Uudised

Naudi talve, end ohtu seadmata!

05.12.2023
Uue suusatalve lumeolud on hoogsalt lisa saanud ja tasahilju on ilmumas ka karmimaid talvemärke. Eelkõige on selleks just viimasel nädalal tunda andnud ka pakaselisemad ilmad, kus selgete ilmadega ei päästa selle aja napp päiksesesoegi. Mitmed näited tipptasandi suusatajatest ja nende külmumisest võistluste käigus on kutsunud üles põhjalikumalt riietusküsimustesse suhtuma või siis isegi Rahvusvahelise Suusaliidu tasemel kaaluma, kas ei peaks võistluste toimumiseks lubatud temperatuuripiire inimlikumaks  tegema. Aga kui on ikkagi maailmatasandil võistlussari toimumas, siis pole korralduslikust aspektist niisama lihtne "külmapühasid" sisse lükkida... Nii et talveoludes toime tulemine jääb eelkõige igaühe ensehoolde küsimuseks.... Nagu on see ka igapäevase selga, jalga, pähe ning kätte panemise osas... Seega siis - lähikuudel peaks nüüd piisavalt arvestama nii külma, tuule kui niiskusega, mis koos toimides eeldavad meilt välitingimustes toimetamisel mingitki kogemuste omamist... Kui seda pole, siis aitab ehk seegi, et anname endale ikkagi aru, et talv on päris karm värk ja niisama "särgiväel" ja uisa-päisa sinna - lume ja pakase "rüppe" tormata ei saa... Nagu ütleb ka Lüganuse vanasõna , siis...  ​  "Tali tahab tallukaida, vilu villast riieta!"  ​ Talviste tegemiste jätkumist silmas pidades pakukski siinkohal mõningaid soovitusi, mida tasuks läbi lugeda, et siis juba konkreetsetesse oludesse minnes  end turvalisemalt tunda...

Eesti Suusaliit X LHV Kindlustus

20.12.2022
Eesti Suusaliidu toetajatega liitus LHV Kindlustus   Eesti Suusaliidul on hea meel teatada, et koostööd alustati kodumaise LHV Kindlustusega, kes tagab Eesti parimatele suusaalade sportlastele muretu treenimise ja võistlemise rahvusvahelisel areenil hooajal 2022/23. Koostöö annab Eesti Suusaliidule kindluse, et Eesti sportlased ja nende tugimeeskonnad ei jää ootamatutes olukordades üksi ning neil on kindel partner, kes hoolib ja aitab ka kõige keerulisemate väljakutsete korral.     „Meil on üle 30 sportlase ja lisaks taustajõud, kes hooaja jooksul reisivad Euroopa ja mõnel juhul ka maailma risti-põiki läbi. Tippspordis ja eriti sellise reisigraafikuga tuleb ikka ette erinevaid vahejuhtumeid, olgu need siis seotud sportlase või varustusega, kus mure vajab kiiret lahendamist. Just sellistel hetkedel on meie jaoks väga oluline omada usaldusväärset partnerit, kellel on võimekus olukordi kiiresti ja professionaalselt lahendada,“ ütles Eesti Suusaliidu juhatuse liige Ago Markvardt.   Markvardt lisas, et Eesti Suusaliidul on väga hea meel ja suur au, et just kodumaine kindlustusettevõte nende partneriks sai. „See tähendab meie jaoks palju, et LHV Kindlustus meie sportlastesse, organisatsiooni ja tulevikuvisiooni usub ning on asunud meie partneriks uue olümpiatsükli algul. Just praegu ongi alanud tugeva vundamendi ladumine uuteks säravateks tulemusteks ja on rõõm seda teha koos LHV Kindlustusega.“   LHV Kindlustuse juhatuse esimees Martti-Sten Merilai lausus, et LHV-s ollakse suured Eesti spordi fännid. „Elame alati Eesti sportlastele ja nende saavutustele kaasa, seega on meil väga hea meel Eesti Suusaliidule abiks olla. Teame kindlustusseltsina hästi, kui oluline on, et inimene saaks muretult elada, reisida ja oma asjadele keskenduda. Loodame, et meile ajalooliselt väga palju emotsioone pakkunud suusaaladel on Eesti spordifännidele veel palju varuks ning soovime nii sportlastele kui ka Suusaliidule palju kordaminekuid,“ ütles Merilai.

Kelly Sildaru võitis täiskasvanute MMil kulla!

10.02.2019
16-aastane freestyle-suusataja Kelly Sildaru võitis USAs Park Citys karjääri esimese täiskasvanute MM-medali, kui tuli rennisõidus viimase katsega kuldmedalile! Mäletatavasti jäi naiste pargisõiduvõistlus ilmaolude tõttu üldse ära ja big airis ei saanud Kelly piisavalt vajalikku hoogu üles ning otsustas võistluse katki jätta.   Naiste rennisõidu finaal algas Sildaru jaoks ebaõnnestumisega, kui ta eksis eelviimase hüppe maandumisel ning viimast hüpet ei sooritanudki. Kohtunikud hindasid tema sooritust vaid 51,80 punktiga, mis andis avavooru järel alles viienda koha. Esimese laskumise järel hoidis liidripositsiooni olümpiavõitja Cassie Sharpe 94,40 punktiga, teine oli Brita Sigourney 90,60 punktiga ning kolmas Rachael Karker 85,20 punktiga. Teises voorus tõusis Sildaru 88-punktilise sooritusega pronksmedalile. Medalipretendentidest keegi teises voorus oma tulemust ei parandanud. Viimasel katsel läks Sildaru täispangale ning riskis viimasel hüppel, kus keeras kraade juurde ning tegi kolm pööret ümber oma telje. Seda trikki polnud Sildaru rennisõidu võistlussituatsioonis mitte kunagi varem teinud. Kohtunikud hindasid tema pingutust ning andsid 95 punkti. See pani pinged peale teiseks langenud Sharpe’ile. Pingekoorem osutus kanadalannale liiga suureks ning tema viimane katse ebaõnnestus, mis tähendas, et Sildaru tõusis esimest korda karjääris täiskasvanute maailmameistriks.   LOE EDASI Postimehest:    https://sport.postimees.ee/6519577/voimas-kelly-sildaru-tuli-narvesoovas-finaalis-maailmameistriks   https://sport.postimees.ee/6517432/kelly-sildaru-lopetas-eesti-talispordi-kumneaastase-medalipoua   https://sport.postimees.ee/6519679/maailmameister-kelly-sildaru-eneseuletus-tegi-sellest-karjaari-uhe-emotsionaalseima-medali   https://sport.postimees.ee/6519837/konkurentide-ulistuslaul-sildarule-fenomenaalne-imeline-hullumeelne  

Eesti freestyle 2018. aasta noored meistrid selgunud!

10.04.2018
Freestyle noortesarja koondtulemuste põhjal selgusid 2018. aasta noored Eesti meistrid lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise pargisõidus. Eesti freestyle noortesarjas toimus sel hooajal neli etappi (sh EMV 24.02), millest läks arvesse iga osaleja 3 parimat lõpptulemust.  Täpsemat punktiarvestust näeb SIIT.   Õnnesoovid võitjatele, treeneritele ja klubidele! Eesti freestyle noortesarja poodiumikohad saavad medalid kaela Suusaliidu hooaja lõpetamisel maikuu lõpus.    LÕPPTULEMUSED (esikolmikud, lumelaud)   POISID U10 1. Joonas Reimers (Nõmme Lumeakadeemia) 2. Tristan Meister  3. Stevon Otsa (Paluküla Klubi)   POISID U14 1. Robin Möller (Nõmme Lumeakadeemia) 2. Oliver Malsub (Nõmme Lumeakadeemia) 3. Robin Valdmets (Nõmme Lumeakadeemia)   POISID U18 (juuniorid) 1. Silver Milpak (Nõmme Lumeakadeemia) 2. Marko Malsub (Nõmme Lumeakadeemia) 3. Siim Hendrik Hiir (Nõmme Lumeakadeemia)   TÜDRUKUD U14 1. Anette Loviisa Kurvits (Nõmme Lumeakadeemia) 2. Lissel Raun (Nõmme Lumeakadeemia) 3. Liisa Kristjuhan (Nõmme Lumeakadeemia)   TÜDRUKUD U18 (juunorid) 1. Britta-Liisa Meentalo (Nõmme Lumeakadeemia) 2. Kaileen Leis (Nõmme Lumeakadeemia) 3. Gerda Lekstein (Nõmme Lumeakadeemia)       LÕPPTULEMUSED (esikolmikud, suusk)   POISID U10 1. Harri Tammemägi (Munakas) 2. Erik Marten Zernant 3. Oliver Kleinert (Nõmme Lumeakadeemia)   POISID U14 1. Markus Robin Mäerand (Zent Crew) 2. Ott Langel (Coach Mike) 3. Graig Milan Meriloo   POISID U18 (juuniorid) 1. Jaagup Maidla (Zent Crew) 2. Karl Lausing (Zent Crew) 3. Henry Sildaru   TÜDRUKUD U14 1. Grete Mia Meentalo 2. Simona Revjagin 3. Emma Tammemägi (Munakas)
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.