Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Uudised

Eestis toimub lähiaastail mitu rahvusvahelist kahevõistluse võistlust eesotsas MK etapiga

04.07.2016

Rahvusvaheline suusaliit (FIS) kinnitas kahevõistluse eelolevate hooaegade kalendrid, millest leiab ka 2017. aastal Tehvandi spordikeskuses toimuva kontinentaalkarikasarja etapi ja 2018. aastal esmakordselt Eestis toimuva kahevõistluse maailmakarikasarja etapi.

Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seili sõnul on kahevõistluse maailmakarikasarja  etapi korraldusõiguste saamine  tunnustus Eesti kahevõistlejatele ja eelnevate suurvõistluste korraldajatele Otepääl.„Maailmakarikasarja etapi Eestis korraldamisest on kahevõistlejad unistanud aastaid ning nüüd on see teoks saamas. 2017.aasta jaanuaris Otepääl toimuv kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp on heaks proovikiviks mõlemat etappi korraldavale meeskonnale ja Tehvandi spordikeskusele ning usun, et kahevõistluse MK etapp saab läbi viidud sama kõrgel tasemel, kui senised murdmaasuusatamise etapid," lausus peasekretär.

 

„Need suurvõistlused seavad täiendavad nõudmised ka võistluskohale- Tehvandi suusahüppetornile, mis saab juurde hoovõturaja külmutuse.Selline täiendus pikendab sügisel ja kevadel oluliselt mäe lahtiolekut ning annab suurema stabiilsuse võistluste korraldamisel.Lisaks suurendavad maailmakarikasarja etapi toimumine ja jääraja lisandumine Tehvandi suusahüppemäel kindlasti spordikeskuse tuntust ja Otepää treenida soovivate välissportlaste arvu . Boonusena korraldatakse koos meeste MK etapiga 2018.a. Otepääl esimest korda  FISi ajaloos ka naiste kontinentaalkarikasarja etapp," ütles Seil.

 

2015/2016 hooajal oli Eesti kahevõistlejatest edukaim Kristjan Ilves, kes lisaks kolmandale juunioride maailmameistrivõistluste pronksile teenis punkte nii maailmakarikasarjas kui ka kontinentaalkarikasarjas.Maailmakarikasarja punkte teenisid lisaks Kristjanile veel Kail Piho ja Han Hendrik Piho.

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.