Juhan Luik
Mäesuusatamise rahvuskoondise liige

Uudised

Alexela Noorte Alpisari alustab kuuendat hooaega

14.01.2016
Alexela Noorte Alpisari Foto: Estonian Alpine Ski Team

17. jaanuaril alustab kuuendat hooaega noorte mäesuusatajate võistlussari Alexela Noorte Alpisari. Neljast etapist koosnevas võistlussarjas võtavad mõõtu U10, U12 ja U14 vanuseklassi noored.

 

 

Algaval hooajal külastab võistlussari nelja erinevat mäesuusakeskust. Avaetapp peetakse 17. jaanuaril  Tuhamäel, Eesti pikimal nõlval, kus on kavas suurslaalom (GS). Ühtlasi selguvad esimese etapi  raames ka Eesti noortemeistrid suurslaalomis. Teine etapp viib noored 13. veebruaril Lõuna – Eestisse, kus Väikesel – Munamäel on kavas nii suurslaalom (GS) kui slaalom (SL). Väikesel-Munamäel antakse välja ka Eesti meistritiitlid slaalomis. 28. veebruaril on Kuutsemäel kavas ülipõnev ja vaatemänguline suusakross, mis on samuti üks Eesti meistrivõistluste etappidest. Sarja finaaletapp peetakse 6. märtsil Nõmme Lumepargis, kavas on slaalom ja selguvad ka sarja üldvõitjad kolmes vanusegrupis. Sarja parimatele on hooaja lõpus auhinnaks võistlussuusad.

  

Huvi noorte alpisarja vastu üha kasvab ja stardinimekiri pikeneb iga aastaga. Meie noortele mäesuusatajatele on igal etapil konkurentsi pakkumas ka Läti eakaaslased. Sarnaselt murdmaasuusatamise ja kahevõistluse noortesarjadega on ka Alexela Noorte Alpisarjast juba välja kasvanud esimesed sõitjad, kes saavutanud edu rahvusvahelises konkurentsis. Näietks samas sarjas algusaastatel võistelnud Tormis Laine õpib tänaseks maailma ühes mainekamas Stamsi suusaakadeemias ja konkureerib edukalt omaealiste maailma paremikuga.

  

Alexela Noorte Alpisarja korraldab Eesti Suusaliit koostöös Nordiko spordiklubiga. Sarja peasponsoriks on Alexela Group ja korraldamisele panevad õla alla  Alpiexpress ning kõik mäesuusakeskused.

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...