Uudised

Rullsuusa maailmakarika etapp alustab juba sel nädalal

16.08.2022

19.-21. augustil toimub Otepääl Tehvandi Spordikeskuses rahvusvaheline rullsuusa maailmakarikasarja etapp. Juba kolmandat aastat Eestis toimuvale maailmakarika etapile on seekord oodata rekordilised 145 sportlast. Esindatud on Itaalia, Ukraina, Norra, Rootsi, Saksamaa, Hiina, Kazakhstan, Läti, Leedu, Hiina Taipei, Eesti.

Kolme võistluspäeva jooksul stardivad sportlased vabatehnika sprindis ja vabatehnika mass stardis. Pühapäeval ootab naisi ees Tehvandi Spordikeskuse rulliradadel klassika 10 km ja meestel 15 km sõit. Tutvu võistlusprogrammiga SIIN ja rajakaartidega täpsemalt SIIN

Eestit asuvad esindama teiste hulgas Martin Himma, Henri Roos, Alvar Johannes Alev, Kaarel Kasper Kõrge, Mariel Merlii Pulles, Kaidy ja Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu.

Esimese võistluspäeva osalejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

Maailmakarika etapi raames toimuvad ka Eesti meistrivõistlused rullsuusatamises. Kui MN20 ja täiskasvanute Eesti meistrid selguvad maailmakarika etapi raames, siis Eesti noortemeistrid selgitatakse eraldi välja vahetult peale FIS võistlust.   

Võistlustele on oodatud kaasa elama kõik pealtvaatajad, sest tegu on suurepärase võimalusega osaleda maailmatasemel võistlustel. Lisaks on võimalik oma silmaga üle vaadata, kuidas võistlevad tulevased Eesti tippmurdmaasuusatajad! Pealtvaatajad ei pea sellel korral võistlustele piletit ostma, vaid korraldajad ootavad kõiki omadele ja külalistele kaasa elama. See on suurepärane võimalus nautida suvist talvepealinna Otepääd!

Reedesele ja laupäevasele võistluspäevale saab kaasa elada videoülekande vahendusel FIS Youtube kanalil. Link saab võistluspäeval kättesaadav olema ürituse kodulehel www.owc.ee ja Facebookis.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...