Veebruar 2017

 

 

Hea suusarahvas

 

Eesti Suusaliit tähistab tänavu oma 95. hooaega! Vaatamata sellele, et ilmataat ei ole talve esimestel kuudel külmakraadide ja lumejagamisega just kõige heldem olnud, on olusid arvestades siiski toimunud palju ning kvaliteetseid suusasündmuseid.

 

Erinevates suusakeskustes üle Eesti on kõvasti tehtud tööd selleks, et lund juurde toota ja pakkuda maksimaalselt paljudele harrastajatele võimalust treenida või lihtsalt liikumisest rõõmu tunda. Nii ongi ka käesoleval aastal võimalik tegeleda kõigi peamiste talispordialadega: murdmaasuusatamise, lumelauasõidu, mäesuusatamise, kahevõistluse, suusahüpete ja freestyle suusatamisega. Suured tänud Teile selle eest, et suusasporti saab harrastada enamikes Eestimaa piirkondades! Hetke ilmaennustused annavad lootust, et hooaja lõpuni jäänud kuude jooksul paranevad looduslikud olud ja tingimused veelgi ning nii saavad teoks ka senini edasi lükatud võistlused. Igal juhul veelkord aitäh Teile kõigile, et suusaspordihooaeg on ilusasti käima läinud!

 

Jätkuvalt populaarsed on meie erinevad noortesarjad. Murdmaasuusatamise Swedbank'i ja Hawaii noortesarjas on tänavu peetud juba neli etappi ning kaks veel ees ootamas. Stardis on püsivalt üle 500 lapse ja noore ning nende jõupingutusi saab ka edaspidi vaadata ERR-i vahendusel saates Suusaajakiri. Samuti on jõuliselt tuntust kogumas nelja-etapiline lumelaua noortesari ning Alexela noorte alpisari. Võimalus näha säravate silmadega noori seal võistlemas, on puhas rõõm ja see annab lootust nende alade harrastamise kasvule ka tulevikus.

 

Eesmärkidest ja tulemustest rääkides on paljude meie sportlaste jaoks kätte jõudnud lõpusirge kvalifitseerumaks 2018 Lõuna-Koreas, PyeongChangis toimuvatele taliolümpiamängudele. Vajalikke FIS punkte kogutakse nii MK etappidelt, kontinentaalkarikasarjast kui ka teistelt FIS võistlustelt. Eestit on edukalt esindanud paljud meie noored ja juuniorid, kes on saavutanud häid tulemusi nii Põhjamaade Noorte meistrivõistlustel kui ka juunioride MM-del. Aitame Eesti Suusaliidu poolt sportlasi nii palju kui võimalik ja hoiame neile pöialt!

 

Endistviisi rõõmustab meid suurepäraste tulemustega freestyle suusataja Kelly Sildaru, kes on nüüd juba mitmekordne läbi aegade noorim X-mängude võitja omal alal. Kelly hooaeg jätkub ja meil on võimalus teda näha kodupubliku ees võistlemas 18. veebruaril Big Air Eesti meistrivõistlustel Väikesel Munamäel. Samal nädalavahetusel, 18.-19. veebruaril on Otepääl toimumas aastate jooksul üheks armastatumaks kodumaiseks talispordisündmuseks kujunenud murdmaasuusatamise FIS maailmakarika etapp.

 

Lisaks sellele toimus üle pika aja Tehvandil 21.-22. jaanuaril kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp, kus Kristjan Ilves valmistas spordisõpradele palju rõõmu 1. ja 3. koha saavutamisega. Kõige selle taustal on Eesti Suusaliit võtnud endale eesmärgiks korraldada suusaspordi MK etappe igal aastal ning juba käib töö 2018. aasta alguses Otepääl toimuva kahevõistluse MK etapi ettevalmistustega.

 

Käesolevaga teeb Teie ees debüüdi Eesti Suusaliidu infokiri, mida hakkame regulaarselt välja andma oma liikmetele, toetajatele ning suusasporti armastavatele inimestele. Siit leiate palju vajalikku infot, uudiseid ja statistikat kõikide meie alade kohta.

 

Head lugemist ning kohtumiseni suusaradadel ja –mägedel.

 

Koostöös suudame rohkem!

 

 

Andreas Laane

Eesti Suusaliidu president

 

 

Eesti Suusaliidu president Andreas Laane (vasakul) ja peasekretär Tõnu Seil.

 

 

 

Hea suusapere, 

 

2016/2017 hooaja hakul, 20. oktoobril andsin meie liikmesklubidele ülevaate Eesti Suusaliidu tegevustest ja eelarvelisest seisust. Hooaja keskel on paras aeg seda infot värskendada ja teile edastada. Üldkogu kinnitas muuhulgas ka muudatused ESL juhatuses. Lahkusid Arti Arakas, Rainer Tammet ja Robert Peets. Uued liikmed on Paavo Otsus, Tõnu Kull, Madis Rahu ja Riho Roosipõld. Suured tänud lahkujatele panuse eest Eesti suusaspordi arengusse ja tere tulemast uutele!

 

Lisaks sponsoritele ja eratoetajatele on Suusaliit tänaseks teada saanud ka kõik avaliku sektori ja Eesti Olümpiakomitee toetused meie spordialadele 2017. aastaks. Meeldiv on tõdeda, et need toetused on võrreldes eelmiste aastatega suurenenud ja aitavad katta olulisi ettevõtmisi nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt. 2017. a. saame seetõttu eraldada rohkem toetusi ka meie noortespordiga tegelevatele klubidele.

Suured tänud veelkord alaliidu olemasolevatele ja uutele toetajatele igast valdkonnast!

 

Meie toetused sõltuvad paljuski harrastajatest, treenerite arvust ja tulemustest. Tänase seisuga tegeleb Eesti Spordiregistri andmetel suusaalade harrastamisega 113-es spordiorganisatsioonis üle 3200 inimese. ESL liikmeid on nendest 71 spordiklubi ja ühendust. Siin on arenguruumi nii liikmelisuse kui harrastajate koha pealt. Kehtiva kutsega treenereid on meil üle 90-e ning suurenenud on ka Kultuuriministeeriumi kaudu saadav viienda või kõrgema tasemega treenerite toetus. 2018. aasta PyeongChangi taliolümpiamängudeks ettevalmistavatele sportlastele jätkub ja kehtib veel olemasolev EOK ettevalmistustoetuste süsteem, mis muutub ka meie jaoks peale neid mänge. Oluline on hoida head taset ja olla tulemuslik.

 

Meie tublid sportlased on olnud nomineeritud ka erinevatele toetusstipendiumitele. Nii oleme peamiselt noorsportlastele saanud toetusi Kultuuriministeeriumi spordistipendiumile, Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumile, EOK „Märka järgnevat põlvkonda“, Kultuurkapitali „noor ja andekas“, Tradehouse jt stipendiumide näol spordi- ja haridustee jätkamiseks.

 

Toimunud on erinevate alade ettevalmistuslaagrid olulisteks rahvusvahelisteks võistlusteks MK-del, juuniorite MM-del kui ka Eesti meistrivõistlusteks ja noortesarjades. Lisaks on läbi viidud koolitusi nii murdmaasuusatamise tehnilistele delegaatidele kui ka näiteks  lumelaua treeneritele. Koostöös Eesti Antidopingu sihtasutusega on juba edukalt toimunud ja on kavas ka edaspidi teha dopingualast koolitus- ja teavitustöö sportlastele, treeneritele ja noortele.

 

Juba üheksandat hooaega on töös peamiselt koolidele mõeldud ESL suusabussid, jagades lastele suusatamise algõpet. Tänavu on käigus kaks bussi, üks Hillar Tamme eestvedamisel peamiselt Põhja-Eestis  ja teine Vahur Teppaniga Lõuna-Eestis. Neljandat hooaega saavad kõik huvilised proovida suusahüppeid teisaldataval Maru suusahüppemäel.

Erinevaid suusaalade võistlusi ja ettevõtmisi on palju ning ülevaadet nende kõigi kohta on võimalik saada ESL kodulehelt www.suusaliit.ee

 

Hooaja tipphetkedel on palju teoksil ja enamgi veel ees ootamas. Edu meile kõigile selleks!

 

 

Tõnu Seil

Eesti Suusaliidu peasekretär

 

--------------------------------------

 

 

MURDMAASUUSATAMINE

 

Murdmaasuusatamise noorte- ja juuniorite koondised olid tules 27 - 29.01 Põhjamaade meistrivõistlustel Norras ja 20.01 - 05.02 juunioride ja U23 maailameistrivõistlustel Eesti suusatamise jaoks väga olulises kohas - Soldier Hollows, Utah, USA-s.

Samuti on selgunud ka Euroopa Noorte Olümpiafestivali koondis, kes alustavad võistlemist Erzurumi Türgis 12-17. veebruaril.

Murdmaasuusatamises on siiani toimunud kõik kalendris planeeritud võistlused. Toimunud on neli Swedbank-Hawaii Express noortesarja etappi, kus osalejaskond on vaatamata kitsastele lumeoludele küündinud üle 500 noorsuusataja.

 

ERR näitab saateid:

I saade 15.01.2017, ETV2 kell 19:30

II saade 05.02.2017, ETV2 kell 19:30

III saade 26.03.2017, ETV2 kell 19:30

 

Täiskasvanute murdmaasuusakoondis Soomes, Lahtis toimuvale MMile lüüakse lukku 11-12. veebruaril Otepääl, mil toimub võistlus sprindis ja eraldistardist distantsidel naistele 10 ja meestele 15 km klassikalises sõiduviisis.

 

Murdmaasuusatamise U23 MM - Andreas Veerpalu start (vasakul).

 

 

------------------------------------

 

 

MÄESUUSATAMINE

 

Mäesuusatamises algas hooaeg varakult. Suvel tegi juunioride koondise värske liige, Tormis Laine (sünd. 2000) oma esimesed FIS sõidud Lõuna-Aafrikas.

Tulemuseks 3 ja 6 koht ning alguse kohta suurepärane punktisaak.

Kaks Eesti juuniorit– Lise Anette Vaher ja Sten-Mark Virro osalesid rahvusvahelises FIS Campis.

Eesti rahvuskoondise sõitjate hooaeg on kulgenud samuti ootuspäraselt.

Warren C. Smith ja Juhan Luik valmistuvad veebruaris toimuvaks MM´iks kogudes starte ja punktiparandust erinevatel FIS võistlustel; Juhan Luik on peagi startimas ka Kvitfjellis (NOR) maailmakarika etapil.

 

Tõnis Luik alustas võistlushooaega 2017 jaanuaris USA´s, kus esimese eestlasena jõudis Nor-Am kontinentaalkarika sarjas Stowe Mountain Resortis suurslaalomis teise ringi ning tuli 47 kohale.

Esimestel USA FIS võistlustelt tõi Tõnis aga GS´is koju 6 koha (120 startijat), päeva neljanda aja ja 27,18 väärtuslikku FIS punkti.

Warren C. Smith on olnud stardis Nor-Am Cupil ja Far East Cupil Lõuna-Koreas.

Eesti sportlaste rahvusvaheliste võistluste tulemustega saab tutvuda: http://data.fis-ski.com/alpine-skiing/biographies.html

 

Eesti mäesuusasõpru saame rõõmustada mitme hea uudisega keskuste arengus:

Meie seni suurim keskuste meka – Otepää – on laienemas ka Tallinna lähistele, Viimsisse ja avamine on plaanis juba veebruari päris alguses kui pakane lund lubab teha.(http://www.munakas.ee/)

Nõmme Lumepark on saanud uue ja kaasaegse tõstuki, nii on nüüdsest Mustamäe nõlva jalamilt tippu tõus palju mugavam (http://www.nommelumepark.ee/),

Tuntud sööstlaskuja Aare Tamme juhtimisel on avatud meie rahvusliku pärli, ERM´i ukse ees Raadimõisa Snowtubing Park, kus lisaks kelgutamisele saavad ka väikesed mäesuusatajad oma esimesed laskumised teha.

http://www.snowtubing.ee

Kiviõli Seikluskeskus ehk Tuhakas on samuti nõlvad valgeks saanud ja nooremad mäesuusatajad Mäesuusakoolist veedavad koolivaheaja laagri Tuhakal pöördeid harjutades. (http://www.tuhamagi.ee/en)

Klubide elus on tubli arengu teinud Tartu Slalom, kelle rühmadesse väikeseid värvilisi kiivreid tuleb aina juurde. (https://www.facebook.com/TartuSlalom/)

Tallinnas, Nõmme Lumepargis on samuti treeningrühmad kiiresti täitumas, nii et linnainimesed, kiirustage.

Meie noored sportlased alustasid peale Leedu sisehallis peetud Balti Karikasarja võistlusi ja treeninglaagreid oma lumehooaega Lapimaal, Ruka ja Pyha Audi Cupil.

Esimese Alexela Alpi Noortesarja võistluse peavad mäesuusatajad juba jaanuari viimasel nädalavahetusel Tuhamäel, kuhu kõik huvilised on oodatud vaatama ja kuni U16 vanuseklass ka võistlema. https://www.suusaliit.ee/et/mkalender

Jaanuari lõpus ootab ees Talve Universiaad (28th Winter Universiade 2017 Almaty) Kazakhstanis (http://almaty2017.com/ ) , kus Eestit on mäesuusatamises esindamas Lise Anette Vaher, Anna-Liisa Kärson neiudest ja Sten-Mark Virro noormeestest.  

 

Mäesuusatajate poolt soovime valge talve jätkumist ja libedat suuska kõigile lumesõpradele!

 

 

Fotodel mäesuusatamise Eesti noortekoondise liikmed Audi Cupil Rukal, 2016. aasta detsembris.

 

-------------------------------------

 

 

KAHEVÕISTLUS JA SUUSAHÜPPED 

 

Kahevõistlus

 

Kahevõistluse talvine hooaeg, mis startis novembri lõpus Rukal maailmakarikasarja etapiga, on kävitunud kahevõistluse jaoks edukalt. Kristjan Ilves on teinud hooajaga suure sammu edasi ning on maailmakarikasarjas võisteldes jõudnud punktikohale kaheteistkümnest võistlusest kuuel – tulemus, mida sügise veel loota ei osanud.

 

Tulemuslikult on alanud ka Karl-August Tiirmaa võistlushooaeg – pärast avastarte maailmakarikasarjas siirdus ta avaetapile kahevõistluse kontinentaalkarikasarjas ning on seal võtnud punkte kuuelt võistluselt üheksast. Veebruari alguses jätkas ta võistlemist maailmakarikasarjas ja teenis seal hooaja esimese MK punkti.

 

Han-Hendrik ja Kail Piho pikendasid oma ettevalmistusperioodi ning pole seni tõsisemalt võistluskarusselliga liitunud. Siiski tegi Han-Hendrik tubli stardi kodusel kontinentaalkarikasarja etapil ning teenis sellega hooaja esimesed võistluspunktid.

 

Noorte kahevõistlejate jaoks on FIS sel hooajal vorminud neljast etapis koosneva FIS Youth Cup võistlussarja. Kaks etappi toimus suvel ja sügisel ning kaks etappi toimuvad talvel. Toimunud kolm etappi on olnud meie noorte jaoks edukad. Medalid on kaela saanud nii kahevõistluse poisid kui ka tüdrukud. Andreas Ilves (Elva Suusaklubi) teenis hõbeda ja pronksi võistlusel Oberstdorfis, Annemarii Bendi (Võru Spordikool/Andsumäe Suusaklubi) kaks kulda ja Triinu Hausenberg (Võru Spordikool/Andsumäe Suusaklubi) kaks hõbedat Vuokattis ning Markkus Alter (Põhjakotkast Otepää) kulla ja hõbeda Harrachovis.

 

Norras peetud talialade Põhjamaade meistrivõistlustel olid edukad Eesti kahevõistluse tüdrukud. Annemarii Bendi ja Triinu Hausenberg teenisid team sprindis hõbemedalid ning Triinu Hausenberg täiendas oma medalikogu ka kahevõistluse individuaalstardi pronksmedaliga.

 

Kahevõistlejatel on sel hooajal kaks tähtsündmust, millest üks, kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp, leidis aset jaanuaris Otepääl ning teine, maailmameistrivõistlused Lahtis, saavad toimuma veebruari teises pooles.

Kontinentaalkarikasarja etapp tõi Otepääle kokku 61 kahevõistlejat kokku 13 riigist. Eesti jaoks oli võistlus edukas – Kristjan Ilves võitis esimesel päeva võistluse ning oli teisel päeval kolmas, Karl-August jõudis mõlemal päeval punktikohale ning tegi pühapäeval ka selle hooaja parima tulemuse. Han-Hendrik teenis kodusel võistlusel oma selle hooaja esimesed punktid. Noortest kahevõistlejatest olid kodusel etapil stardis Andreas Ilves, Ivo-Niklas Hermanson, Risto Raudberg, Robert Lee ja Markkus Alter.

 

Kahevõistlejate hooajas on veebruaril eriline koht – neljandat aastat järjest korraldab Coop Eesti koostöös Suusaliiduga kahevõistlejatele toetuse kogumiseks kampaania Maksimarketi ja Konsimi kauplustes. Sel aastal on kampaaniaga liitunud Paulig, Santa Maria, Põltsamaa Felix, Farmi, Eesti Pagar, Balbiino, Actual Print ja Postimees.

 

 

Suusahüpped

 

Käesoleval hooajal on astutud suur samm edasi ka Eesti suusahüpete arengus. Hooaja algusest koondusid Otepääle Hillar Heina, Jaan Jürise ja Silver Eljandi käe all treenivad noored suusahüppajad – Artti Aigro, Kevin Maltsev, Kenno Ruukel ja Taavi Pappel. Kõik neli noort on Audentese Spordigümnaasiumi õpilased. Jaan Jürise käe all jätkab treenimist Martti Nõmme ning jaanuarist on Topi Sarparanta juhendamisel sportlaskarjääri jätkamas Kaarel Nurmsalu.

Suusahüpetes on FISi poolt korraldatud kolm erinevat võistlustasandit – FIS Cup, kontinentaalkarikasari ning maailmakarikasari. Võistlemist alustatakse FIS Cup sarjas ning järgmisesse sarja pääseb võistlema eelmises sarjas punkte teenides (olles etapil 30 parema seas).

 

Kaarel Nurmsalu teenis veebruari alguses maailmakarikasarja Oberstdorfi lennumäe etapilt esimese MK punkti.

Kõik neli noort alustasid suve alguses võistlemist FIS Cup sarjas. Tänaseks on Artti Aigro ja Kevin Maltsev juba teeninud kontinentaalkarikasarja punkte ning Kenno Ruukel FIS Cupi punkte. Artti ja Kevin osalesid jaanuari lõpus Norras peetud talialade põhjamaade meistrivõistlustel ning noppisid seal kuldmedaleid. Artti Aigro võitis Põhjamaade meistritiitli individuaalsetes suusahüpetes ning koos Kevin Maltseviga saadi kuldmedal kaela ka meeskondlikes suusahüpetes.

 

Maailmameistrivõistlustele Lahtisse on võistlema minemas kolm suusahüppajat – Martti Nõmme, Kaarel Nurmsalu ja Artti Aigro.

 

Eesti suusahüppajate suurim eesmärk on saata meeskond 2018. aasta taliolümpiamängudele. Tänaseks juba kvalifitseerunud neli suusahüppajat, allesjäänud kuude jooksul tuleb teenida välja ka reaalsed kohad olümpiale.

 

Talialade Põhjamaade meistrivõistluste koondis, Orkdal.

 

Kristjan Ilves Tehvandi kontinentaalkarikasarja etapil starti ootamas.

 

----------------------------------

 

LUMELAUASPORT JA FREESTYLE-SUUSATAMINE

 

15.01 toimus Kiviõli Tuhamäel lumelaua noortesarja I etapp ja FIS Snow Day tähistamine (tasuta lumelauakoolitused algajate gruppidele, kus osales üle 30 inimese, nii lapsed kui täiskasvanud) ja suur lumelauavarustuse testipäev, kus osalejad said koostöös kauplusega Surfhouse proovida erinevaid lumelaudu.

Ilm oli ideaalne, sõiduolud ideaalsed ja Kiviõli mäekeskus ehitas spetsiaalselt laste jaoks väikese, lihtsama lumelauapargi. Kuigi võistlejaid oleks võinud pisut rohkem olla, oli see siiani meie parima korraldusega noortesarja võistlus ja nii võistlejad kui lapsevanemad polnud kiitusega kitsid.

ESL lumelaua ala juhataja prioriteediks number üks on lastele ja noortele võistlusvõimaluse ja lumelauaõppe tagamine, et oleks sportlikku järelkasvu ja tulevasi koondise liikmeid. 

Lumelaua noortesarja raames toimus samal nädalavahetusel ka kahepäevane laste lumelaualaager, millest võttis osa ligi 20 last. 

Lumelaua noortesarja toetab FIS Solidarity programm, võistlussari kuulub esimest korda ka FIS Snow Kidz võistluste hulka.

 

Noortesarja võistlust kajastasid pikemalt samal õhtul nii ETV2 eetris olnud “Suusaajakiri” kui õhtused AK spordiuudised. Klipid on nähtavad siit:

http://sport.err.ee/v/talisport/da7b3d16-b9ea-4aa5-903b-02ebcd1ae4c8/puhapaeval-tahistati-viies-eesti-suusakeskuses-rahvusvahelist-lumepaeva

 

http://etv2.err.ee/v/sport/suusaajakiri/saated/c3b1c205-dc91-48d9-be16-41cc35a2b441/suusaajakiri-13

 

I etapi võitjaid ja protokolli näed siit http://www.suusaliit.ee/et/lf-uudised?news_id=20750

 

 

Lumelaua noortesarja II etapp (ja nädalavahetuse lastelaager) toimus 5. veebruaril 15.00 Tallinnas, Nõmmel. Noortesarja kõigi nelja etapi (ja 12.02 Kiviõlis toimuva slopestyle EMV) koondtulemusena selguvad kevadeks Eesti noorte meistrid lumelauasõidus.

Nõmmel oli kõigi nelja vanuseklassi peale 37 võistlejat, mis on selle aasta rekord.

Ühtlasi toimus 3.-5. veebruarini Nõmmel ka lumelaua lastelaager, kus osales 21 last, kes treenerite käe all uusi trikke õppisid.

Trotsides ilmataadi salakavalaid plaane meid lumest sel talvel säästa, hullasid lapsed Nõmmel täiega ja nautisid pigem soojemapoolset ilma ning mõnusaid sõiduolusid. Võistluse kohtunikeks olid profilumelaudur Siim Aunison ja endine Eesti koondise liige Sulev Paalo.

Eriti hea meel on tõdeda, et tüdrukuid on võrreldes eelmiste aastatega igal etapil üha rohkem võistlemas, niisamuti 8-10 aastaseid poisse! 
Aitäh kõigile lapsevanematele, et te oma lapsi lumele toote!
Pealtvaatajate hulga üle oleks patt nuriseda, sest ega's me samal nädalavahetusel toimunud tubli Simple Sessioniga veel võistelda jõua.

 

Lumelaua noortesarja II etapp toimus Nõmmel, 5. veebruaril 2017.

 

Esikolmikuid ja protokolli ning fotogaleriid vaata siit https://www.suusaliit.ee/et/uudised?news_id=20906

 

Lumelaua noortesarja järgmised etapid:12.03 Valgehobusemäe, 23.03 Kuutsemäe. Samal ajal toimuvad ka lumelaua lastelaagrid.

 

 

· Slopestyle (pargisõit) EMV Kiviõlis, 12.02.2017

 

· Big Air EMV Munamäel, 18.02.2017

 

 

· 20.-21.jaanuaril toimus Kiviõlis esimest korda EKR4 taseme lumelauatreenerite koolituse I õppesessioon, koolitajaks Soome tipptreener ja lumelauaspordi õppekavade väljatöötaja Jussi Räsänen. Esimest korda on sel hooajal võimalik Eestis omandada EKR4 lumelauatreeneri kutset, II koolitussessioon toimub Kuutsemäel 22.-23.02. Kevadeks saame juurde 7 uut EKR4 (end II tase) lumelauatreenerit, kellest 4 töötab Nõmme Lumepargis.

EKR4 üldainete läbimine, kokku neljal pikal praktikapäeval osalemine ja iseseisva koduse arutleva töö/essee kirjutamine (maht min. 4 A4, tähtaeg aprill 2017) tulemusena lubatakse osalejad EKR4 lõpueksamile, mis toimub maikuus 2017 Suusaliidus.

 

Tulevased EKR4 lumelauatreenerid õppisid Kiviõlis Jussi Räsäneni (paremal) sõidunippe.

 

· 20. veebruaril korraldame praktiliste oskuste kontrolleksami kõigile EKR3 (end I tase) treenerikutse soovijatele, kellel on juba tööstaaži instruktorina mõnes Eesti klubis vähemalt kaks täispikka hooaega (VÕTA süsteem). Kokku on soovi avaldanuid 10. Praktiline eksam toimub Nõmme Lumepargis, kutsekomisjoni valvsa pilgu all.

EKR3 üldainete läbimine, praktilise eksami läbimine ja tööstaaži arvestamine on aluseks, et lubada nad EKR3 lõpueksamile, mis toimub maikuus 2017 Suusaliidus.


 

Kelly Sildaru võimutses jaanuari lõpus Aspenis toimunud X-Gamesil suisa kahes kategoorias, naastes naiste freestyle-suusatamise pargisõiduvõistluselt kuldmedaliga ja big airilt hõbemedaliga.

Freestyle-suusataja Karoliine Holter osales jaanuarikuus kahel elu esimesel pargisõidu MK etapil - Prantsusmaal Font Romeus ja Itaalias Seiser Almis, teenides esimesed MK punktid.

Siim Aunison võistles jaanuaris suisa kolmel lumelaua pargisõidu MK etapil - Itaalias, Šveitsis ja Austrias. Nii Siim kui Karoliine osalevad kindlasti ka Sierra Nevadas märtsikuus toimuval lumelaua ja freestyle-suusatamise MM-il.

Noorte lumelaudurite MM toimub Tšehhis aprilli alguses, kus esindab Eestit hetkel Vuokattis õppiv ja treeniv noorsportlane Marten Kikas. Freestyle-suusatamise juuniorite MM-ile sõidab esimest korda Kelly Sildaru, kes osaleb seal nii pargisõidus kui rennisõidus.

 

 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...