Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Ski Champinoships in Planica (SLO) 2023

Uudised

Otepää on maailma tippude võõrustamiseks valmis – kaks nädalat Otepää esimese kahevõistluse MK-etapini

20.12.2018
Tehvandi (Foto: P.Poderat)
Otepää on maailma tippude võõrustamiseks valmis – kaks nädalat Otepää esimese kahevõistluse MK-etapini

Otepää ja Tehvandi on jaanuarikuus toimuvateks suusaalade MK-etappideks valmis. Talvepealinna tulevad nii kahevõistluse kui ka murdmaasuusatamise maailma tipud ja oodata on põnevaid võistlusi. Esimest korda Eesti suusaalade ajaloos võõrustab Otepää ühes kalendrikuus kaht maailmakarikaetappi.

Esimesena kogunevad Otepääl kahevõistlejad, kes võistlevad 4.–6. jaanuaril. Tänaseks on oma võistlemisest teada andnud 14 tiimi, sealhulgas ka sellised riigid nagu Jaapan, Austria, Soome, Saksamaa, USA, Venemaa, jt.
Kahevõistluse MK-etapi projektijuhi Ago Markvardti sõnul on 4.–6. jaanuaril toimuva maailmakarikaetapi ettevalmistus kulgenud ootuspäraselt ja võistlusvalmis on nii suusahüppemägi kui ka 1,5 km kunstlumest suusarada. “Tehvandi mäel toimuvad praegu juba treeningud ja peagi loodame valmis saada 2,5 km suusaraja.”

Kahevõistluse MK-etapiga samaaegselt toimuval naiste kahevõistluse kontinentaalsarjaetapil näeb võistlemas sportlasi Eestist, Norrast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Jaapanist, aga ka Hiinast. Naised võistlevad FISi võistlussarjas Tehvandil esimest korda. 

Eesti kahevõistlejatest on võistlustules vennad Kristjan ja Andreas Ilves. Lisaks näeb kodupublik kontinentaalsarjas võistlemas Annemarii Bendit. Triinu Hausenbergi osalemine kodusel karikaetapil selgub lähiajal.

Kahevõistluse maailmakarikaetapp toob Otepääle Eestist ja mujalt kokku ca 500 inimest. Sealhulgas vähemalt 60 sportlast, 84 tugimeeskondade liiget ja rohkem kui sadakond rahvusvaheliste teleülekannetega seotud spetsialisti ja teenindavat personali (Swiss Timing, FISMAG, jt). Samuti panustab MK-etapi kordaminekusse pea 100 vabatahtlikku.

Kahevõistluse maailmakarikaetapi (4.–6. jaanuar) programm:    

04.01.2019      PCR  (Provisional Competition Round e proovivoor)  

05.01.2019      Meeste individuaalvõistlus 

06.01.2019      Meeste individuaalvõistlus       

Naiste kahevõistluse kontinentaalsarjaetapi (4.–6. jaanuar) programm:

04.01.2019      PCR    

05.01.2019      Individuaalvõistlus       

06.01.2019      Individuaalvõistlus       
 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.