Uudised

Otepääl algasid Põhjamaade noorte meistrivõistlused

27.02.2016
Henri Roos vabathenikasprindi finaali finišis

Reedest pühapäevani Otepääl peetavatel põhja suusaalade Põhjamaade noorte meistrivõistlustel olid avapäeval kavas individuaaldistantsid.

Nooremate poiste kahevõistluse individuaalvõistluse võitis Markkus Alter lätlase Markuss Vinogradovsi ja Rober Lee ees.

Vanemate poiste seas tuli Põhjamaade noortemeistriks hüpete kolmandalt kohalt 7,5 km murdmaarajal liidriks kerkinud Otto Niittykoski Soomest. Teine koht kuulus samuti Soome esindajale Rasmus Ähtävale ja kolmas oli hüpete viiendalt kohalt pronksile tõusnud Ivan Konoplev Venemaalt. Eesti parimana oli  Risto Raudberg viies.

Naiste suusahüpete individuaalvõistlusel läks meistritiitel  220,5 punktiga Mariia Jakovlevale. Venelanne hüpped kandusid 91,0 ja 89,5 meetri kaugusele. Teine koht kuulus samuti Venemaa esindajale Lidiia Jakovlevale (74,5 m ja 80,0 m). Kolmas oli soomlanna Jenny Rautionaho 69,0 ja 69,5 meetriste hüpetega. Meie parimana oli Triinu Hausenberg 8 – s (65,0 ja 59,5 m).

Noormate poiste seas tuli susuahüpetes Põhjamaade noortemeistriks ka kahevõistluse võitnud Markkus Alter 227,5 punktiga (90,5 ja 91,0 m). Teine koht kuulus Robert Leele (84,0 ja 79,0 m). Kolmas oli Robert Toompuu 70,5 ja 69,0 meetriste hüpetega.

Kõige tihedam konkurents hüppemäel oli vanemate poiste seas, kus 263,5 punktiga võitis meistritiitli Norra esindaja Espen Jacobsen. Hüpete pikkused 101,0 ja 96,0 m. Ka teine koht läks Norrasse. 251,0 punktiga võitis hõbemedali Carl Henning Lippestad (96,0 ja 95,5 m).. Pronksmedali võitis Soome esindaja Niko Löytäinen 245 punktiga (100,5 ja 90,5 m). Parima eestlasena pidi Artti Aigro leppima neljanda kohaga, pronksemedalist jäi eestlast lahutama 1 punkt. Artti hüpete pikkused 93,0 ja 94,5 meetrit.

Murdmaavõistlustel hoolitses vabatehnikasprindis eestlaste parima koha eest Henri Roos, kes jõudis finaali ja sai seal neljanda koha. Põhjamaade noortemeistriks tuli Haakon Asdoel Norrast  soomlase Verneri Poikoneni ja lätlase Raimo Vigansi ees. 30 parima hulka jõudsid veel Robert Klen Mõistus 13., Vane Vähk 14., Kaivo Mart Kangro 18., Jarmo Kaasiku 20., Henri Ahtiäinen 22., Mart Vsvivtsev 25., Alvar Ratt 29.

Naiste vabatehnikasprindis läks kaksikvõit Norrasse, meistritiitli võitis Kristine Stavas Skistad kaasmaalanna Mathilde Myhrvoldi ees. Pronksmedali võitis Rootsi esindaja Linn Svahn.

Eestlannade laeks jäid täna veerandfinaalid. 16. Stine Lise Truu, 17. Johanna Treier, 22. Hanna Britt Laursoo, 23. Marimal Tilk, 25. Epp Paalberg, 27. Mariel Merlii Pulles, 28. Mari Uha.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee