Annemarii Bendi
Eesti esimene naissuusahüppaja, kes saavutas koha suusahüppajate kontinentaalkarikasarjas 30. parema seas (2021)
Foto: Joacim Bjoreng

Uudised

Suusaliit kinnitas Pyeongchangis võistlevate sportlaste nimekirja

26.01.2018
Andreas Veerpalu. Foto: Team Haanja

Eesti Suusaliidu juhatus kinnitas Lõuna-Koreasse sõitvate sportlaste nimekirja vastavalt alakomiteede ettepanekutele ja edastas selle Eesti Olümpiakomiteele. Taliolümpiamängud toimuvad Pyeongchangis 9.-25. veebruarini 2018.  Suusaliidu nimekiri koosneb 26.01 kell 11.00 seisuga neljateistkümnest sportlasest, lisanduvad ka taustajõud. 

Mäesuusatamises on nii naistel kui meestel ette nähtud 1 koht. Mäesuusatamise alakomitee juhatus otsustas tuginedes treenerite nõukogu ettepanekule nimetada EOK delegatsiooni liikmeteks 17-aastase Tormis Laine ja 18-aastase Anna Lotta Jõgeva.

 

Kahevõistluses on meestel kaks OM kohta, alakomitee ettepanekul kinnitati koondisesse Kristjan Ilves ja Karl-August Tiirmaa.

 

Suusahüpetes said eestlased viimasel hetkel ka kolmanda koha juurde. Suusahüppajate koondisesse on kinnitatud Artti Aigro, Martti Nõmme ja Kevin Maltsev.  

 

Nagu võiski arvata, on seekordsel taliolümpial suurima koondislaste arvuga esindatud murdmaasuusatamine, kus meestel on 5 kohta ja naistel 2. Lõuna-Koreasse võistlema sõidavad Marko Kilp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Anette Veerpalu ning Tatjana Mannima.

 

Sportlastega sõidavad Pyeongchangi kaasa ka taustajõud - treenerid, hooldemehed ja füsioterapeudid.

Eesti Olümpiakomitee kinnitab lõpliku OM delegatsiooni koosseisu täna, 26. jaanuaril. Juhul kui Eesti peaks OM kohti juurde saama, ootavad pingereas järgmiste kandidaatidena Han Hendrik Piho, Kail Piho ja Andreas Ilves (kahevõistlus) ning Kristjan Koll ja Laura Alba (murdmaasuusatamine).

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.