Uudised

Kelly Sildaru võitis täiskasvanute MMil kulla!

10.02.2019
Foto: Postimees / Anna Stonehouse / AP

16-aastane freestyle-suusataja Kelly Sildaru võitis USAs Park Citys karjääri esimese täiskasvanute MM-medali, kui tuli rennisõidus viimase katsega kuldmedalile!

Mäletatavasti jäi naiste pargisõiduvõistlus ilmaolude tõttu üldse ära ja big airis ei saanud Kelly piisavalt vajalikku hoogu üles ning otsustas võistluse katki jätta.

 

Naiste rennisõidu finaal algas Sildaru jaoks ebaõnnestumisega, kui ta eksis eelviimase hüppe maandumisel ning viimast hüpet ei sooritanudki.

Kohtunikud hindasid tema sooritust vaid 51,80 punktiga, mis andis avavooru järel alles viienda koha. Esimese laskumise järel hoidis liidripositsiooni olümpiavõitja Cassie Sharpe 94,40 punktiga, teine oli Brita Sigourney 90,60 punktiga ning kolmas Rachael Karker 85,20 punktiga.

Teises voorus tõusis Sildaru 88-punktilise sooritusega pronksmedalile. Medalipretendentidest keegi teises voorus oma tulemust ei parandanud.

Viimasel katsel läks Sildaru täispangale ning riskis viimasel hüppel, kus keeras kraade juurde ning tegi kolm pööret ümber oma telje. Seda trikki polnud Sildaru rennisõidu võistlussituatsioonis mitte kunagi varem teinud. Kohtunikud hindasid tema pingutust ning andsid 95 punkti.

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...