

Komiteede täielikud nimekirjad leiad siit http://www.fis-ski.com/inside-fis/about/fis-structure/committees/

Pikemalt saad lugeda http://www.fis-ski.com/snowboard/alpine-snowboard/news-multimedia/news/article=snowboard-update-from-portoroz.html

Paika sai lumelaua ja freestyle-suusatamise algne MK kalender 17/18 hooajaks. Link siin: http://www.fis-ski.com/news-multimedia/news/article=snowboard-freestyle-and-freeski.html?utm_source=newsletterFlashFromFisSki&utm_medium=email&utm_campaign=20170531

 

 

Mäesuusatamine

 

Uuel hooajal on saab paralleelslaalomi võistluse "kvalis" FIS punkte samadel alustel nagu möödunud hooajal Pyhal. Kaotatakse NC piirang elik hooaja jooksul võib/saab alaliit korraldada mitu PSL võistlust ja "kvali" ühe sõiduga saab FIS punkte. "Kvalist" edasi saanu PEAB osalema ka lõppvõistlusel.

Kuna kiiruse alade konkurents on hõre võrreldes tehnikaaladega (eriti naiste osas) siis panustab Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) lähiaastatel kiirusalade nõlvade valgustussüsteemidesse, et hakata korraldama tehnikaalade näitel publiku lemmikuid "night meetinguid". 

Pikemalt Portorozis tehtud otsuste kohta saad lugeda siit: http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/news-multimedia/news/article=update-from-the-fis-alpine-meetings-portoroz.html

 

 

Kahevõistlus ja suusahüpped

 

Suve GP-l hüppajatel proovitakse uut asja. Enam pole reeglit, kus peaks top 10 sportlased automaatselt olema läbinud kvalifikatsiooni. See tähendab seda, et keegi ei tohiks olla enam eelistatud seisus. Talve kohta tuleb otsus peale Suve GP võistlusi.
Sportlased peavad hüppekombedel aluspesu kandma, mis koosneb kahest eraldi osast. Aluskombe peab lõppema põlvede juurest, peab olema samast materialist ning ei tohi olla lukuga.

Teised reeglid siin lingil: http://www.fis-ski.com/ski-jumping/news-multimedia/news/article=decisions-the-fis-conference-slovenia.html

 

 

Murdmaasuusatamine

 

Teatesprint

Teatesprindi kriteerium, et kvalifitseeruda finaali on muutunud. Mõlemast poolfinaalist kaks parimat saavad otse finaali ning lisaks kuus parimat ajaga kahe poolfinaali peale.

Teisi olulisi otsusi saad lugeda siit: http://www.fis-ski.com/cross-country/news-multimedia/news/article=cross-country-decisions-portoroz-slovenia.html

Murdmaasuusatamise MK kalender 17/18 hooajaks: http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Cross-Country/02/03/08/WC_Calendar_CC17-18_status-may2017-1_Neutral.pdf

 

 

-------------------------------------

 

ESL korraline üldkogu toimub 3. augustil 2017 

 

KUTSE EESTI SUUSALIIDU KORRALISELE ÜLDKOGULE               26.06.2017 nr. 12

 

Toimumise aeg: 03. august 2017. a. 15:00 - 17:00

Koosoleku algus: kell 15:00, registreerimine: 14:45 - 15:00

Toimumise koht: Ülemiste hotelli konverentsikeskus (Tallinn, Lennujaama tee 2)

 

PÄEVAKORD:

1)         Päevakorra kinnitamine;

2)         Eesti Suusaliidu 2016/2017 majandusaasta tegevusaruande ja raamatupidamise aastaaruande kinnitamine;

3)         Eesti Suusaliidu juhatuse ülevaade alaliidu tegevustest ja eelarvelisest seisust;

4)         Eesti Suusaliidu presidendi ametist tagasikutsumine ja uue presidendi valimine;

5)         Eesti Suusaliidu ametis oleva juhatuse tagasikutsumine ja uue juhatuse valimine;

 

Kommenteeritud päevakorra ja lisamaterjalid (2016/2017 majandusaasta tegevusaruanne ja raamatupidamise aastaaruanne) edastame Teile hiljemalt 28. juuliks 2017. a.

 

P.S. Hääleõigust üldkogul omavad ainult Eesti Suusaliidu liikmete volitatud tõendatud esindajad. Igal liikmel (klubi) on üks hääl s.t. ka üks volitatud esindaja. Volitatuse tõendamiseks:

a) esindajaks on isik, kellel on klubi põhikirjast tulenevad esindusvolitused s.t. kes on liikmesklubi registrikaardil (B-kaart) juhatuse liikmena. Palun võtke registrikaardi värske väljatrükk kaasa;

b) Juhatuse liikme poolt allkirjastatud volikirja alusel

 

Palume registreerida oma esindaja üldkogul osalemiseks Eesti Suusaliitu hiljemalt 28. juuliks 2017. a. (tel: 6031516, e-mail: info@suusaliit.ee)

 

 

 

-----------------------------------------

 

 

Kohtusid Eesti ja Venemaa Suusaliitude presidendid

 

12. juunil toimus Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane ja Venemaa endise suusataja ning praeguse Suusaliidu presidendi Jelena Välbe kohtumine. Kokkusaamisel arutleti suusamaailmas toimuva üle ning räägiti kahe riikliku alaliidu vahelistest koostöövõimalustest.

 

"Meil on hea meel, et Jelena oli valmis meiega kohtuma ja suusateemadel kaasa rääkima. Mõlemal alaliidul on enne hooaja algust omad hooajaeelsed mõttekohad, mistõttu on kahe kõrvuti asuva riigi omavaheline suhtlus ning teadmiste jagamine ülioluline. Hea meel on tõdeda, et jagame ühesugust arusaama ka järelkasvu osas. Kui soovime, et meil oleks tulevikus tugevaid sportlasi, peame liidu poolt pakkuma võimalikult palju omapoolset tuge", rääkis Eesti Suusaliidu president Andreas Laane.

 

Kohtumise peamiseks teemaks kujunes alaliitude vaheliste koostöövõimaluste arendamine ja laagrite korraldamine Eestis. Mõlemad alaliidud on suunanud pilgud tugevalt tulevikku, mistõttu mõeldi üheskoos, kuidas rohkem noori suusatamise juurde tuua, sealjuures erilist tähelepanu tuleks pöörata just tütarlaste järelkasvule. Lisaks kõneleti üldiselt suusamaailmas toimuvast enne tähtsat olümpiahooaja algust.

 

Endine murdmaasuusatamise absoluutne tipp ja praegune alaliidu president Jelena Välbe külastab Eestit seoses Venemaa suusakoondise ühislaagriga Tehvandil. Traditsiooniliselt alustavad Venemaa sportlased oma uue hooaja ettevalmistust just Tehvandi Spordikeskuses. Otepää laagrisse sõitis üle 170 sportlase ning juhendaja, kelle hulka kuuluvad nii juuniorid kui täiskasvanud mehed ja naised. Tehvandi häid tingimusi ning raskeid tõuse on planeeritud trotsida juuni lõpuni.

Kohtumisel viibisid lisaks presidentidele veel Venemaa suusakoondise hooldepealik Urmas Välbe, Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil ja murdmaasuusatamise alajuht Arne Tilk

Venemaa Suusaliidu president Jelena Välbe on kolmekordne olümpiavõitja, viiekordne MK-sarja üldvõitja ning kroonitud 14 korral murdmaasuusatamise maailmameistriks.

 

 

 

-----------------------------------------

 

 

Otepääl toimuva kahevõistluse MK-etapi korraldamise juht Ago Markvardt on suurvõistluse ootuses

 

Eesti ajaloo esimese kahevõistluse maailmakarika etapini on jäänud mõned päevad rohkem kui kuus kuud ning selle ajaga tuleb kokku panna ja ellu viia ala tähtsündmus!

 

"Positsioon, millelt liikuma hakata on rõõmustav – Kristjan Ilvese tegi eelmisel hooaja oma elu parima võistlustsükli, Karl-August oli taas kord maailmakarikasarja punktidel ning vennad Pihod tegid edusamme kontinentaalkarikasarjas. Kõige olulisem on minu jaoks, et kõik neli täiskasvanut on sellest suvest ühiselt Tehvandil treenimas, see annab lootust, et kogu meeskonnal tuleb edukas hooaeg," sõnas Markvardt.

"Selle aasta jaanuaris toimus Eestis edukalt kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp, mis oli sissejuhatuseks ja peaprooviks poole aasta pärast toimuvale MK etapile."

 

Algselt pakuti Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) poolt Eestile võistluse toimumiseks jaanuari viimast nädalavahetust, kuid hilisematel läbirääkimistel asendusid need 6. ja 7. jaanuariga. "Ühelt poolt on tegemist pisut suurema riskiga ilmaolude kohalt, kuid samas oleksime varem pakutud jaanuari lõpu kuupäevaga olnud Val di Fiemme ja Seefeldi etappide vahel ning see oleks tähendanud Euroopast Eestisse ja tagasi reismist, mis oleks vähendanud kindlasti osalevate tipptegijate arvu," teab ta rääkida. "Koos meeste MK-etapiga saab Otepäält esmakordselt kahevõistluse ajaloos avapaugu naiste kahevõistluse kontinentaalkarikasari, ehk me oleme ajaloolise sündmuse käivitajaks ning loodan stardis näha ka Eesti kahevõistluse tüdrukuid."

 

Eesti on talialade maailmakarikasarja etappe edukalt korraldanud ka varem. "Seetõttu oli minul selle võrra lihtsam kohustus enda peale võtta ning loodan, et kahevõistluse MK-etapp jääb edaspidi vahelduma murdmaasuusatamise etapiga. Alar Arukuuse ja viimaste murdmaaetappidel ka Jaak Mae sisse käidud rada on veel kenasti näha, et sedamööda ka kahevõistluse maailmakarika etapp edukalt ellu viia. Kahevõistluse jaoks on üsna sümboolne, et maailmakarikasari jõuab kodumäele 2018. aastal, kui Eesti kahevõistluse maailmakaardile toonud Allar Levandi olümpiapronksist möödub täpselt 30 aastat!" võtab Markvardt jutu kokku.

 

 

---------------------------------------

 

 

Eesti Suusaliit tutvustab uusi töötajaid - tere tulemast kahevõistluse ja suusahüpete uus alajuht Rauno Loit ja assistent Suzanne Tahk!

 

Rauno Loit on 22-aastane noormees, kes elanud peamise aja Otepääl, loomulikult kahevõistlusega tegeledes. "Jõudsin selle ala juurde juba 6-aastasena, kui mind Viljandis suusahüpete trenni pandi. Eesmärgid alajuhina on lihtsad - peamiselt tuleb hoida meeskonnad koos, et kõik toimiks. Teisalt tuleb leida materiaalset abi, et saaks teha olümpiaks piisava ettevalmistuse. Soov Eesti Suusaliidus kaasa lüüa tulenes sellest, et see on ainuke koht, kus saab niivõrd lähedalt panustada endale niivõrd südamelähedase spordiala toimimisele. Samuti on hea võimalus kaasa aidata kunagistele võistluskaaslastele ning heade sõprade sportlaskarjäärile," annab oma eesmärkidest aimu Rauno.

 

Suzanne Tahk (27) on suusaspordiga tihedamalt seotud olnud alates 2001. aastast. "Siis alustasin murdmaasuusatamise treeningutega Tallinnas ja liikusin sealt edasi suusahüpete-kahevõistluse alale. Hetkel olen tehniline delegaat ning kuulun FIS kahevõistluse komiteesse. Olen seotud olnud ka mitmete Suusaliidu poolt läbiviidavate koduste ja rahvusvaheliste võistluste korraldamisega. Järgmisel aastal olen töö ning suusavõistluste kõrvalt lõpetamas Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžit, ettevõtluse ja projektijuhtimise erialal.

Otsus Suusaliidu büroos assistendina tööle asuda tulenes sellet, et Suusaliidus töötades saan pöialt hoida ja omalt poolt kaasa aidata erinevate suusaalade arengule. Loodan selleks anda maksimumi, sest leian, et nii väikese büroo puhul on iga panus oluline," teab Suzanne.

 

 

 

 

----------------------------------------

 

 

Kaarel Nurmsalu pani sportlaskarjäärile lõplikult punkti

 

Nurmsalu kiri fännidele: 

 

 

Tere, sõbrad! 

 

Kahjuks pean seekord kirjutama pisut kurva sõnumi  -  olen sunnitud karjääri suusahüppajana lõpetama. Olen väga kurb, et tervis ei luba mul enam edasi võistelda. Terviseprobleem on nii paha, et see hakkas juba eraelu häirima. Õnneks ei ole tegu püsiva haigusega, kuid see on siiski märguanne, et minu keha ei suuda selle alaga toime tulla. Nimelt, nälgimine oli pisut liiast. 

Kuidas see juhtus? Enne hooaega (jaanuari alguses) oli mu rasvaprotsent 5,4 (käisin seda mõõtmas Mustamäe haigla spetsiaalses röntgenmasinas) ja sel hetkel kaalusin 70,4 kilo. Dr Virve Vask arvas, et maksimum võin veel kaalu langetada 900 g (rasva arvelt) ehk miinimumkaal võib olla 69,5 kg. Sel hetkel arvasin, et OK, selle kaaluga võib-olla võib isegi võistelda, kuid kui kaal käes oli, tundus see siiski liiast – ei lennanud ju. Jätkasin kaalunälgimist. Veebruaris Pyeongchangis kaalusin 66,8 kg, mis ilmselgelt oli liiga madal. Pärast seda hakkas tervis märku andma ning seis oli väga paha juba Lahti MM-il. Olemine läks hetkeks paremaks (probleem läks peitu) Raw Air tuuri keskel ja lubas suruda (loe: ennast lõhkuda) kuni hooaja lõpuni. Paljud ilmselt arvavad, et mis see siis on, maadlejad, kulturistid ja muud kaalukategooriatega alade sportlased võtavad ju 4 kg päevas. See on siiski midagi muud. Nende kaal on vaja alla saada kaalumise hetkeks, pärast mida söövad nad kõhu jälle täis ja lähevad võistlema. Suusahüppajad aga peavad olema konstantselt kõrsikud. Kõige hullem selle juures ongi see, et mida kõrgem on motivatsioon, seda suurem on oht ennast katki nälgida – nii juhtus minuga. Luban, et saate rohkem informatsiooni minu terviseprobleemist teada hiljemalt dokumentaalfilmis, mida minust vändatakse.

 

Jätku leiba 
KarLa

 

 

-------------------------------------

 

 

PAKKUMINE ALALIITUDELE - Spordikorralduse kursus alaliitude klubidele!

 

Tutvu spordikorralduse kursuse täpsema sisuga SIIN ja kavaga SIIN

 

Kursuse kulud katab Olympic Solidarity.

 

 

 

-------------------------------------

 

 

Valminud on suusarahva meditsiini ABC - spordiarst Madis Rahu soovitused

 

Head suusasportlased, treenerid, lapsevanemad!

 

Alanud on uue hooaja ettevalmistus ning et hooaeg kujuneks edukaks annaksime omalt poolt mõned lihtsad meditsiinialased soovitused, mida peaks teadma nii treener, lapsevanem kui ka iga sportlane.

 

 1. Suusasport on vastupidavusspordiala, mis nõuab, et organism püsiks TERVE: hooaja ettevalmistust alustades veendu, et oled terve ja sul pole organismis ühtegi põletikukollet:
 • Enne hooaja algust on just õige aeg käia spordiarsti juures, et kontrollida oma valmisolekut algavaks hooajaks.
 • Lase üle kontrollida hambad: katkised hambad ja põletikus igemed on üks suuremaid  põletiku põhjuseid talispordialadel.
 • Kui sul on kroonilisi haiguseid, ülekoormusega seonduvaid probleeme, kontrolli  oma raviarsti juures, et kõik on algavateks koormusteks korras.

 

 1. Suusaport on talispordiala, kus suuremateks probleemideks on külmetushaigused ja viirused. Kuidas seda ära hoida?
 • Pese käsi regulaarselt : enne sööki, pärast sööki, pärast ühiste treeningvahendite kasutamist- PEA MEELES: VIIRUSED LEVIVAD KÕIGE ROHKEM JUST KÄTE KAUDU!!!
 • Hoidu viirushaiguste leviku  ajal avalikust transpordist , võimalusel ühistreeningutest suurtes ühisruumides (jõusaal, ujula).  
 • Kasuta haiguse ärahoidmiseks ennetavalt organismi immuunsust tugevdavaid vahendeid: ingver, päevakübara tabletid, mesi, küüslauk, C, D, E vitamiin, ternespiim.

PEA MEELES! MIDA SUUREMAD ON KOORMUSED SEDA TUNDLIKUM ON ORGANISM HAIGUSTELE.

 

 1. HAIGENA EI SPORDITA: Haigestumise tunnused on:
 • Palavik, lihasvalu, nõrkus
 • Ebatüüpiline väsimus
 • Kiirenenud pulss rahuolekus
 • Hambavalu või igemepõletik

 

 1. Haigusest taastumisel pea meeles mõned olulised  reeglid
 • Treeninguid võib alustada, kui pole 2 päeva olnud palavikku.
 • Nii mitu päeva on olnud palavikku x 2 tuleb teha rahulikke aeroobseid treeninguid.
 • : 3 päeva palavikku= 2 päeva pärast seda ei treeni veel + 6 järgnevat päeva rahulikku trenni.

 

 1. Toidu, une ja treeningu regulaarne rütm tagab hea tulemuse:  8 tunnine samaaegne unerütm on sportlasele parim taastusvahend.

 

 1. Motiveeritud sportimine: naeratus ja õhin peab olema nii sportlase, treeneri kui ka lapsevanema/pereliikmete näol . Kui näed mossis näoga sportlast peab kohe uurima, mis on valesti? 45% head tulemust tagab just positiivne motiveeritus!!!

                                              

                                                                        TERVIST ja NAERATUST uude hooaega!

 

 

------------------------------------------

 

 

Milleks sportlasele Hyperice?

 

Hyperice eestikeelne tutvustus ja kokkuvõte.

 

Hyperice toodete kohta ilmunud põhjalik artikkel ajakirjas Jooksja, aprill 2017

 

 

Pakkumine liikmesklubidele:

Hypersphere pall ja Vyper foam roll- 4 toote hinna eest saate 5 toodet ehk üks tasuta kauba peale!

Klubidele teeme ühekaupa ostetutest nendest toodetest 25€ allahindlust. Suurema tellimuse puhul teeksime veelgi suuremat allahindlust. 

 

e-mail: sales@hyperice.eu

Tel: (+372) 506 8449

 

 

------------------------------------------

 

 

EESTI SUUSALIIDU meediamonitooring juuni 2017 

 

 

30.06.2017
Kahevõistluse paremik koondus Kristjan Ilvese treenerite alla: koos on odavam ja mõnusam - http://sport.ohtuleht.ee/813926/kahevoistluse-paremik-koondus-kristjan-ilvese-treenerite-alla-koos-on-odavam-ja-monusam

 

Kail Piho käis kümnepäevases vaikimislaagris: päris äge kogemus! - http://sport.ohtuleht.ee/813910/kail-piho-kais-kumnepaevases-vaikimislaagris-paris-age-kogemus

 

Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil kurikuulsast lepingust: viimane versioon on absoluutne miinimum ega sea sportlastele põhjendamatuid kohustusi - http://sport.ohtuleht.ee/814220/suusaliidu-peasekretar-tonu-seil-kurikuulsast-lepingust-viimane-versioon-on-absoluutne-miinimum-ega-sea-sportlastele-pohjendamatuid-kohustusi

 

29.06.2017

Anti Saarepuu vastuväide: kinnitan, et mina pole valetanud - http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/anti-saarepuu-vastuvaide-kinnitan-et-mina-pole-valetanud?id=78727904

 

Anti Saarepuu vastulause Postimehe artiklile: kinnitan, et mina ei ole valetanud - http://sport.ohtuleht.ee/813963/anti-saarepuu-vastulause-postimehe-artiklile-kinnitan-et-mina-ei-ole-valetanud

 

Anti Saarepuu vastuväide Postimehe artiklile: kinnitan, et mina ei ole valetanud - http://sport.postimees.ee/4162337/anti-saarepuu-vastuvaide-postimehe-artiklile-kinnitan-et-mina-ei-ole-valetanud

 

Saarepuu vastuväide suusaliidule: mina ei ole valetanud - http://sport.err.ee/604864/saarepuu-vastuvaide-suusaliidule-mina-ei-ole-valetanud

 

28.06.2017

Treener Anti Saarepuu rääkis end suusaliidu ja Team Haanja lepingutüli kommenteerides sisse -

http://sport.postimees.ee/4160003/treener-anti-saarepuu-raakis-end-suusaliidu-ja-team-haanja-lepingutuli-kommenteerides-sisse

 

18 suusaklubi kangutavad president Andreas Laanet - http://sport.postimees.ee/4160007/18-suusaklubi-kangutavad-president-andreas-laanet

 

VIDEO | Kelly Sildaru kannab mälestust rahvatantsutrennidest endaga kogu aeg kaasas -

http://sport.delfi.ee/news/melu/uudised/video-kelly-sildaru-kannab-malestust-rahvatantsutrennidest-endaga-kogu-aeg-kaasas?id=78704640

 

Vägev! Eesti tippsportlastest saaks kokku vahva rahvatantsuansambli -http://sport.postimees.ee/4159583/vagev-

eesti-tippsportlastest-saaks-kokku-vahva-rahvatantsuansambli

 

26.06.2017

Võimas video: Kelly Sildaru pani uhkete õhulendudega oma julguse proovile -

http://sport.postimees.ee/4157515/voimas-video-kelly-sildaru-pani-uhkete-ohulendudega-oma-julguse-proovile

 

22.06.2017

Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist - http://sport.postimees.ee/4153975/mart-soidro-muinaslugu-eesti-spordist

 

Sildaru nomineeriti järjekordsele mainekale auhinnale - http://sport.postimees.ee/4154987/sildaru-nomineeriti-

jarjekordsele-mainekale-auhinnale

 

Kelly Sildaru nomineeriti mainekale USA spordiauhinnale -

http://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/kelly-sildaru-nomineeriti-mainekale-usa-spordiauhinnale?

id=78650456

 

Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale - http://sport.err.ee/603692/kelly-sildaru-kandideerib-

jarjekordsele-spordiauhinnale

 

20.06.2017

Nurmsalu selgitab karjääri lõpetamist: terviseprobleem hakkas juba eraelu häirima -

http://sport.postimees.ee/4152769/nurmsalu-selgitab-karjaari-lopetamist-terviseprobleem-hakkas-juba-eraelu-

hairima

 

Karjääri lõpetanud Nurmsalu avaldas oma nälgimise kohta hirmsaid näitajaid -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/karjaari-lopetanud-nurmsalu-avaldas-oma-nalgimise-kohta-hirmsaid-

naitajaid?id=78621750

 

FOTOUUDIS | Kiiruisutaja Saskia Alusalu laagerdab koos Eesti suusatippudega -

http://sport.ohtuleht.ee/812186/fotouudis-kiiruisutaja-saskia-alusalu-laagerdab-koos-eesti-suusatippudega

 

PÕNEV! Ootamatult sportlaskarjääri lõpetanud Kaarel Nurmsalu avab otsuse tagamaid ja avaldab huvitava fakti -

http://sport.ohtuleht.ee/812229/ponev-ootamatult-sportlaskarjaari-lopetanud-kaarel-nurmsalu-avab-otsuse-

tagamaid-ja-avaldab-huvitava-fakti

 

Kaarel Nurmsalu: minu keha ei suuda suusahüpetega toime tulla - http://sport.err.ee/603218/kaarel-nurmsalu-

minu-keha-ei-suuda-suusahupetega-toime-tulla

 

19.06.2017

Tammjärv näitas kontrollvõistlusel Poltoraninile kandu - http://sport.postimees.ee/4151509/tammjarv-naitas-

kontrollvoistlusel-poltoraninile-kandu

 

Karel Tammjärv võitis kontrollvõistlusel ka Kasahstani ässa Poltoraninit -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/karel-tammjarv-voitis-kontrollvoistlusel-ka-

kasahstani-assa-poltoraninit?id=78610876

 

17.06.2017

Piltuudis: Eesti suusatipp sai isaks - http://sport.postimees.ee/4149977/piltuudis-eesti-suusatipp-sai-isaks

 

15.06.2017

Videoblogi: Kelly Sildaru hoiab end murtud rangluust hoolimata vormis -

http://sport.postimees.ee/4147641/videoblogi-kelly-sildaru-hoiab-end-murtud-rangluust-hoolimata-vormis

 

Suusaliit sättis kahevõistlejatele Otepääle korteri - http://sport.ohtuleht.ee/811412/suusaliit-sattis-

kahevoistlejatele-otepaale-korteri

 

Kelly Sildaru: vigastusest taastumine on möödunud hästi - http://sport.ohtuleht.ee/811417/kelly-sildaru-

vigastusest-taastumine-on-moodunud-hasti

 

14.06.2017

Eesti olümpialootus sai Anatoli Šmigunilt spordimeheliku sünnipäevakingi -

http://sport.postimees.ee/4146603/eesti-olumpialootus-sai-anatoli-smigunilt-spordimeheliku-sunnipaevakingi

 

Nurmsalu karjäär läbi: „Nälgisin end katki” - http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/nurmsalu-karjaar-

labi-nalgisin-end-katki?id=78552241

 

Karjääri lõpetanud Kaarel Nurmsalu: kõik tundus ideaalne, aga siis ütles tervis üles -

http://sport.ohtuleht.ee/811016/karjaari-lopetanud-kaarel-nurmsalu-koik-tundus-ideaalne-aga-siis-utles-tervis-

ules

 

13.06.2017

Kelly Sildaru võib 2022 olümpiamängudeks saada ühe medaliala juurde -http://sport.postimees.ee/4145323/kelly-

sildaru-voib-2022-olumpiamangudeks-saada-uhe-medaliala-juurde

 

Kaarel Nurmsalu lõpetab tervislikel põhjustel taas karjääri - http://pluss.postimees.ee/4145623/kaarel-

nurmsalu-lopetab-tervislikel-pohjustel-taas-karjaari

 

Suusahüpete alajuht loodab, et Nurmsalu aitab noori mägikotkaid hüva nõuga -

http://sport.ohtuleht.ee/810962/suusahupete-alajuht-loodab-et-nurmsalu-aitab-noori-magikotkaid-huva-nouga

 

Nurmsalu: arvasin, et minuga ei juhtu midagi - http://sport.err.ee/601955/nurmsalu-arvasin-et-minuga-ei-juhtu-

midagi

 

Kaarel Nurmsalu pani taas karjäärile punkti - http://sport.err.ee/601945/kaarel-nurmsalu-pani-taas-karjaarile-

punkti

 

6.06.2017

Hiina impordib Eestist suusatarkust - http://sport.postimees.ee/4136251/hiina-impordib-eestist-suusatarkust

 

05.06.2017

ÕL VIDEO | Üks küsimus Team Haanjale: mitmendas kümnendas lõpetab Pyeongchangi OMi parim Eesti suusataja? -

http://sport.ohtuleht.ee/809240/ol-video-uks-kusimus-team-haanjale-mitmendas-kumnendas-lopetab-pyeongchangi-

omi-parim-eesti-suusataja

 

04.06.2017

ÕL VIDEO | Üks küsimus Team Haanjale: kas Eesti rahvas on suusatajate vastu pisut ebaõiglane? -

http://sport.ohtuleht.ee/808935/ol-video-uks-kusimus-team-haanjale-kas-eesti-rahvas-on-suusatajate-vastu-pisut-

ebaoiglane

 

03.06.2017

Sildaru lõpetas hooaja teist aastat järjest maailma parima pargisõitjana -

http://sport.postimees.ee/4134659/sildaru-lopetas-hooaja-teist-aastat-jarjest-maailma-parima-pargisoitjana

 

ÕL VIDEO | Üks küsimus Team Haanjale: kas laskesuusatamine või kahevõistlus? -

http://sport.ohtuleht.ee/808972/ol-video-uks-kusimus-team-haanjale-kas-laskesuusatamine-voi-kahevoistlus

 

02.06.2017

ÕL VIDEO | Üks küsimus Team Haanjale: kas rullsuusatamine on ohtlik? -http://sport.ohtuleht.ee/808634/ol-

video-uks-kusimus-team-haanjale-kas-rullsuusatamine-on-ohtlik

 

01.06.017

ÕL VIDEO | Üks küsimus Team Haanjale: mis on suvise ettevalmistusperioodi parim ja halvim osa? -

http://sport.ohtuleht.ee/808540/ol-video-uks-kusimus-team-haanjale-mis-on-suvise-ettevalmistusperioodi-parim-

ja-halvim-osa

 

Andrus Veerpalu abistab Team Haanjat senisest enam - http://sport.err.ee/599653/andrus-veerpalu-abistab-team-

haanjat-senisest-enam

 

31.05.2017

Alusalu aitab suusatajatel uisutehnikat lihvida - http://pluss.postimees.ee/4131273/alusalu-aitab-suusatajatel-

uisutehnikat-lihvida

 

Kas Saskia Alusalu viib Eesti suusatajate uisutehnika uuele tasemele? -http://sport.postimees.ee/4131105/kas-

saskia-alusalu-viib-eesti-suusatajate-uisutehnika-uuele-tasemele

 

Team Haanja uljas eesmärk: suusasprinter olümpiafinaali! - http://sport.postimees.ee/4130949/team-haanja-uljas-

eesmark-suusasprinter-olumpiafinaali

 

Saskia Alusalu 10 000-eurosest abist: see on kõige suurem toetus, mille ma kunagi olen saanud -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/saskia-alusalu-10-000-eurosest-abist-see-on-koige-suurem-toetus-

mille-ma-kunagi-olen-saanud?id=78414045

 

Aivar Rehemaa: täna on oluline Eesti suusatamise allakäik lõpetada -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/aivar-rehemaa-tana-on-oluline-eesti-suusatamise-

allakaik-lopetada?id=78413581

 

Andrus Veerpalu: konkurents on muutunud võrreldes minu noorusaegadega tihedamaks -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/andrus-veerpalu-konkurents-on-muutunud-vorreldes-

minu-noorusaegadega-tihedamaks?id=78413805

 

Laienenud koosseisuga Team Haanja alustas koostööd Saskia Alusaluga -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/laienenud-koosseisuga-team-haanja-alustas-koostood-

saskia-alusaluga?id=78413221

 

Andrus Veerpalust sai ametlikult Team Haanja treener, aga koostöö Poltoraniniga jätkub ilmselt samuti -

http://sport.ohtuleht.ee/808321/andrus-veerpalust-sai-ametlikult-team-haanja-treener-aga-koostoo-poltoraniniga-

jatkub-ilmselt-samuti

 

Murdmaasuusatajad lähevad olümpiahooajale vastu määrdetiimita -http://sport.err.ee/599420/murdmaasuusatajad-

lahevad-olumpiahooajale-vastu-maardetiimita

 

Marko Kilp sihib Team Haanja abil olümpiamängude finaalikohta - http://sport.err.ee/599350/marko-kilp-sihib-

team-haanja-abil-olumpiamangude-finaalikohta

 

30.05.2017

Selgusid võistluspaigad, kus Kelly Sildaru hakkab jahtima olümpiapunkte -

http://sport.postimees.ee/4128853/selgusid-voistluspaigad-kus-kelly-sildaru-hakkab-jahtima-olumpiapunkte

 

Ametlikult kalendris: Otepääl toimub olümpiahooajal kahevõistluse neljas MK-etapp -

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/ametlikult-kalendris-otepaal-toimub-olumpiahooajal-kahevoistluse-

neljas-mk-etapp?id=78387696

 

VAHVA! Otepää võõrustab tuleval talvel kahevõistluse MK-etappi - http://sport.ohtuleht.ee/807881/vahva-otepaa-

voorustab-tuleval-talvel-kahevoistluse-mk-etappi

 

Otepääl toimub olümpiahooaja neljas kahevõistluse MK-etapp - http://sport.err.ee/598993/otepaal-toimub-

olumpiahooaja-neljas-kahevoistluse-mk-etapp

 

25.05.2017

Suusatajate kihlveo võitnud Alev: ega Markol siin midagi proovida ole, võtab selle särgi, mille annan -

http://sport.ohtuleht.ee/807131/suusatajate-kihlveo-voitnud-alev-ega-markol-siin-midagi-proovida-ole-votab-

selle-sargi-mille-annan

 

Suusaviirus laastab Eesti Ujumisliitu - http://sport.ohtuleht.ee/806901/suusaviirus-laastab-eesti-ujumisliitu

 

24.05.2017

Tagasi 1994. aastas. Suusaliidul pole määrdetiimi jaoks raha - http://epl.delfi.ee/news/lehelood/tagasi-1994-

aastas-suusaliidul-pole-maardetiimi-jaoks-raha?id=78312468

 

Team Haanja suusamehed vedasid Euroopa liiga finaali peale kihla - http://sport.ohtuleht.ee/806534/team-haanja-

suusamehed-vedasid-euroopa-liiga-finaali-peale-kihla

 

22.05.2016

Endine kahevõistluse juht Priit Talv murdmaarahva mässust: tahtmatult tekib mõte, kas tahetakse taastada

suuresti ainult murdmaasuusatamise liit? - http://sport.ohtuleht.ee/806002/endine-kahevoistluse-juht-priit-

talv-murdmaarahva-massust-tahtmatult-tekib-mote-kas-tahetakse-taastada-suuresti-ainult-murdmaasuusatamise-liit

 

Lumelaua ja freestyle-suusatamise alajuht Kerstin Kotkas murdmaarahvale: poisid, tehke ometi oma asjad korda! -

http://sport.ohtuleht.ee/806003/lumelaua-ja-freestyle-suusatamise-alajuht-kerstin-kotkas-murdmaarahvale-poisid-

tehke-ometi-oma-asjad-korda

 

21.05.2017

Sildaru rangluumurrust: tunnen end juba paremini - http://sport.err.ee/597237/sildaru-rangluumurrust-tunnen-

end-juba-paremini

 

20.05.2017

Positiivse üllatuse saanud Kelly Sildaru ootab juba olümpiahooaega -

http://sport.postimees.ee/4119121/positiivse-ullatuse-saanud-kelly-sildaru-ootab-juba-olumpiahooaega

 

Euroopa parimaks noorsportlaseks valitud Kelly Sildaru ei julgenud auhinnavõitu oodata -

http://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/euroopa-parimaks-noorsportlaseks-valitud-kelly-sildaru-

ei-julgenud-auhinnavoitu-oodata?id=78280602

 

19.05.2017

PEAB MEELDIMA! Kelly Sildaru valiti Euroopa parimaks nooreks talisportlaseks -

http://sport.ohtuleht.ee/805928/peab-meeldima-kelly-sildaru-valiti-euroopa-parimaks-nooreks-talisportlaseks

 

Kelly Sildaru pälvis Euroopa Olümpiakomitee Piotr Nurowski auhinna -http://sport.err.ee/596995/kelly-sildaru-

palvis-euroopa-olumpiakomitee-piotr-nurowski-auhinna

 

 

 

 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...