Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Seefeld (AUT) 2023

Uudised

Kristjan Ilves võitis Kahevõistluse Suve GP üldarvestuses esikoha

01.10.2017
Kristjan Ilves (Foto: Romina Eggert)

Kristjan Ilves tõi koju Kahevõistluse Suvise Maailmakarika, ehk Suve GP üldvõidu. Punktide järgi 5. kohta hoidnud sportlane saavutas suvistel võistlustel: 7., 14., 10., 5., 11. ja 5. koha. Suve GP üldvõitjaks saab aga osaleja, kes on osalenud kõigil etappidel, ning on kogunud sealjuures suurima punktisumma. 

Tervel Suve GP-l hästi esinenud Ilves näitas ka viimastel võistlustel Planicas suurepäraseid tulemusi. Laupäevasel võistlusel peale hüpet 2. kohta hoidnud Kristjan pidi murdmaarajal 9 kohta loovutama ning ületas finiši joone 11. Võitjaks tuli tugeva sõiduga norralane Magnus Moan. Karl-August Tiirmaa oli 25. ja Kail Piho 45. Pühapäevasel võistlusel näitas Kristjan hüpetel päeva 5. tulemust ning ka murdmaarajal suutis ta seda positsiooni hoida, ning tasuks seega 5. koht. Võitjaks tuli taas tugevat sõitu näidanud Magnus Moan. Karl-August Tiirmaa saavutas 29. koha.

 

Laupäevased tulemused leiate SIIT

Pühapäevased tulemused leiate SIIT

 

Kristjan ise kommenteeris üldvõitu nii:"See tähendab mulle palju, sest me oleme nii väike riik, ning iga võit on oluline, niiet loomulikult olen ma rahul." 

 

Sellega lõppeb kahevõistlejatel ka suvine periood. Edasi valmistutakse talviseks hooajaks peamiselt lumel. Esimene  Maailmakarikasarja võistlus talvisel hooajal leiab aset Rukal 24-26. novembril. Kodumaal saab kogu kahevõistluse eliiti aga võistlemas näha juba Jaanuari esimesel nädalvahetusel, 6-7. jaanuaril, kui Tehvandi Spordikeskuses leiavad aset meeste Maailmakarikasarja etapp ja esimene naiste Kontinentaalkarikasarja etapp.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.