Noortesari

2015/2016 ja ja 2016/2017 hooaegadel korraldas lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise alakomitee lumelaua noortesarja, mis hooajast 2017/2018 laienes ka freestyle-suusatajatele, uueks nimeks Eesti Freestyle Noortesari.

 

Soovime jõudu ja jaksu treenimiseks!

 

 

EESTI FREESTYLE NOORTESARI JA LASTE ÕPPELAAGRID 2019

 

LASTELAAGRITESSE REGISTREERUMINE ON NÜÜD AVATUD!

 

 

Eesti Suusaliit jätkab juba neljandat aastat traditsiooni ja korraldab 2019. aastal lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise laste-ja noortelaagreid ühes noortesarjaga, tutvustamaks lumelauasporti ja trikisuusatamist kui toredat ja sportlikku vaba aja veetmise võimalust talveperioodil ja laiendamaks mäespordialade kandepinda Eesti laste ja noorte seas. 2019. aastal toimub neli lastelaagrit, kuhu on oodatud nii lumelaudurid kui freestyle-suusatajad. Alles ääri-veeri mäespordiga tutvuse tegijail on laagrites väga hea võimalus kvalifitseeritud treenerite käe all esmaseid oskusi täiendada. Edasijõudnutega lihvitakse sõiduoskusi ja õpitakse uusi trikke.

 

Laagrites on oodatud osalema lapsed ja noored vanuses 8-17 eluaastat. Laagri vältel toimub ka slopestyle’i ehk pargisõidu võistlus, mis on ühtlasi ka üks Eesti freestyle noortesarja etappidest.

 

NB! Laagritesse võetakse vastu juba lumelauaspordi ja freestyle-suusatamisega tuttavaid lapsi ja noori. Osaleja peab suutma iseseisvalt mäest alla sõita ja kasutada tõstukit.

Kui oled huvitatud osalemast, kuid spordiala on veel täitsa võõras, palume eelnevalt võtta mõned eratunnid instruktori käe all.

 

Lastelaagrid toimuvad nädalavahetustel ning tasulises vormis. Ühe laagrivahetuse hinnaks on 109 eurot, sõltumata laagri toimumiskohast. Sama pere kahe või enama lapse osalemisel soodustust ei ole. Kõik laagrid toimuvad reede pärastlõunast pühapäeva õhtuni.

Laagri vältel toimub ka Eesti freestyle noortesarja etapp - slopestyle'i ehk pargisõidu võistlus. Lisaks võistlusele on lastel mitme mäepäeva vältel võimalus kvalifitseeritud treenerite käe all lumelauasõitu ja freestyle-suusatamist õppida, erinevaid harjutusi ja minivõistlusi kaasa teha ning erinevates (võimaluse korral ka tubastes) kõrvaltegevustes osaleda. Laagri vormis korraldus annab hea eelise teiste osalejatega tutvumiseks ja uute sõprade saamiseks. Laagri osalustasu tasub lapsevanem. Kiviõli ja Valgehobuse laagrid on koos ööbimistega, Nõmme laager toimub linnalaagri vormis. Osalejate toitlustus on tagatud igas laagris.

Laagrisse registreerumiseks palume saata e-mail andres@suusaliit.ee ja seejärel edastatakse juba täpsem registreerimise ja osalustasu maksmise juhend. E-maili saates palume ära märkida: 1.lapse nimi ja vanus, 2.laager, kus osaletakse, 3.spordiala (kas lumelaud või freestyle-suusk)

Laagrite ajakava pannakse ESL kodulehele üles vähemalt kuu enne vastava laagri toimumist. Ajakava ja muu kohta saab lisainfot küsida andres@suusaliit.ee

 

NB! Transpordi eest laagritesse ja tagasi vastutavad lapsevanemad.

 

Laste- ja noorte õppelaagrid toimuvad:

1.-3.02.2019  Nõmme Lumepark (linnalaagri vormis, ööbimiseta) R-P

15.-17.02.2019  Kiviõli R-P

15.-17.03.2019 Valgehobusemäe, R-P

29.-31.03.2019 Kiviõli R-P

 

NB! Juhime tähelepanu, et laagrites osalejate arv on vägagi piiratud – tagamaks vahetu ja professionaalse õppe meie treenerite käe all. Lumelaualaagrisse võetakse vastu max. 20 last, freestyle-suusatamise laagrisse max. 15 last. Lapsel peavad kaasas olema oma mäevarustus (lumelaud või suusad + saapad + kiiver ja korralikud mäeriided, kaks paari mäekindaid, mäesokid, soe pesu).

 

KIIVRI KANDMINE LAAGRIS JA VÕISTLUSTEL ON  KOHUSTUSLIK!

 

Vajadusel aitame nõu ja jõuga varustuse rentimise osas.

 

 

 

 

EESTI FREESTYLE NOORTESARJA ETAPID:

 

03.02.2019  Nõmme / Tallinna Meistrivõistlused

16.02.2019  Kiviõli

17.03.2019  Valgehobuse (krossietapp)

30.03.2019  Nõmme

 

FACEBOOKI event.

 

Registreerumine kohapeal. Noortesarja võistlusest saavad osa võtta ka need lapsed, kes laagris ei osale. Võistlus on sümboolse osalustasuga 5 eurot, mis tuleb tasuda kohapeal sularahas. Lastelaagris osalejatele on võistlus tasuta. Registreerumine avatakse kaks tundi enne võistluse toimumist.

 

Noortesarja võistlusklassid jagunevad (nii lauas kui suusas eraldi): 

- kuni 10 aastased poisid (M mudilased)

- 11-14 aastased poisid (M lapsed)

- 15-17 juuniorid (M juuniorid)

- 8-14 aastased tütarlapsed (N lapsed)

- 15-17-aastased tütarlapsed (N juuniorid)

 

Igaüks saab võistelda ainult ühes võistlusklassis.

Võistleja peab terve hooaja vältel võistlema nii noortesarjas kui EMV-del ühes ja samas kindlas võistlusklassis, see on osaleja enda vastutada ja meeles pidada! Juhul kui võistleja ei pea antud reeglist kinni, tehakse talle hoiatus ja paigutatakse lõpparvestuses sünnikuupäeva järgi õigesse vanuseklassi.

 

NB! Alates käesolevast hooajast ei kuulu noortesari enam EMV arvestusse. See tähendab, et tegu on kahe eraldi võistlusega ja Eesti noorte meistrid pargisõidus selgitatakse välja ametlikel Eesti Meistrivõistlustel.

EMV toimumisaeg ja -koht on leitav Eesti Suusaliidu võistluskalendrist.

Eesti freestyle noortesarjas selgitatakse välja noortesarja meistrid, kes selguvad võistluse viimasel etapil, kus toimub ka üldvõitjate autasustamine.

 

Eesti freestyle noortesarja võistlusjuhend on kättesaadav SIIT.

 

 

Lisainfo:
Andres Vaab

andres@suusaliit.ee

+372 52 77 903

 

 

 

 

 

 

EESTI FREESTYLE NOORTESARJA TOETAVAD: 

 

  

 

 

              

 

 

        

 

 

 

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...