Uudised

Subaru asus toetama Eesti lumelauasporti

15.11.2016
Foto: Kaire Pärnpuu

Eesti Suusaliit sõlmis Pyeongchangi taliolümpiamängudele eelnevaks perioodiks koostöökokkuleppe Subaru Nordic AB  ja Mariine Autoga. Koostöölepingule tuginedes on Subaru Eesti Suusaliidu lumelaua ja freestyle-suusatamise ala ametlik autopartner ja lumelaua noortesarja üks peasponsoreid.

Koostöö eesmärk on laiendada lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise alade kandepinda Eestis ja tagada lastele ja noortele paremad võistlusvõimalused läbi lumelaua noortesarja ja Eesti meistrivõistluste korraldamise. Subaru on varemgi ülemaailmselt silma paistnud just ekstreemspordialade toetamisega talispordi võtmes. Subaru XV eriversiooni Pure Red Edition andis Suusaliidule üle Subaru Nordic AB Baltikumi piirkonna juht Ringo Rahumeel. "Lumelauasport, freestyle-suusatamine ja Subaru autod on sarnaste väärtuste kandjad. Väljakutsed, vastupidavus ja ekstreemsed olud on nii meie sõidukite kui lumelaudurite igapäevaelu, seega on koostööväljundid igati loogilised ja meil on au Eesti lumelauaspordi arengut toetada," ütles Rahumeel.

Mariine Auto juhataja Toomas Saarelaid kommenteeris, et Suusaliiduga on alati olnud rõõm koostööd teha ja tänaseks on tegu juba mitmenda ühisprojektiga. "Lisaks Kelly Sildarule on meil nüüd väga hea meel toetada ala tervikuna, mitte vaid konkreetset sportlast."

 

Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane sõnul on tegu suure tunnustusega. "Subarut iseloomustavad sihikindlus, pühendumus ja mängulisus ning Suusaliidul on suur rõõm saada nad just lumelauaspordi toetajaks, sest täpselt samasugused väärtused on iseloomulikud ka sellele alale. Täname Subarut toetuse ja usalduse eest." Peasekretär Tõnu Seil sõnas, et Suusaliidu jaoks on väga oluline panustada erinevate talispordialade arendamisse ja freestyle hakkab üha rohkem esiplaanile tükkima. "On tore tõdeda, et Subaru otsustas õla alla panna meie lumelauaspordile - sel hooajal saame veelgi vägevamalt korraldada noortesarja etappe ja meil on 2018. aasta OM-ile pürgijaid nii lumelauasõidus kui freestyle-suusatamises."

 

Subaru poolt loovutatud täisvarustuses auto jääb Eesti Suusaliidu kasutusse esialgse lepingu järgi 2018. aasta sügiseni. Eesti teedel on tegu unikaalse sõidukiga, sest müüki tuli vaid 8 sellist masinat. "Subaru on elustiil. Lumelaud on elustiil. Mul on väga hea meel, sest noortesarja osas on meil selleks hooajaks suured plaanid ja 15. jaanuaril 2017 tähistame suurelt rahvusvahelist FIS Snow Day’d erinevate ürituste korraldamisega Kiviõli mäekeskuses," kommenteeris lumelaua ja freestyle-suusatamise juhataja Kerstin Kotkas. "Stabiilsus, kindlus ning vastupidavus on märksõnad, mida esile toome ja millele panustame nii suurtes lumistes mägedes kui Eesti teedel."

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.