Uudised

Kelly Sildaru võitis juunioride MMil viienda kuldmedali!

11.04.2019
Kelly Sildaru. Foto: Anna Stonehouse / AP (Postimees)

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru võitis Rootsis Kläppenis peetavatel juunioride maailmameistrivõistlustel karjääri viienda juunioride MM-kulla, kui oli konkurentidele püüdmatu pargisõidus. Ühtlasi tõusis Sildaru kogumedalite arvult freestyle-suustamise ajaloo edukaimaks juunioriks.

 

Freestyle-suusatamise juunioride MMi on rahvusvaheline suusaliit (FIS) korraldanud alates 2003. aastast ning kaks aastat tagasi seal debüüdi teinud Sildaru oli enne tänast võitnud küll enim kuldmedaleid, kuid medalite koguarvult (Sildarul oli neid enne tänast viis –toim) oli temaga ühel pulgal Prantsusmaa küngaslaskuja Perrine Laffont. Kuuenda medalivõiduga haaras Sildaru ainujuhtimise ka selles arvestuses.

Kokku on Sildaru juunioride MMilt võitnud nüüd kolm pargisõidu kulda (2019, 2018, 2017), kaks rennisõidu kulda (2018, 2017) ning ühe Big Airi hõbeda (2018). Täiskasvanute maailmameistrivõistlustelt on 17-aastasel Sildarul ette näidata tänavu võidetud rennisõidu kuldmedal.

 
 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.