Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Seefeld (AUT) 2023

Uudised

Otepää MK 2024 I 2023/2024 hooaja võistluskalender kinnitati

05.10.2023

Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) kahevõistluse komitee kinnitas 2023/2024 hooaja lõpliku võistluskalendri ning teatas uuendustest, mis eesseisval hooajal jõustuvad

FIS püüab järjekindlalt tõsta konkurentsi kahevõistlejate seas ning püüdleb pidevalt ala atraktiivsemaks muutmise poole. Seetõttu katsetati ka suve lõpus toimunud Grand Prix etapil uut võistlusformaati ning 3D-kehamõõtmisskannerit, mis on aluseks suusahüpete võistuluskombinesoonide valmistamisel. 

 

Võistlusformaatides on oodata uuendusi kontinentaalkarikasarjas, kus võistluskavasse lisandub segateatesprint. Lisaks ootab Ruka maailmakarikaetapil ees uus formaat individuaalne compact, mis erineb tavapärasest Gunderseni meetodist. Nimelt näeb reegel välja, et suusarajale suunduvad võistlejad mitte hüppemäel saavutatud koha järgi, vaid fikseeritud stardiaegadega.

 

Eelseisval hooajal võetakse võistlejate kombinesoonide mõõtmiseks kasutusse 3D-skänner, mille peamine eesmärk on FIS-i silmis tõsta võistlejate taset ning konkurentsi. Lisaks muudeti saabaste sisse minevate kiilude kõrguse reegleid. Uuendus muutub tulevikus kohustuslikuks kõikidel maailmakarika-  ning kontinentaalkarikavõistlustel. 

 

Kahevõistluse komitee kinnitas ka pikisilmi oodatud 2023/24 MK-kalendri, kuhu kuulub ka 9.-11.veebruaril 2024 Tehvandi Spordikeskuses toimuv Otepää kahevõistluse MK-etapp. 

 

"FIS-i kahevõistluse komitee poolt välja toodud uuendused annavad alust arvata, et nad on pühendunud ala atraktiivsemaks muutmisele just pealtvaatajatele mõeldes. Meil on hea meel tuua Otepääle maailma parimad kahevõistlejad ja ootame kõiki kolmeks põnevaks võistluspäevaks meiega ühinema," ütles Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt. 

 

Viessmann FIS Kahevõistluse MK Otepää maailmakarikaetapi pileteid saab eelmüügist soetada Piletitasku piletimüügikeskkonnas.

Kahevõistluse maailmakarikasarja etappidega on võimalik tutvuda FIS kodulehel. 

 

Lisainfo:

Ago Markvardt

Viessmann FIS Kahevõistluse Otepää maailmakarikaetapi korralduskomitee esimees

Telefon: +372 505 7107

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.