Uudised

Lumelaudur Siim Aunison pani sportlaskarjäärile punkti

27.09.2017
Siim Aunison. Foto: Anu Hammer

Soomes treeninud lumelaudur ja mitmekordne Eesti Meistrivõistluste võitja Siim Aunison teatas 27.septembril ametlikult oma karjääri lõpetamisest.

Möödunud, 2016/2017 hooajal tegi Aunison kaasa neljal maailmakarikaetapil, parimaks tulemuseks 42. koht. Samuti osales ta Hispaanias Sierra Nevadas toimunud maailmameistrivõistlustel, kus maandus 53. kohale. Võttes osa maailmakarikaetappidest, täitis lumelaudur ühe kolmest vajalikust taliolümpiale kvalifitseerumise kriteeriumist, kuid nendib, et taustajõudude puudumise tõttu jääb tema teekond olümpiale pooleli.

“Alustasin professionaalse sportlaskarjääriga 10 aastat tagasi, mil asusin õppima Soome Vuokatti talispordikooli. Viimased kaks aastat on olnud võistluste lõikes väga aktiivsed. Üle-eelmisel hooajal saavutasin Sloveenias toimunud Euroopa karikaetapil 9. koha, mis oli heaks stardiks ja stiimuliks olümpiatsükli alustamisel. Kahjuks läks maailmakarikaetappidel ühemehetiimiga võisteldes olukord raskemaks,” räägib Aunison, lisades, et tundis puudust treenerist, kes oleks toetanud ja nõustanud kohapeal ning aidanud nii laagrite kui ka võistluste planeerimisel. 

 

“Samuti on olnud raskusi sponsorite leidmisel. Kuna treeneri ja vajaliku finantseeringuta on võimatu tippsporti teha, lõpetan sel sügisel oma professionaalse teekonna. Olen õnnelik oma tulemuste üle ning tänan südamest toetajaid, perekonda ja sõpru, kes jätkuvalt minusse usuvad. Kindlasti ei lõpeta ma sportimist ja lumelauaga sõitmist ning püüan oma teadmistega olla abiks nii Eesti Suusaliidu lumelauaspordi alakomiteele kui tulevasele lumelaudurite põlvkonnale.” 

 

Aunison jätkab sõitmist Eesti parimaid lumelaudureid koondava Surfhouse’i tiimis, on alanud hooajast Adidase brändisaadik ning võtab osa uue kodumaise talvehooaja lumelauaspordi võistluste ja noortelaagrite korraldamisest.

 

Siim, me täname sind heade võistlustulemuste, initsiatiivikuse ja Eesti esindamise eest välismaisel areenil ning loodame, et jääd oma nõu, jõu ja oskustega Eesti lumelauaspordi arendamisega pikemaajaliselt seotuks. 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.