Uudised

Siim Aunison edestas pargisõidu MK-l maailma tippe

26.03.2017
2018. aasta taliolümpiamängudele pürgiv lumelaudur Siim Aunison. Foto: Anu Hammer

Lumelaudur Siim Aunison edestas Tšehhis toimunud pargisõidu maailmakarika etapil maailma tippsõitjaid - 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiale kvalifitseerumiseks vajalikud punktid on tal nüüd koos!

 

Spindleruv Mlynis 20.-25. märtsini toimunud lumelaua pargisõidu maailmakarika etapil osalenud Eesti lumelaudur Siim Aunison lõpetas sõidu 44. kohaga, edestades maailma tippsõitjaid Ville Paumolat, Carlos Garcia Knighti ning Torgeir Bergremit. 

Meeste pargisõidus osales kokku 66 sõitjat. Kvalifikatsioonis said osalejad teha kaks sõitu, millest esimesel teenis Aunison oma hooaja parimad punktid. 

“Jäin enda sõidu esimese poolega rahule, kuid kahjuks hüppest ei tulnud parimat trikki. Ka minu endine treener - Soome koondise peatreener Antti Koskinen, oli reilitrikkidega rahul.”

Aunison tõdeb, et ka teine sõit algas hästi, ent viimane hüpe osutus komistuskiviks. “Rada oli nõudlik ning maandumine selleks ajaks juba korralikult sassis. Muidugi olen nördinud, kuna tulin tulemust sõitma, aga eks kõigil oli raske. Hea uudisena tooks välja, et olen hooajaga kogunud kokku olümpiaks vajalikud 50 maailmakarika punkti.”

 

Spindleruv Mlyni maailmakarika etapi esikolmikusse platseerusid Chris Corning USAst, Fridtjof Tischendorf Norrast ning Jamie Nicholls Suurbritanniast. 

Edasi sõidab Siim Aunison Soome Levile, kus aprilli alguses toimuvad Soome meistrivõistlused lumelaua pargisõidus, kus Eesti sportlane saavutas eelmisel aastal 6. koha. 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.