Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Seefeld (AUT) 2023

Uudised

Uuendatud Nõmme suusahüppemäe avamine 28. mail kell 12:00

25.05.2018

Uuendatud Nõmme suusahüppemäe avamine Vana-Mustamäel 28. mail kell 12:00

 

Suusaliit on viimastel aastatel jõudsalt arendanud kahevõistluse ja suusahüpete valdkonda. Eestis tegutseb juba 8 nende aladega tegelevat spordiklubi.  Lisaks Tehvandi K-90 hüppemäele on noortel võimalus treenida ka Tallinnas, Nõmme Spordikeskuses, Mustamäe Hüppetornis. Kahevõistlusel on Eestis pikk ja edukas ajalugu ning Calgary individuaalne olümpiapronks Allar Levandi ja Lillehammeri OM viies Ago Markvardt said oma karastuse just Mustamäe hüppemäelt. Viimaste aastate edukaim suusahüppaja on olnud Kaarel Nurmsalu ja kahevõistluses kolmekordne juuniorite MM pronks Kristjan Ilves. Nende spordialade edu Eestis jätkub ja järelkasv noorte seast on peale tulemas ning selle kindlustamiseks oleme seadnud eesmärgiks noortele kahevõistlejatele ja suusahüppajatele senisest paremate treeningtingimuste võimaldamise ka Tallinnas.

Eestis on mitmeid toredaid ja vajalikke spordibaase, kuid suusaspordiks unikaalsete võimalustega hüppetorn asub lisaks Tehvandile vaid Nõmme Spordikeskuses. Tallinna linn on aastaid väärtustanud noori harrastajaid ja sportlasi ning panustanud kaasaegsete treeningvõimaluste pakkumisse, võttes algava talihooaja eel eesmärgiks ka Mustamäe hüppetorni seisukorra parandamise. See loob kindlasti võimaluse paljudele noortele harrastajatele ja noorsportlastele treenida heades tingimustes just Tallinnas, suurendab talispordialade atraktiivsust noorte seas, tõstab treeningute kvaliteeti ning motiveerib seeläbi paremaid tulemusi saavutama.

 

Eesti Suusaliit on leidnud mõistliku lahenduse hüppemäe laskumisrenni olukorra parandamiseks ja tegi Tallinna linnale ettepaneku koostööks Mustamäe suusahüppekeskuse taristu parendamisel. Linna abiga soetati hüppemäele tipptasemel keraamiline laskumisrenn, mis oli varasemalt kasutuses Tehvandi K-90 suusahüppemäel.

Tallinna Linnavalitsus leidis 2017. aastal võimaluse eelpool mainitud renn Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatavale asutusele Nõmme Spordikeskusele soetada, kes on Mustamäe Hüppetorni valdajaks. Suusaliit on Tallinna Spordi- ja Noorsooametile ning Nõmme Spordikeskusele osutanud igakülgset kaasabi eelkirjeldatud laskumisrenni soetamise ja paigaldamise projekti elluviimisel.

 

Nõmme hüppemäe taasavavad 28. mail pidulikult Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Nõmme linnosavanem Grete Šillis, Spordi- ja Noorsooameti esindaja Ain Kivi, Eesti Suusaliidu president Andreas Laane, Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves ja suusahüppaja Martti Nõmme. Üritust austavad oma kohaolekuga olümpiasportlased Allar Levandi ja Ago Markvardt, osalevad ka Nõmme noored kahevõistlejad ja päev saadetakse õhtusse Eesti Suusaliidu hooaja ametliku lõpetamisega.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.