September 2017

MÄESUUSATAMINE

 

Mäesuusatajad on suvel treeningutele rõhku pannud ning alustavad 2017/18 Olümpiahooaega

 

On alanud järjekordne olümpiahooaeg, mis toob elevust ka mäesuusatajate leeri. Eesti sportlastest kandideerib meie ühele meessportlase kohale Olümpiamängudel Pyeongchangis hetkel neli koondise liiget: Tõnis Luik, meie meesteklassi „pesamuna“ Tormis Laine, Juhan Luik ja Sten-Mark Virro. Kõik kandidaadid on heas vormis ja valmistuvad peagi algavateks FIS võistlusteks, mis annab võimaluse „langetada“ oma FIS punkti ja koguda stardikindlust. Loomulikult on olümpia ja selleks ettevalmistus saabuva hooaja kõige olulisem eesmärk. Tiitlivõistlustest ootavad veel ees kontinentaal-karikad nii Euroopas kui Ameerikas ning juunioride MM.

 

Meie kõige nooremad mäesuusatajad alustasid oma hooajaga juba suvel, Leedu niinimetatud „külmkapis“ ehk Snow Arenal, Druskininkais, kus läbi suve peeti mitu tehnika-sõidu laagrit. Esimene kodulähedane võistlus toimub juba lähiajal samuti Leedus, Snow Arenal, Balti Karika raames ja on siinsetele noorsportlastele väga oluline mõõduvõtmise koht. Septembri teisel nädalalõpul võõrustas meid Kääriku Spordikeskus, kus mäesuusatajate noorem generatsioon testis Terasmehe katsetel oma füüsilisi võimeid. Terasmehe tulemused leiate SIIT.

 

Septembri esimesel nädalavahetusel olid mäesuusatajad koos teiste suusa- ja spordialadega esindatud ka Lauluväljakul Jumping festivalil. Näitasime varustust, jagasime trenniinfot, viisime läbi paar kuivamaa treeningut ja suurt huvi pakkus külastajatele 3D virtuaalprillidega pakutud võimalus sõita „profi pükstes“ alla Garmisch Partenkircheni kiirlaskumisnõlvast.

 

 

Eesti mäekeskustega seoses on hea meel näha Tuhamäe arengut, kus kopad teevad mäesuusatamise huvilistele ruumi juurde, muutes mäe tippu avaramaks ja laskumisnõlvu laiemaks. Usume, et tänavu talvel näeb Tuhakal senisest veelgi tihemini „rada“ sõitvaid lapsi, olge aga nädalavahetuste hommikutel varavalges piilumas ja kui soovite meie tegemistest lähemalt teada saada, astuge julgelt ligi.

 

Mäesuusa treeningrühmad nii Lõuna-Eestis kui Tallinnas koguvad jõudsalt huvilisi. Nõmmel on juba noorte suusatajate järjekord – loodame ainult, et „või“ efekt jääb tulemata ja kõik kellel soovi, saavad mäesuusa treeningutega siin- või sealpool Eestit liituda.

Meie kodune võistluskalender on samuti paika loksunud ja kui ilmataat lubab, siis õige info Eestis toimuvate võistluste ja Alexela Noorte Alpisarja ajakavade kohta on SIIN

 

Olete kõik lahkesti oodatud treeningutele ja noortesarjaga ühinema. Samuti oleks tore kuulda tagasisidet, kas täiskasvanute mäesuusa treeninglaagrite kohta huvi oleks. Kutsuksime teid lahkesti oma noorte sportlastega kaasa treenima ja sõiduoskusi uuele tasemele viima. Ettepanekuid saab saata info@suusaliit.ee.

 

 

Ilusat värvilist sügist kõigile lume-huvilistele!

 

 

 

-----------------------------

 

 

MURDMAASUUSATAMINE

 

EVIKO Suusarulli kolmas hooaeg tõi rajale varasemast rohkem rullsuusasõpru.

 

17. septembril Tartus toimunud traditsioonilise DECORA Tartu Sügisrulliga pandi punkt EVIKO Suusarulli kolmandale hooajale.

Rullsuusasari EVIKO Suusarull on 2015.a. Tartu Suusaklubi harrastajate grupi eestvedamisel loodud rullsuusatamise võistlussari, mille etapid toimuvad Eestimaa erinevates kaunites kohtades.

Sarja loomise peaeesmärgiks oli noorte treeningute mitmekesistamine ja parema ettevalmistuse tagamine pikaks talviseks võistlushooajaks. Seda nii treenituse, motiveerituse kui ka varustuse (EVIKO Suusarulli auhinnafondis on nii suusavarustust kui ka rahalisi auhindu) osas.

Lisaks eeltoodule võiks sarja tegevuse tulemuseks olla veel ka noorte suurem huvi rullsuusatamise vastu, harrastussuusatajate realiseeritus suvel ja rullsuusatamise kui suusatajate suvise ettevalmistuse olulise osa propageerimine ja kajastamine meedias.

 

Kui esimesel aastal oli keskmine osalejate arv 86 osalejat etapi kohta, 2016.a. 104 osalejat, siis käesoleval aastal oli igal etapil osalemas juba keskmiselt 129 suusatajat.

Nagu varasematelgi aastatel, siis suve edenedes huvi rullsuusavõistlustel osalemise vastu järjest suurenes ja viimasel etapil oli osavõtjaid juba ligi 200. Läbi hooaja oli kõige aktiivsem osavõtt M14 ja N16 vanuseklassides.

Tagasiside seni toimunud hooaegadele on olnud positiivne nii sportlaste kui treenerite poolt. EVIKO Suusarulli on märgatud ja kajastatud ka FIS rullsuusalehel. Rullsuusasari on osutunud väga populaarseks lõunanaabrite lätlaste hulgas. Samuti on osalejaid Venemaalt, Valgevenest ja Soomest.

 

Täpsemalt saab EVIKO Suusarulli võistlussarja kohta lugeda EVIKO Suusarulli FB lehelt  ja Tartu Suusaklubi kodulehelt.  

 

 

 

 

 

Murdmaasuusatamise noortelaagrid andsid suvel kõikide liikmesklubide noortele võimaluse koos treenida

 

Suusaliit korraldas 2017/2018 suvisel ettevalmistusperioodil katseliselt neli avatud õppe- treeningkogunemist. Õppe treeningkogunemistest said osa võtta suusatajad alates 15. eluaastast.

 

Esimene õppe- treeningkogunemine leidis aset 6.-9.juuni Otepääl Marguse Puhkekeskuses. Treeningutel keskenduti lihaste lokaalse jõu arendamisele, treeneriteks Taavi Truija ja Eiko Toom. Paaristõukelist suusatehnikat tuli õpetama Hiina koondise abitreener Vahur Teppan. Teoreetiliste teadmisi andsid suusatajatele edasi Tauri Tallermaa loenguga sportlaste keskendumisest, Siret Saarsalu suusataja toitumisest ning Tõnis Saag treeningute analüüsi võimalustest veebikeskkonnas .

 

Teine suvine õppe-treeningkogunemine leidis aset 24.-27.juuli Kääriku Spordibaasis.  Uisutehnika tehnika juurdeviivaid harjutusi õpetas endine suusamees ja hetkel eesti üks parimaid uisutajaid Kert Keskpaik. Vastupidavustreeningu mitmekesistamist läbi erinevate treeningvahendite liitmise  maastikumängu  viis läbi Jaanus Teppan. Käidi imiteerimas uuesti puhastatud Kääriku Seinamäe imitatsiooniringil. Võimlemise treener Kristel Tamm andis edasi teadmisi ja oskusi lõdvestumisest läbi erinevate hingamise ning venitusharjutuste. Hingamise olulisusest ja selle nüanssidest oli üllatuskülalisena saabunud rääkima tunnustatud lauluõpetaja Ursel Oja. Ühtlasi viis ta läbi põnevaid hingamise ning hääleharjutusi. Laagri viimasel päeval oli oma kogemusi jagamas olümpiavõitja Erkki Nool, kelle meeleolukas kiirustreening teenis sportlastelt palju kiidusõnu.

 

Kolmas õppe-treeningkogunemine 22.-25.augustil leidis aset järjekordselt Marguse Puhkekeskuses. Jaanus Teppani juhendamisel läbiti uisutehnika tehnikatreening ja suusatajate paaristõukeline kiirustreening rullidel. Tehti Apteekrimäe nõlval uisuimitatsiooni ning võeti mõõtu orienteerumises. Jõuvastupidavuse treeningut tuli läbi viima juba tuttav Taavi Truija. Üllatuskülalisena oli esinejaks Kotkaristi kavaler Andri Harkmann, kes rääkis meeskonnatööst, otsustavusest, vastutusest ning enesekindlusest. Laagri lõpetas paaritunnine sõudmistreening Pühajärvel.

 

Neljas õppe- treeningkogunemine on läbiviimisel 20.septemberis- 4.oktoobrini keskmäestikutingimustes Bulgaarias Belmekenis. Sportlased treenivad seal Jaanus Teppani juhendamisel.

 

 

 

 

Eesti Suusaliit ootab jätkuvalt murdmaasuusatajate allkirju koostöölepingule 

 

Austatud sportlased, Eesti murdmaasuusatamise koondise kandidaadid.

 

Võistlushooaeg läheneb ja esimeste startideni ei ole jäänud enam palju aega. Rahvusvahelistel võistlustel osalemiseks (MK etapid) on tingimuslik sportlase ja alaliidu vaheline kirjalik koostöökokkulepe, mida on rõhutanud ja heaks kiitnud ka Eesti Olümpiakomitee. Lepingu viimane versioon on edastatud kõigile sportlastele, kes ei ole veel allkirju andnud.

 

Palume allkirjastatud koostöölepingud saata aadressile info@suusaliit.ee hiljemalt 8. oktoobriks 2017. 

Eesti Suusaliit tänab sportlasi, kes vajalikud lepingud juba allkirjastanud - Kelly Sildaru, Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa, Han-Hendrik Piho, Kail Piho, Taavi Pappel, Artti Aigro, Martti Nõmme, Kevin Maltsev, Tõnis Luik, Juhan Luik, Tormis Laine, Sten Mark Virro, Tatjana Mannima, Laura Alba.

 

 

-----------------------------

 

 

KAHEVÕISTLUS JA SUUSAHÜPPED

 

Tehvandil selgusid Eesti suvised Meistrid suusahüpetes ja kahevõistluses

 

 

16-17. september 2017 toimusid Tehvandil K-90 mäel Eesti meistrivõistlused. 16. september peeti võistlused individuaalsetes ja meeskondlikes suusahüpetes ning 17. september individuaalses kahevõistluses. Võistlused peeti kahes klassis mehed ja naised absoluut.

Esimesel päeval (16.09) oli naisteklassis võistlustules kolm Võru SK/Andsumäe SK neidu - Annemarii Bendi, Triinu Hausenberg ja Carena Roomets. Individuaalse suusahüpete Eesti meistritiitel kuulub 2017. aasta suvel Annemarii Bendile, kes hüppas 57 ja 58 m ning teenides sellega 72 punkti. Hõbemedal Triinu Hausenbergile hüpete pikkused küündisid 55,5 ja 56 m kaugusele ning punkte teenis Hausenberg 62. Pronksi sai kaela Carena Roomets, kes maandus 46 ja 49 m peal ning punkte teenis 24,5.

Meesteklassis võttis omavahel mõõtu 17 sportlast. Individuaalsetes suusahüpetes domineeris Otepää kohalik noormees Artti Aigro, kelle hüppe pikkused olid 101,5 ja 99,5 m ning punkte 271,5. Hõbemedal Kristjan Ilvesele hüpetega 100 ja 96 m ning punkte 259,5. Kolmas koht Martti Nõmmele, kes näitas 101,5 ja 94 m õhulende, teenides nendega 256 punkti.

Meeskondlikes suusahüpetes ainukese naiskonnana sai kullad kaela Võru SK/Andsumäe SK neiud Triinu Hausenberg, Annemarii Bendi ja Carena Roomets. Meesteklassis see vastu toimus tihe rebimine ning lõpuks jäid peale kohalikud Põhjakotkas Otepää esindajad Artti Aigro, Markkus Alter ja Karl-August Tiirmaa, punktid kokku 727,0. Kõva konkurentsi andsid Eesti meistritele ka hõbemedali omanikud Elva Suusaklubi vedurid Andreas Ilves, Kristjan Ilves ja Kevin Maltsev, punkte kokku 687,5. Pronks viidi Nõmme I meeskonna poolt Tallinnasse, meeskonda kuulusid Robert Lee, Ivo-Niklas Hermanson ja Taavi Pappel, punkte kokku 586,5.

Teisel võistluspäeval (17.09) jagati välja Eesti meistritiitlid suvi 2017 kahevõistluses. Naiste absoluutklassis hüppas Triinu Hausenberg 69 meetrit ning sellega startis liidrina teise koha Annemarii Bendi ees 10 sekundiga. Bendi lendas 68 m kaugusele. Carena Roomets peale hüppeid kolmandal kohal ning liidrist +2:46 taga. 5 km murdmaa rajal olles muudatusi ei toimunud ning Hausenbergile kuld ajaga 16:48 min, Bendile hõbe ajaga 17:41 min ja Roometsale pronks ajaga 20:19.

Meeste klassis lendas Kristjan Ilves 98 m kaugusele, teenides sellega 129,5 punkti ning stardis liidri koht. Karl-August Tiirmaa 92 m õhulennuga teenis 118 punkti ning liidrist stardis 46 sekundit hiljem. Kolmandal kohal Markkus Alter 90 m õhulennuga, liidrist +1:10. 10 km murdmaa distantsil hoidis Ilves esimest kohta ning finišeeris Eesti Meister ajaga 24:41 min. Peale hüppeid 5. kohale platseerunud Han Hendrik Piho näitas murdmaas kõige kiiremat aega ning teenis sellega hõbedase meistritiitli ajaga 26:15 min. Kolmandale kohale peale tihedat rebimist jäi Karl-August Tiirmaa ajaga 27:01 min.

 

Suusahüpete individuaalsed tulemused SIIT 
Suusahüpete meeskondlikud tulemused SIIT
Kahevõistluse hüpete tulemused SIIT
Kahevõistluse lõpp-protokoll SIIT

 

 

 

-----------------------------

 

September on nii noorte kui ka vanemate kahevõistlejate ja suusahüppajate jaoks olnud tihe ettevalmistus- ja võistluskuu

 

 

- Noorte Karikasarjas on vahepeal toimunud 2 etappi (Elvas ja Võrus). Kahest etapist on osavõtnud umbes 40 tubli  noort suusahüppajat ja kahevõistlejat. Sügisel on toimumas veel kaks etappi- üks neist Tallinnas ja üks Otepääl. Täname siinkohal ka Icepeaki, kes jätkab noorte etappide toetamist ning uue toetajana on lisandunud Fazer, kelle maiustused rõõmustava noori igal etapil auhindadena .


- Suusahüppajatel toimus 8-10. september Venemaal Chaikovskys Suve GP, kus Artti Aigro suurel mäel (HS140) 29.koha saavutas ning seega teenis noormees elu esimesed maailmakarika punktid. Martti Nõmme oli Chaikovskys väikese mäe (HS102) võistlusel 39-s. Suusahüppajatel toimub sellel nädalavahetusel viimane suvine maailmakarika etapp Saksamaal, kus ka meie suusahüppajad esindatud on.


- Kahevõistlejatel vahepeal võistlusi pole toimunud. Küll aga toimub neilgi viimane etapp sellel nädalavahetusel Sloveenias Planical, kus on starti minemas Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa, Kail Piho ning Andreas Ilves. Hetkel platseerub Eesti rahvustekarika arvestuses 7. kohal edestades sealhulgas Poolat, Norrat, Itaaliat ja Ameerika Ühendriike. Kristjan Ilves individuaalses suvises maailmakarika arvestuses on hetkeseisuga samuti 7-s. 


- 16. septembril toimus ka alaliidu koosolek, kus kinnitati nii suusahüppajate kui ka kahevõistlejate olümpiale pääsemise statuudid. Samuti kinnitati ka rahvuskoondised. Suusahüppajate rahvuskoondisesse kuuluvad 2017/2018 hoojala Martti Nõmme, Artti Aigro, Kevin Maltsev ning Taavi Pappel. Kahevõistlejate rahvuskoondisesse kuuluvad 2017/2018 hooajal Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa, Han Hendrik Piho ning Kail Piho.

 

NB! Kahevõistluse ja suusahüpete kodumaine võistluskalender on täiendamisel, palun jälgida infot Eesti Suusaliidu kodulehelt.

 

 

 

-----------------------------

 

FIS Kahevõistluse Maailmakarika võistluste direktor ja meedia koordinaator külastasid Tehvandi Spordikeskust

 

 

Septembri keskel külastasid Otepääd ja Tehvandi Spordikeskust Rahvusvahelise Suusaliidu Kahevõistluse Maailmakarika võistluste direktor Lasse Ottessen ning meedia koordinaator Silke Tegethof. Tavapärase suurvõistluste eelse inspektsiooni käigus vaadati üle nii Tehvandi suusahüppetorn ning selle juurde kuuluvad alad kui ka suusastaadion ning sinna juurde kuuluvad hooned.  Arutleti kõige üle, millega Maailmakarika korraldusel arvestada tuleb, alustades spetsiifiliste tehniliste küsimustega ning lõpetades pealtvaatajate paigutamisega.

 

Töise koosoleku käigus jõuti läbi arutada ka teleplaanid ning esialgne ajagraafik, hotellid ja kõrvalüritused ning vaadati üle ka lume tootmise plaanid. Samuti arutati  esmakordselt maailmas toimuva naiste kontinentaalkarikasarja spetsiifika üle.

 

Pika, kuid töise päeva lõpuks, jäid FIS liikmed Otepää korralduskomitee senise tööga ja Tehvandi spordikeskusega üldiselt, väga rahule.  

 

 

 

 

-----------------------------

 

 

LUMELAUASPORT JA FREESTYLE-SUUSATAMINE

 

Kelly Sildaru käis operatsioonil ja jääb taliolümpiamängudelt eemale

 

Nüüd on see kindel - Eesti parim talisportlane, freestyle-suusataja Kelly Sildaru PyeongChangi taliolümpial ei võistle. 

Sildaru vigastas hiljuti Uus-Meremaal treeningul kukkudes põlve ning Eestis tehtud uuringud näitasid, et suusataja vigastas põlve ristatisidet, mida 26.septembri hommikul opereeriti. Sildarut opereeris doktor Madis Rahu.

 

Olles konsulteerinud erinevate spetsialistidega jõudis Kelly Sildaru perekond koos arstidega järeldusele, et noore sportlase pikka karjääri ja täielikku paranemist silmas pidades on Uus-Meremaal vigastatud vasaku põlve opereerimine möödapääsmatu. Kõigi huvides on, et täna vaid 15-aastane sportlane saaks parima võimaliku ravi ja kiiresti tagasi oma lemmikspordiala juurde. Eesti Suusaliit teeb kõik endast oleneva, et leida ja tagada sportlasele parimad võimalikud tingimused taastusraviks.

 

 

 

 

Eesti Meistrivõistluste kuupäevad ja toimumiskohad

 

27.01.2018 Slopestyle EMV 2018, Kuutsemäe, Valgamaa

17.02.2018 Big Air EMV 2018, Kiviõli, Ida-Virumaa

17.03.2018 Krossi EMV 2018, Valgehobusemäe, Järvamaa

 

Soovitame kindlasti jooksvalt jälgida võistluskalendrit SIIT.

Võistlusjuhend pannakse üles vastava võistluse alla kuu enne võistluse toimumist.

 

 

 

2015/2016 ja ja 2016/2017 hooaegadel korraldas Eesti Suusaliit lumelaua noortesarja, mis hooajast 2017/2018 laienes ka freestyle-suusatajatele, uueks nimeks Eesti Freestyle Noortesari.

 

Eesti freestyle noortesarja kuupäevad ja toimumiskohad

 

21.01.2018  Eesti freestyle noortesarja I etapp, Kiviõli, Ida-Virumaa

11.02.2018  Eesti freestyle noortesarja II etapp, Nõmme, Tallinn

02.03.2018   Eesti freestyle noortesarja III etapp, Kuutsemäe, Valgamaa

11.03.2018  Eesti freestyle noortesarja IV etapp, Valgehobusemäe, Järvamaa (NB! krossietapp!)

 

Soovitame kindlasti jooksvalt jälgida võistluskalendrit SIIT.

Võistlusjuhend pannakse üles vastava võistluse alla kuu enne võistluse toimumist.

 

 

 

Lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise lastelaagrite kuupäevad ja toimumiskohad

 

09.-11.02.2018 Lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise lastelaager, Nõmme, Tallinn

09.-11.03.2018  Lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise lastelaager, Valgehobusemäe, Järvamaa

 

Lastelaagritesse registreerumine avatakse 1.jaanuaril 2018, kogu info kättesaadav SIIT.

 

 

 

 

PyeongChangi taliolümpiale pürginud lumelaudur Siim Aunison lõpetab sportlaskarjääri

 

Soomes treeninud lumelaudur ja mitmekordne Eesti karikavõitja Siim Aunison lõpetab ametlikult oma karjääri.

Möödunud, 2016/2017 hooajal tegi Aunison kaasa neljal maailmakarikaetapil, parimaks tulemuseks 42. koht. Samuti osales ta Hispaanias Sierra Nevadas toimunud maailmameistrivõistlustel, kus maandus 53. kohale. Võttes osa maailmakarikaetappidest, täitis lumelaudur ühe kolmest vajalikust taliolümpiale kvalifitseerumise kriteeriumist, kuid nendib, et taustajõudude puudumise tõttu jääb tema teekond olümpiale pooleli. 

 

“Alustasin professionaalse sportlaskarjääriga 10 aastat tagasi, mil asusin õppima Soome Vuokatti talispordikooli. Viimased kaks aastat on olnud võistluste lõikes väga aktiivsed. Üle-eelmisel hooajal saavutasin Sloveenias toimunud Euroopa karikaetapil 9. koha, mis oli heaks stardiks ja stiimuliks olümpiatsükli alustamisel. Kahjuks läks maailmakarikaetappidel ühemehetiimiga võisteldes olukord raskemaks,” räägib Aunison, lisades, et tundis puudust treenerist, kes oleks toetanud ja nõustanud kohapeal ning aidanud nii laagrite kui ka võistluste planeerimisel. 

“Samuti on olnud raskusi sponsorite leidmisel. Kuna treeneri ja vajaliku finantseeringuta on võimatu tippsporti teha, lõpetan sel sügisel oma professionaalse teekonna. Olen õnnelik oma tulemuste üle ning tänan südamest toetajaid, perekonda ja sõpru, kes jätkuvalt minusse usuvad. Kindlasti ei lõpeta ma sportimist ja lumelauaga sõitmist ning püüan oma teadmistega olla abiks nii Eesti Suusaliidu lumelauaspordi alakomiteele kui tulevasele lumelaudurite põlvkonnale.” 

 

Aunison jätkab sõitmist Eesti parimaid lumelaudureid koondava Surfhouse’i tiimis, on alanud hooajast Adidase brändisaadik ning võtab osa uue kodumaise talvehooaja lumelauaspordi võistluste ja noortelaagrite korraldamisest.

 

 

 

-----------------------------

 

 

MUU INFO

 

Eesistumise spordikonverentsil arutati rahva liikumisaktiivsuse tõstmist

 

Liikumine on inimeste  tervise, arengu ja heaolu seisukohast väga oluline, kuid paraku on ühiskonna areng kaasa toonud inimeste liikumisaktiivsuse vähenemise. Maailma Terviseorganisatsiooni  (WHO) andmetel ei ole ligi kolmandik Euroopa täiskasvanutest kehaliselt piisavalt aktiivsed ning koguni pea 70% noorte puhul jääb liikumisaktiivsus alla WHO soovituste.*

 

Konverentsi peakõneleja, rahvusvahelise spordi ja kultuuriühenduse (ISCA) president Mogens Kirkeby sõnul on kehalise inaktiivsuse hind ühiskonnale ränk. „Vähene liikumisaktiivsus on tõsineprobleem: igal aastal sureb Euroopa Liidus selle tagajärjel umbes 500 000 inimest ning see nõuab 80 miljardit eurot aastas“, ütles Kirkeby. Ta selgitas, et vähene liikumisaktiivsus, istuv eluviis ja ebatervislik toitumine moodustavad Euroopas tõsise ühiskondliku probleemi, mis mõjutab negatiivselt rahvastiku tervist ja heaolu, majandust ja tervishoiusüsteeme. Lahendusteni jõudmine nõuab Kirkeby sõnul poliitilisi otsuseid ja tõhusat valdkondade vahelist koostööd.  

 

Kultuuriminister Indrek Saar nentis, et elanikkonna kehalise aktiivsuse edendamine on Eestis spordivaldkonna üks olulisemaid tegevussuundi. Saar selgitas, et kuigi liikumisaktiivsuse näitajad on viimasel ajal tõusnud, on meil siiski arenguruumi, sest iga viies Eesti inimene ei ole täna kehaliselt aktiivne,“ ütles Saar. „On heameel tõdeda, et Euroopa Komisjon kuulutas eile Eesti Rahva Muuseumis toimunud seminaril välja niinimetatud Tartu üleskutse edendada Euroopa Liidus tervislikke eluviise edaspidi valdkondade üleselt  (Tartu Call for a Healthy Lifestyle). Äsja lõppenud Eesti Eesistumise spordikonverentsil arutasime, kuidas elanikkonna liikumisaktiivsust paremini edendada. Ka täna Tartus ametliku avalöögi saanud üleeuroopaline spordinädal on selleks hea võimalus, sest võimaldab igaühel meelepärase spordialaga tutvust teha enam kui 900 avalikkusele suunatud spordiürituse kaudu“ ütles Saar. ​„Usun, et sammud, mida oleme Eestis teinud - järgmisest aastast jõustuv kauaoodatud seadusemuudatus, mis võimaldab tööandjal katta töötaja sportimisega seotud kulusid 400 euro ulatuses aastas maksuvabalt; 1. septembrist jõustunud huvitegevuse täiendav toetusskeem, mis tagab igale lapsele võimaluse osaleda meelepärases huviringis; laste ujumise algõppe täiendav rahastamine ja viimine uutele alustele ja senisest suurem noorte treenerite tasustamine - on tõhusaks toeks selle eesmärgi saavutamisel,“ ütles Saar. “Olen veendunud, et lõppenud spordikonverents, ning teised eesistumisega seotud spordivaldkonna  ettevõtmised sel nädalal, aitavad meil eesistujana kehalise aktiivsuse teemaga edasi liikuda, koostöös Euroopa Komisjoni, rahvusvahelise spordiliikumise ja kohalike omavalitsustega,” kinnitas Saar.  

 

Eesti Euroopa Liidu eesistumiskonverents, mis toimus 21.-22. septembrini Kultuuriministeeriumi eestvedamisel  Tartus, oli ühtlasi pühendatud 20. septembril tähistatavale UNESCO rahvusvahelisele üliõpilasspordi päevale ning  samuti 23. septembril Tartu Tähtvere spordipargis toimunud III Euroopa spordinädala ametlikule avamisele Eestis.

 

Konverentsi salvestust on võimalik järelvaadata SIIT.

 

--------------------------------------

 

 

FIS World Snow Day 2018 esimesed üritused Eestis paigas!

 

21. jaanuaril 2018 toimub järjekorras juba seitsmes World Snow Day ehk maailma lumepäev, mille eesmärk on tuua eelkõige lapsed ja noored lumele, kuid kõrvale ei jäeta ka täiskasvanuid. Sel jaanuarikuisel pühapäeval kutsub Rahvusvaheline Suusaföderatsioon ülemaailmselt kõikide alaliitude liikmesklubisid, ettevõtteid ja talispordiga seotud organisatsioone üles korraldama talispordialasid tutvustavaid üritusi. 

 

Kogu lisainfo leiad WSD ametlikult kodulehelt https://world-snow-day.com/ veebiaadressilt.

Oma ettevõtmise peab samuti iga klubi ise World Snow Day kodulehel registreerima - mida varem, seda parem!

NB! Kõik Eestis toimuvad lumepäeva üritused, millest on meid informeeritud, on kantud ka vastava spordiala kalendrisse ja hõlpsasti sealt leitavad!

 

Eelmisel aastal läksid lumepäeva ürituste planeerimise üleskutsega kaasa üllatavalt paljud klubid üle Eesti.

Kindlasti palume oma tegevusplaanidest teada anda Eesti Suusaliidu poolsele kontaktisikule Kerstin Kotkasele (kerstin@suusaliit.ee). 

Ainult nii tagame info leviku ESL kanalites ja sotsiaalmeedias, lisaks kaardistamise üle-Eestiliselt.

 

Lumepäev on mõeldud uute nägude lumele toomiseks ja talispordialade tutvustamiseks, mitte kasumi teenimiseks. Eesmärgiks on tutvustada inimestele erinevaid talispordialasid - seda eelkõige tasuta koolituste, infotundide, seminaride, võistluste, sportlaste, spordipoodide vms võtmes - laske loovusel lennata ning toome rahva õue talveilma nautima!

 

FIS World Snow Day 2018 raames üle Eesti toimuvaid tegevusi näed SIIT.

 

 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...