Artti Aigro
Eesti rekordi omanik suusahüpetes - 227m. (2021)
Foto: skijumping.pl

Uudised

Sportlaskarjääri lõpetab Eesti suusahüppaja Martti Nõmme

13.04.2020

Eesti suusahüpete rahvuskoondise sportlane Martti Nõmme lõpetab sportlaskarjääri ning tema jaoks jääb 2019/2020 võistlushooaeg maailmaareenil viimaseks. Spordiga on tegelenud Nõmme suurem osa ajast oma elust. Ta alustas suusahüppamisega koos paljude teistega Võrus Olev Rootsu käe all. Martti Nõmmel on väiksest peale olnud spordis suured eesmärgid ning soov jõuda ka maailma tippu – osaleda näiteks maailmameistrivõistlustel või isegi olümpial.

 

Martti Nõmme lõpetab oma sportlaskarjääri tipptasemel 26- aastasena. Tegelikult ei ole ta enam maailmatasemel võistlustel osalenud 2020. aasta jaanuarist. Nõmme sõnab: „Otsust ei olnud teha raske, sest elu tegi selle otsuse sujuvalt ise. Oli aeg seada uued eesmärgid ja nii nagu spordis sai tehtud – järjekindlalt ka nende nimel töötada!“ Martti Nõmme alustas eelmisel hooajal spordi kõrvalt õpingutega ning asus ka tööle, mistõttu jäi tal aina vähem aega tippspordi tegemiseks. Vaatamata sellele oli ta jätkuvalt heal tasemel, kuid nüüd jaanuari tundis noormees, et ta ei tee suusahüppeid enam eesmärgiga olla parimatest parim, vaid tundis hüppamisest lihtsalt rõõmu.

 

Sportlase esimene start rahvusvahelisel võistlusel oli 2009. aastal juuniorite vanuseklassis 16-aastasena. Esimese maailmakarikasarja stardi tegi Nõmme 2011. aastal Rukal meeskondlikus võistluses. Karjääri jooksul on Nõmme võistelnud nii maailmameistrivõistlustel kui ka olümpiamängudel. Martti Nõmme kinnitab, et oma kaks lapsepõlve unistust on ta kindlasti täitnud!

 

Martti Nõmme tõdeb, et ta ei jõudnud küll kõige teravama tipuni või uhkete tiitliteni, kuid õppis käidud teekonnal väga palju, leidis sõpru ja tuttavaid ning muidugi tundis hüppamisest väga suurt rõõmu. Suusahüpped on ja jäävad tema elu tähtsaks osaks, kuid edaspidi kas pealtvaataja või harrastaja rollis. Nõmme sõnab: „Suusahüpete maailmast ma kindlasti kõrvale ei jää. Minu jaoks on tähtis, et järgmisel suusahüppajate generatsioonil oleks võimalus oma unistuste poole pürgida.“
 

Suusahüppaja Martti Nõmme tänab kõiki, kes sellel teekonnal koos temaga olid ja teda toetasid! Kõigile teistele, kes sellel rajal edasi pürgivad, soovib ta edu, jõudu ja jaksu!

 

 

Fotod: Ewa Knap

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.