Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Uudised

Eesti meistrid kahevõistluses on Tehvandi suusahüppemäel välja selgitatud

24.10.2020

Sellel nädalavahetusel on jagamisel Eesti meistritiitlid suvi 2020 nii kahevõistluses kui ka suusahüpetes. Täna, 24. oktoobril, alustati Eesti meistrivõistlustega, kus välja selgitati 2020. aasta suvised meistrid kahevõistluses!

Naiste absoluut ja naisjuuniorite vanuseklassis näitas ilusat kahevõistluse võistlushüpet ja kindlat ülekaalu 3 km murdmaajooksus Annemarii Bendi. Hüppemäel lennutas Bendi ennast 84 m kaugusele, mis andis talle 94 punkti ning enne jooksu esikoha. Jooksurajal võttis Bendi 17 min 25 sekundiga konkurentide ees kuldse medali ja meistritiitli. Hõbedase koha teenis täna välja Triinu Hausenberg, kes lendas hüppemäel 71 m ning jooksurajal sai kirja 20 min 9 sek. Kolmanda koha ja pronksi viis koju Carena Roomets, kes hüppas hüppemäel 55 m ja murdmaajooksus mõõdeti tema 3 km jooksuajaks 21 min 55 sek.

M-16 vanuseklassis võistles Eesti meistritiitli vääriliselt Sten-Jörgen Leis. Suusahüppemäel mõõdeti tema hüppe pikkuseks 74,5 m ja sellega sai noorsportlane kirja 74 punkti. Jooksurajal jõudis Leis finišisse ajaga 14 min 18 sek.

Meesjuuniorite arvestuses näitas hüppemäel ja jooksurajal esikoha väärilist minekut Markus Kägu! Kauguskohtunikud mõõtsid võitja kauguseks suusahüppemäel 92 m ning see asetas enne murdmaajooksu noorsportlase esikohale. Markus Kägu finišeeris 5 km murdmaarajal ajaga 23 min 44 sek. Hõbedasel kohal platseerus sellel korral Karel Rammo, kes hüppemäel sai kirja 85 m ning jooksus 25 min 9 sek. Kolmas koht tänasel võistlusel kuulus Robert Toompuule, kelle kauguseks hüppemäel mõõdeti 56,5 m ning murdmaarajal finišeeris ajaga 28 min 20 sek.

Meeste absoluudis oli esikoha omanikuks täna ülekaalukalt Andreas Ilves, kes hüppemäel lennutas ennast 92,5 m ja selle hüppega sai 5 km murdmaarjale startida liidrina. Murdmaarajal näitas Ilves head vastupidavust ning lõpetas jooksu võitjana ajaga 20 min 38 sek. Teisele kohale võitles ennast tihedas jooksuheitluses Han Hendrik Piho, kes näitas 5 km jooksurajal head taktikalist mõtlemist ja strateegilisi käike ning napsas sellega Karl-August Tiirmaa eest hõbedase medali ajaga 22 min 31 sek. Kolmanda kohaga pidi seega Karl-August Tiirmaa leppima, kes suurem osa jooksuvõistlusest oli Pihost eespool, kuid nii nagu öeldud, strateegia otsustas meistritiitlite kohad – Tiirmaa aeg finišis 22 min 53 sek. Kahevõistluse tulemused

Homme, 25. oktoobril, jätkame Eesti meistrivõistlustega Tehvandi suusahüppemäel ning selgitame välja Eesti parimad nii individuaalsetes kui ka meeskondlikes suusahüpetes!

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee