Uudised

Lumelaudur Siim Aunison teenis Šveitsis toimunud pargisõidu maailmakarika etapil 17,9 punkti

21.01.2017
Siim Aunison Laaxis, jaanuar 2017

16.-20. jaanuarini toimus Šveitsis Laaxis maailmakarika etapp lumelaua pargisõidus. Võistlusel osales ka mitmekordne Eesti meister ning Suusaliidu poolt eelmisel kevadel Eesti parimaks lumelauduriks valitud Siim Aunison.

 

 

Laax Open on Euroopa suurim ja oluliseim lumelauasündmus, mis toob kokku maailma parimad sõitjad. Sel hooajal lülitus võistlus ka maailmakarikaetappide nimistusse.

 

Esimese eestlasena võttis mainekast võistlusest osa Soomes treeniv profilumelaudur Siim Aunison. “Mul on väga hea meel, et sain sõita koos maailma täielike tippudega. Hiljutise seljavigastuse tõttu ei saanud ma küll anda endast maksimumi, kuid tegin kõik, mis suutsin. Võistlusjärgsetel päevadel panin suurt rõhku ka treeningule - eelkõige suurtele hüpetele -, et valmistuda järgmiseks maailmakarika etapiks, mis toimub tuleval nädalal Itaalias,” kommenteeris Aunison.  

 

Kokku osales meeste pargisõidus 65 sõitjat. Aunison lõpetas võistluse oma alagrupis 9. kohaga ning platseerus kokkuvõttes 42-ks, teenides 17,9 maailmakarika punkti. 

 

Laax Openi esikolmik kuulus Kanada tippsõitjatele: esikohale tuli mitmekordne X-Gamesi kuldmedalist Max Parrot, teise koha napsas mitmekordne X-Gamesi kuldmedalist ja OMi pronks Mark McMorris ning kolmandaks maandus Tyler Nicholson. Naiste lumelaua pargisõidus tuli esikohale OMi hõbemedalist Enni Rukajärvi Soomest. 

 

Järgmine maailmakarikaetapp lumelaua pargisõidus toimub 25.-27. jaanuarini Itaalias Seiser Almis.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.