Juhan Luik
Mäesuusatamise rahvuskoondise liige

Uudised

Eesti noored mäesuusatajad võistlesid edukalt Soomes Kia Ski Touri II etapil

19.01.2020
Põhja-Soomes Pyhäl toimus 17.-19.jaanuaril taas kõrgetasemeline Soome mäesuusatajate võistlus Kia Ski Tour, kus seekord võisteldi kolmel päeval kaks korda ülisuurslaalomis ning kaks korda suur-slaalomis. Kohal oli Soome klubide paremik vanuseklassides U14-U16, külalistena mõned Venemaa sportlased ning Eestist 6 mäesuusatajat.     Esimesel võistluspäeval näitas väga head vormi taas noortekoondislane Aleksander Luik klubist Nordiko, kes M16 noormeeste seas saavutas ülisuurslaalomis 3.koha. Ka järgmisel päeval toimunud suurslaalomi võistlusel oli Aleksander poodiumil, seekord 4.kohal. Häid tulemusi näitasid lisaks U14 vanuseklassist Emma Tammemägi klubist Väike-Munamägi ja  Markus Mesila klubist Mäesuusakool, kes mitmel võistlusel sõitsid välja kohad esikümnes. Siin meie sportlaste parimad tulemused  Kia Ski Touri II Pyhä etapilt:   Emma Tammemägi N14 – ülisuurslaalomis 9.koht, suurslaalomis 12.koht Markus Mesila M14 – ülisuurslaalomis 10.koht, suurslaalomis 9. koht Mikk Mesila M14 – ülisuurslaalomis DNF, suurslaalomis 13. koht Tregor Lunts M14 – ülisuurslaalomis 18.koht, suurslaalomis DNF Aleksander Luik M16 – ülisuurslaalomis 3.koht, suurslaalomis 4.koht Rasmus Mesila M16 – ülisuurslaalomis 18.koht, suurslaalomis 21.koht   Tulemused võistluspäevade lõikes on nähtavad Skisport Finland kodulehel: ülisuurslaalom: https://drive.google.com/drive/folders/1AKcYTtt5MII6mwArRxT1elfhcxNawyxh suurslaalom: https://drive.google.com/drive/folders/1RJJVuqmBzOPqIkMOC23v1w9XdOufkeGz, https://drive.google.com/drive/folders/1TK3mAQFIXkV5hxsx-BfzGNRtSdZBvDtz   Järgmine Kia Ski Tour etapp toimub Tamperes 8.-9.02.2020

Eesti noored mäesuusatajad osalesid edukalt kõrgetasemelisel Kia Ski Tour avaetapil Rukal

15.12.2019

Mäesuusatreenerite kutseeksam toimub 11. juunil 2019

10.05.2019
Mäesuusatreenerite kutseeksam toimub 11. juunil 2019 kell 11.00 Eesti Suusaliidu büroos aadressil Sõjakooli 10-305, Tallinn.  Palume klubijuhtidel infot jagada.   Info http://www.sport.ee/et/treenerid (liigu allapoole, väljakuulutatud kutseandmised).  Oodatud on kõikide tasemete treenerikutsete uued taotlejad, taastaotlejad ja kõik mäesuusatreenerid, kelle kehtiv kutse aastal 2019 aegub. Täpsem ajakava saadetakse registreerunutele e-mailile mõned päevad enne eksami toimumist.   Palume pöörata tähelepanu asjaolule, et nii taotlemisel kui taastaotlemisel on vaja esitada täiendkoolituse tunnistused ja esmaabi 16h baaskoolituse tunnistus (juhul kui see on läbitud rohkem kui 3 aastat tagasi on vajalik esitada ka esmaabi täiendkoolituse tunnistus 6-8h mahus). Eksamile registreerumise tähtaeg on 9. juuni 2019, registreeruda ja dokumente esitada saab ainult Eesti Spordiregistri kaudu aadressil https://www.spordiregister.ee/admin/ Dokumentide õigsust ja koolituste vastavust kontrollib ainult Spordikoolituse ja -Teabe SA. Hilisem dokumentide esitamine ei ole võimalik!   Palume kindlasti tutvuda ka treenerikutse korduma kippuvate küsimustega kogu treenerikutse omandamise protsessi kohta, mis kehtivad kõikidele ESL spordialadele. Kogu info eksamite korralduse, vajalike dokumentide, registreerumise ja muu kohta siin  https://www.suusaliit.ee/et/treenerikutsekkk Kui vajad abi või sul on küsimusi, palun kirjuta kerstin@suusaliit.ee  Treenerieksami sooritamisel või kutsetaseme tõstmisel on vajalik kaasa võtta oma sülearvuti! Sama taseme taastaotlejatega toimub kohapeal vaid vestlus.   Enne eksamile tulekut tuleb tasuda kutse omistamise/pikendamise tasu, tasumäärad ja rekvisiidid leiad siit https://www.suusaliit.ee/et/treenerikutsekkk Maksekorralduse koopia palume saata hiljemalt 10. juuniks 2019  kerstin@suusaliit.ee   Palume treeneritel pöörata erilist tähelepanu oma treenerikutse aegumise kuupäevale. Kutse kehtivusaega saad kontrollida siit https://www.spordiregister.ee/treeneriteregister/index.php?spordiala=114   NB! Järgmine mäesuusatamise treenerite kutseeksam toimub talvel 2020!

Alexela Noorte Alpisarja III etapp Nõmme Lumepargis

03.02.2019

Mäesuusatreenerite EKR3 tasemekoolitus toimub 4.03.- 6.03.2019

12.12.2018
Esmakordselt toimub mäesuusatreeneri algõppe koolitus Eestis! Mäesuusatreenerite EKR3 tasemekoolitus toimub praktilise kolmepäevase õppelaagri ja õhtuste seminaride vormis 4.03.2019-6.03.2019. Lisaks tuleb osalejatel esitada iseseisev kodune töö. Treeneriks on mäesuusatamise kutsekomisjoni esimees ja mäesuusatreener Mati Pütsepp. Koolitus toimub kas Kuutsemäel või Kiviõlis, täpsem asukoht selgub veebruarikuu lõpuks ja info saadetakse registreerunutele e-mailile.   Mäesuusatamise EKR3 erialane tasemekoolitus on mõeldud tulevastele treeneritele, kellel ei ole veel mäesuusatreeneri kutset. Lõpueksamile pääsemise aluseks on ka EKR3 üldainete koolituse läbimine Tallinna või Tartu Ülikooli juures. Kõik vastused treenerikutset puudutavatele küsimustele:  https://www.suusaliit.ee/et/treenerikutsekkk   Koolituse hind osalejale on 150 eurot. Osaleja katab ise oma transpordi- ja majutuskulud, toitlustuskulud ja mäepileti kulu. Osalejal peab olema isiklik mäesuusavarustus, vajadusel tuleb varustus laenutada. Koolituse läbimiseks peab osalema õppetöös 100%   Registreerimine kuni 25.02.2019  kerstin@suusaliit.ee Registreerimiseks palume saata oma nimi, klubi (juhul, kui treener esindab klubi), telefoninumber, tasumisviis (ülekanne või arve klubile/firmale).     Mäesuusatreeneri EKR3 õppekava leiad samuti siit: https://www.suusaliit.ee/et/treenerikutsekkk   TÄHTIS! Alates juulist 2018 ei arvesta Eesti Spordiregister ja mäesuusatamise kutsekomisjon enam Tallinna Ülikooli poolt korraldatavat õppeainet TSK6153.LT kui mäesuusatreenerite praktilist erialakoolitust ja selle õppeaine läbimine ei lähe arvesse treenerikutse omandamisel!
, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...