Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Seefeld (AUT) 2023

Uudised

22. veebruaril algab Rasnovis talialade juunioride ja U23 MM

19.02.2016

Esmaspäeval algavad Rumeenias Rasnovis  juunioride ja U23 talialade maailmameistrivõistlused. Eestit on tiitlivõistlustel esindamas 13 sportlast.

Murdmaarajad asuvad Rasnovist 30 km kaugusel Cheile Gradisteis. Kahe nädala eest võõrustati sealsamas laskesuusatamise noorte ja juunioride MM-i, kuid täna võitlevad korraldajad pea 15 kraadise soojalainega ning lumeolud kohapeal on äärmiselt kriitilised. Rahvusvahelise Suusaliidu eilse teate põhjal sõidetakse sprint 1,3 km ja distantsid 2,5 km ringil.

 

Murdmaasuusatajad asub Rasnovis starti kaheksa. Juunioride liider on mullu MM-il kahel korral 13. koha saanud 19-aastane Kaarel Kasper Kõrge (RR Suusaklubi). Lisaks kuuluvad koondisesse veel temast aasta nooremad Martin Luts (Nõmme Spordiklubi) , Karl Erik Rabakukk (Nõmme Spordiklubi) ja Rico Jaanipere (Alutaguse Suusaklubi). Naisjuunioridest on võistlustules Seila Peek (Põhjakotkas Viljandi). Anette Veerpalu vigastas võistluseelses laagris Rumeenias kätt ja nii jääb tema tiitlivõistlustest eemale. U23 vanuseklassis on Eestit esindamas Marko Kilp (Võru Suusaklubi), Alvar Johannes Alev (Suusaklubi Jõulu) ja Andreas Veerpalu (Sparta Spordiselts).

 

Neljaliikmelise kahevõistluse koondise liidriks on medalimõtetega starti minev ja  viimast aastat juunioride vanuseklassis võistlev Kristjan Ilves (Elva Suusaklubi). Debüüdi juunioride tiitlivõistlustel teevad Kristjani noorem vend Andreas Ilves (Elva Suusaklubi) , Klaus Mark Kolpakov (AndsumäeSK/Võru Spordikool) ja Ivo Niklas Hermanson (Nõmme Spordiklubi). Eesti ainuke esindaja suusahüpetes on Kevi Maltsev Elva Suusaklubist. Kahevõistluse koondis ja suusahüppaja Kevin Maltsev on võistluseelses treeninglaagris Ramsaus.

 

Ajakava

 

22.02               Sprint V                       JUN/U23

23.02               N10 ja M15 km KL      U23

24.02               Kahevõistluse individuaaldistants HS100/10km V

                         N5 ja M10 km KL        JUN

25.02               Suusavehetusega sõit U23

                         Suusahüpete individuaalvõistlus

26.02               Kahevõistluse meeskonnavõistlus

                         Suusaahetusega sõit JUN

28.02               Kahevõistluse individuaaldistanst HS100/5km V

                         Teatesõidud N ja M    JUN

 

 

Kaarel Kasper Kõrge tänasel treeningul saab aimu olematutest lumeoludest kohapeal

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.