Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Uudised

Suurepärane stardipauk Ruka maailmakarikasarja etapil

29.11.2020
Kahevõistleja Kristjan Ilves

Möödunud nädalavahetusel toimusid Soomes Rukal maailmakarikasarja etapid nii murdmaasuusatamises, kahevõistluses kui ka suusahüpetes, kus olid stardis ka Eesti sportlased – murdmaasuusatajad Marko Kilp, Kaspar Päärson, Kaarel Kasper Kõrge, Aveli Uustalu ja Johanna Udras, kahevõistleja Kristjan Ilves ning suusahüppajad Artti Aigro ja Kevin Maltsev.

 

MURDMAASUUSATAMINE

Murdmaasuusatajad alustasid klassikasprintidega, kus kõige paremat minekut näitas Eesti sportlastest meeste arvestuses võistlev Marko Kilp, kes kvalifikatsioonisõidus esimesel võistluspäeval sõitis välja suurepärase 13. koha ja pääses edasi finaalvõistlusele. Kahjuks tabas veerandfinaalis Kilpi totaalne ebaõnn, kui murdis suusakepi ning pidi leppima üldarvestuses 27. kohaga. Meeste arvestuses lõpetas kvalifikatsioonis 65. kohal MK debüüdi teinud Kaspar Päärson ning 76. kohal Kaarel Kasper Kõrge. Naiste klassikasprintide kvalifikatsioonis finišeerus 58. kohal Aveli Uustalu ja 68. kohal Johanna Udras.

Teisel võistluspäeval 10 km klassikasõidus näitas tublit sõitu naiste arvestuses Aveli Uustalu, kes lõpetas võistluse 67. kohal ning meeste 15 km klassikasõidus platseerus 73. kohal Kaarel Kasper Kõrge. Kolmas võistluspäev tõi naistele 10 km ja meestele 15 km vabatehnika sõidu, kus võistlema asus ainukese eestlasena meeste arvestuses Kaarel Kasper Kõrge. Võistluse lõpetas ta sellel korral 69. kohal. Kõikide murdmaasõitude tulemustega tutvu SIIN .

 

 

 

KAHEVÕISTLUS

Vapustavaid emotsioone pakkus meile kahevõistluse maailmakarikasarja võistlustel Kristjan Ilves. Kõigepealt hüppasid kahevõistlejad PCR-hüpped, kus Ilves lennutas ennast hüppemäel lausa 141 m kaugusele. See hüpe pani ta protokollis kõrgele 4. kohale (148,2 punkti) ja liidrist taga 27 sekundit! Hüpatud tulemused võetakse kasutusele juhul, kui ei õnnestu hüppevooru läbi viia. Esimestel ametlikel võistlustel mõõdeti Kristjan Ilvese kauguseks hüppemäel võimsad 144 m. See hüpe andis talle 156 punkti ning suurepärase 2. koha enne 5 km starti, kus Kristjan Ilves liidrist maas 11 sekundit. Tihedas ja konkurentsirohkel murdmaadistantsil ületas Kristjan Ilves finišjoone fantastilise 5. kohaga, kus mõõdeti tema ajaks 12 min 54,2 sek!

Teisel võistluspäeval oli kahevõistlejatel kavas individuaalne võistlus, kus tuli sõita 10 km murdmaasõit. Suusahüppemäel lennutas Kristjan Ilves ennast 127 m kaugusele, mis andis sportlasele 129,1 punkti ning asetas enne 10 km murdmaad 13. kohale, olles liidrist maas 2 min 1 sek. Ilves startis murdmaale koos norraka Jens Luraas Oftebroga! 10 km murdmaa distantsil näitas Ilves head vastupidavust ja minekut. Laupäeval võitles Kristjan Ilves välja 18. koha, kui üle finišijoone jõudis ajaga 27 min 8,5 sek. Sõitu valitses vaieldamatult norrakas Jarl Magnus Riiber, kes võttis esikoha ajaga 24 min 49,4 sek.

Kolmandal võistluspäeval läksid kahevõistluses kasutusele neljapäeval hüpatud PCR-tulemused, sest Rukal valitsesid heitlikud tuuleolud. See aga tähendas meie kahevõistleja jaoks väga head stardipositsiooni 10 km murdmaale. PCR-tulemuste järgi platseerus Ilves enne 10 km murdmaad 4. kohal 148,2 punktiga, olles liidrist taga 27 sekundit! Kristjan Ilves näitas 10 km distantsil vägevat minekut ja head vastupidavust! Finišisse jõudis Ilves viimasel võistluspäeval Rukal 5. kohaga, kui sõitis välja aja 25 min 55,3 sek! Kõik kahevõistluse tulemused SIIN 

 

 

SUUSAHÜPPED

Soomes Rukal maailmakarikasarja võistlustel alustasid suusahüppajad reedel kvalifikatsiooni võistlustega. Eestit oli esindamas kaks sportlast - Artti Aigro ja Kevin Maltsev! Kvalifikatsioonis mõõdeti Artti Aigro kauguseks suusahüppemäel 111 m ning 88,9 punkti ehk 31. koht. Kevin Maltsev maandus tänasel kvalifikatsioonivõistlustel 81 m peal, mis andis talle 34,5 punkti ning 61. koha. Need tulemused tähendasid seda, et esimesel põhivõistlusel saime kaasa elada sellel korral Artti Aigrole, sest tema pääses kvalifikatsioonist edasi!

Laupäeval astusid sportlased võistlustulle esimese põhivõistlusega. Esimeses hüppevoorus põrutas suusahüppaja Artti Aigro kohe 128,5 m ja teenis selle hüppega 129,9 punkti. See hüpe pani ta protokollis võistlusvooru lõpus suurepärasele 10. kohale, mida ta jagas sakslase Karl Geigeriga. Teises hüppevoorus lisas Aigro hüppepikkusele meetri ning maandus 129,5 m peal. Kahe hüppevooru peale teenis Aigro kokku 253,1 punkti ja platseerus suurepärasel 14. kohal! See võistlustulemus on Artti Aigro parim maailmakarikasarja koht!

Pühapäeval ootas sportlasi taas ees esmalt kvalifikatsiooni võistlus, kus Eesti lipu all võistlesid Kevin Maltsev ja Artti Aigro.  Kvalifikatsiooni võistluses näitas Maltsev 84 m hüpet, mis andis talle 13,2 punkti ning 58. koha. Kahjuks see hüpe teda põhivõistlusele ei viinud. Artti Aigro aga lennutas ennast kvalifikatsioonis 116 m kaugusele, teenides sellega 92,2 punkti ning platseerus 24. kohal – pääs põhivõistlusele tagatud! Põhivõistluse esimeses voorus üllatas Artti Aigro suurepärase hüppega, mille kauguseks mõõdeti võimsad 134 m. Selle hüppega teenis sportlane 125,1 punkti. Esimese vooru lõpuks jäi Aigro jagama 5. kohta koos sakslase Karl Geigeriga, kes maandus esimeses hüppevoorus 135 m. Kuna teises hüppevoorus olid sportlased silmitsi väga tugevate ja heitlike tuuleoludega, siis kahjuks ei läinud tuulega Aigrol õnneks ning ta kauguseks hüppemäel mõõdeti kõigest 89 m ja sellega sai ta kirja 40,6 punkti. Kokkuvõtlikult teenis Aigro kahe hüppe peale kokku 165,7 punkti ja sellega platseerus 30. kohal. Kõik suusahüpete tulemused SIIN

 

 

Terve nädalavahetus on olnud pingeline ja sportlikult nauditav! Meie sportlaste poolt on tehtud väga võimsad esitlused! Nüüd aga jätkame samas vaimus ning kohtume juba järgmistel võistlustel!

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.