Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Uudised

Suusahüppajad kohtuvad juulikuus rahvusvahelisel areenil Otepääl

14.06.2021

Suvel on oodata Eestisse Otepääle rahvusvahelisi võistlusi suusahüpetes FIS karikasarja raames, mis toimuvad 2.-4. juuli 2021 Tehvandi K-90 suusahüppemäel. Hetkel on osalemisest teada andnud lisaks Eestile veel ka Tšehhi, Poola, Slovakkia, Soome, Austria, Hiina, Venemaa ja Kasahstan.

Terve nädalavahetusel on ees oodata võistlusi nii naistele kui ka meestele. 2. juulil alustavad sportlased ametlike treeningutega, kus võistlejatel on võimalik tutvuda Tehvandi K-90 suusahüppemäega ja teha esimesed treeninghüpped. Võistlustega alustatakse 3. juulil kell 10.30 ning esimesena teevad võistlushüpped naised ning kell 14.00 on võistlustules mehed. 4. juulil stardivad naised võistlustega kell 11.30 ning meestel on võimalus kohti jagada kell 15.00. Võistlustulle on kokku oodata pea 100 sportlast eelpool mainitud riikidest. Ürituse eesmärk on tuua Otepääle võistlema maailma parimad suusahüppajad ning seeläbi tutvustada Tehvandi Spordikeskust ja Eestit atraktiivse puhkuse ning spordi paika.

 

Juulikuus toimuva FIS karikasarja Otepää etapi võistluste juhataja on Kaarel Nurmsalu, kelle sõnul on võistluste korraldamine praegu olnud sujuv. „Siiani on kõik sujunud ja on hea näha, et tänase seisuga on starti tulemas vähemalt 10 riigi esindajad. Ürituse eesmärk on tuua Otepääle võistlema maailma parimad suusahüppajad ning seeläbi tutvustada Tehvandi Spordikeskust ja Eestit kui atraktiivset puhkuse ning spordi paika,“ ütleb Kaarel Nurmsalu. Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete alajuht Rauno Loit ütleb: „Tegu on väga hea võimalusega korraldada rahvusvahelisi võistlusi suvises Eestis. Korraldusmeeskond on kindlasti oma ülesannete kõrgusel.“

 

Seega tasub plaanid juba täna teha ja juulikuu esimesel nädalavahetusel Otepääle suusahüppeid vaatama tulla. Piletid on müügil kohapeal ja veebis www.piletitasku.ee – üks võistluspäev 5 eurot ja kaks võistluspäeva 8 eurot. Rohkem infot leiad Facebookist FIS CUP OTEPÄÄ 2021 ürituse alt. Kohtumiseni hüppemäel!

Antud üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF) kogumahus 17 786,30 eurot.

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.