Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Ski Champinoships in Planica (SLO) 2023

Uudised

14.11 toimusid kahevõistluse ja murdmaasuusatamise maailmakarikaetappide pressikonverents

15.11.2018
Ago Markvardt (Kahevõistluse MK peakorraldaja), Marko Kaljuveer (Meediapartner Eesti Meedia esindaja) ja Andreas Laane (Suusaliidu president). Foto: Tairo Lutter

Kui tali taeva ei jää, sünnib jaanuarikuus Otepääl Eesti talispordiajalugu ehk esmakordselt toimub meite maal ühel hooajal kaks maailmakarikaetappi. Esmalt kahevõistlejate, kaks nädalat hiljem murdmaasuusatajate oma.

 

Küllap on spordisõpradel hästi meeles, et Kristjan Ilves pidi ülejäänud maailma kahevõistlejate paremikuga talvepealinnas mõõtu võtma juba möödunud jaanuaris, kuid võistlus jäi lumepuuduse tõttu ära. Sama oht varitseb ka tänavu, sest etapp on taas planeeritud aasta algusesse (5.-6. jaanuarile), mil viimaste aastate kogemuse põhjal ei pruugi olla kõige talvisem ilm.

MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt möönab, et eestlaste ideaalvariant olnuks veebruari algus, kuid rahvusvaheline suusaliit FIS ei tulnud tolle ideega kaasa. Niisiis oli valida, kas ülalmainitud kuupäevad või etapist loobumine. "Kuivõrd Tehvandi lumemöldrid suutsid selle aasta kevadel valmistada umbes 20 000 kuupmeetrit lund, olime üsna enesekindlad, et suudame etappi korraldada," lausus Markvardt eilsel pressiüritusel.

 

"Suure suvega on mingi osa kindlasti sulanud, kuid 2,5 kilomeetri pikkuse raja valmistamiseks kulub umbes 8000-9000 kuupmeetrit lund. Lisaks 5000 hüppemäe maandumisnõlvale. Suur probleem on ainult lume nõlvale saamisega, sest lumi on suve jooksul päris palju kokku vajunud ja on põhimõtteliselt jäätunud olekus.

 

MK-etapi võistluste direktor Vahur Leemets lisas, et plaan B on Püksisääre tõusu hõlmav 3,3 - 3,75 km pikkune ring. Kui lumeolud paremat ei võimalda, peaks hakkama saama ka 2,5 km pikkuse kahevõistlejate ringiga, kuid mõistagi oleks see planeeritavast märksa kergema profiiliga. Leemets kinnitas, et ilma pärast ta ei muretse, sest sel polevat lihtsalt mõtet. 

 

 

Loe edasi SIIT 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.