Kelly Sildaru

Kelly Sildaru

Sünniaeg: 17.02.2002

Treener: Tõnis Sildaru

Suusad: Faction

Saapad: Dalbello

Sidemed: Marker

Kindad: Roxy

Riided: Roxy

Kiiver: Red Bull

Prillid: Roxy

 

“Suusatamise juures on kõige ägedam, et seda saab teha sõpradega koos ja hästi tihti! Vahva on hüpata ja trikke õppida,” iseloomustab Kelly õhinal. Kelly pole eeskuju pelgalt teistele lastele, vaid ka oma lähedastele. Alati naerusuine ja positiivne, koolis

musterõpilane, armastab sporti, suhtleb vabalt ja peab kõige tähtsamaks asjaks siin elus oma perekonda ja sõpru. Erinevatest spordialadest rääkides meeldib Kellyle veel golfi mängida ja juba lapsepõlvest saati paeluvad teda hobused. Isa Tõnise sõnul on Kelly käinud isegi korvpallitrennis ja seda suisa kaks korda nädalas. Kahjuks jäi korvpalluri karjäär üürikeseks, sest hakkas suusatamisele keskendumist segama. 

“Enamus mu sõpru tegeleb mõne spordialaga, mis on hästi tore,” arvab Kelly, kellel tiheda ajagraafiku kõrvalt sõpradega hängimiseks palju aega ei jää. Kui seda siiski ette tuleb, õpitakse tihtipeale koos ja käiakse suusatamas või veedetakse

võimalikult aktiivselt aega. “Käime kinos, vanalinnas jalutamas, teineteisel külas. Just sõpradest ja perest tunnen kodust eemal olles kõige rohkem puudust!” ütleb X-Gamesi kuldmedalist õige pisukese nukrusenoodiga. 

“Iga kord proovin sama trikki aina paremini teha ja kunagi ei tule asi suuskadel täpselt samamoodi välja. See teebki suusatamise minu jaoks nii põnevaks,” ütleb Kelly. "Võistlusel startimisel on muidugi alati päris korralik närv sees, et kas õnnestub või kukun… aga mõtlen oma peas alati sõidu läbi ja loodan, et läheb hästi. Trikke ei saa sajaprotsendiliselt ette planeerida, sest võib ju mõelda, et sealt lähen nüüd selg ees ja… aga kui ei õnnestu ja pole hoogu, pole midagi teha,” sõnab ta mõtlikult. Võistlustel jälgib tüdruk alati konkurentide tegemisi ja tabab end hiljem tihtilugu analüüsimast, mida nad tegid, et saavutada esimene, teine, kolmas või mõni muu koht. Ja mida peaks tema järgmisel korral teisiti tegema.

 

------

 

Väljavõte ajakirja Sport märtsikuu 2016 numbrist

 

Toetajad

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...