Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Uudised

Maailma parimad kahevõistlejad võtavad mõõtu detsembris talvepealinnas Otepääl

29.10.2021

11.-12. detsembril toimub Otepääl Tehvandi Spordikeskuses suusahüppemäel ja murdmaaradadel FIS kahevõistluse maailmakarikasarja etapp. Hetkel on osalemisest teada andnud lausa 16 riiki – mehi on registreeritud 59 ja naisi 29.

Nädalavahetuse jooksul on kahevõistluse maailmakarikasarja raames võistlemas nii mehed kui ka naised. 10. detsembril alustavad sportlased ametlike treeningutega ja eelvõistlusega. 11. detsembril kell 10.30 alustatakse meeste hüppevooruga Tehvandi HS97 suusahüppemäel ning naised stardivad kell 12.00. Sealt edasi jätkavad mehed 10 km murdmaavõistlusega kell 16.30 ning naised stardivad 5 km murdmaale kell 17.30. Viimasel võistluspäeval alustavad esimestena naised kell 13.30 Tehvandi suusahüppemäel ning kell 14.45 võtavad hüppemäel kohad sisse mehed. Murdmaarajal stardivad mehed kell 16.30 ning naised kell 17.30. Võistlustulle on kokku oodata pea 100 sportlast. Ürituse eesmärk on tuua Otepääle võistlema maailma parimad kahevõistlejad ning seeläbi tutvustada ka Tehvandi Spordikeskust ja Eestit kui atraktiivset turismi sihtkohta.

 

Detsembris toimuva FIS kahevõistluse maailmakarikasarja Otepää etapi korralduskomitee esimees on ka sellel aastal Ago Markvardt, kelle sõnul on võistluste korraldamine sujunud töiselt. „Siiani on kõik liikunud õiges suunas. Hea on tõdeda, et hetkel on eelregistreerimise teinud rohkem kui 15 riiki. Võistluse eesmärk on tuua Otepääle võistlema maailma parimad kahevõistlejad ning seeläbi tutvustada Tehvandi Spordikeskust ja Eestit kui atraktiivset sihtkohta,“ ütleb Ago Markvardt.

 

Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete alajuht Rauno Loit rõõmustab: „Väga hea meel on taas näha maailma parimaid sportlasi kahevõistluses Eestis Otepääl Tehvandi Spordikeskuses kohti jagamas. Kusjuures tegu on suurepärase võimalusega näha tulevasi Pekingi taliolümpiamängudel võistlevaid sportlasi oma silmaga.“

 

Seega tasub plaanid paika panna juba täna ja detsembri nädalavahetus veeta Otepääl koos kahevõistlejatega. Piletid on müügil kohapeal ja veebis www.piletitasku.ee – üks võistluspäev 20 eurot ja kaks võistluspäeva 30 eurot. Rohkem infot leiad kodulehelt ja Facebookist FIS World Cup Nordic Combined Otepää ürituse alt. Kohtumiseni Tehvandil!

 

Antud üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF).

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.