Tormis Laine
"Borrufa FIS Children“ U16 poiste vanuseklassis 3. koht

Uudised

Sotšis algasid mäesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlused

01.03.2016
Võistluspaik Sotšis Foto: Alpine SKi Team Estonia Facebook

Sotši olümpiaradadel Rosa Khutori suusakuurordis  tehti algust mäesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustega. Eestlasi on stardis kaks: nii kiirus- kui tehnikaalasid (slaalom ja suurslaalom) sõitev Juhan Luik ning ainult tehnikaaladel startiv Tõnis Luik.

Esimesed tulemused on kiirusaladel  kirja saanud Juhan. Esimesel päeval kavas olnud kiirlaskumise treening jäeti halbade ilmaolude tõttu ära, teisel treeningpäeval kaotas Juhan suurel kiirusel treeningsõidu ajal suusa, mille tulemusel startis Juhan võistlussõidule, olemata kordagi võistlustrassi täies pikkuses läbinud. Kiirlaskumise rada Sochis on väga tehniline ja raske ning Juhani sõitu tuli aeganõudvaid vigu -  tulemuseks 57. koht.  Kiirlaskumise juunioride maailmameistriks krooniti Erik Arvidsson Ameerika Ühendriikidest. Juhan on esimene eestlane, kes stardib kiirusaladel tiitlivõistlustel.

Esmapäeval peetud ülisuurslaalomis tuli  Juhan 59. kohale. Juunioride Maailmameistrile Matthieu Baile´le Prantsusmaalt kogunes kaotust kokku + 5, 37 sekundit.

Juhan Luige enda sõnul on kiirusalade treeninguteks sel hooajal olnud vähe võimalusi. „Võtsin sõidus kindlama ja kõrgema liini ning ei hakanud liigselt riske võtma. Jäin  oma etteastega enam-vähem rahule ja sain väga häid kogemusi, et tulevikus kiirusaladel paremate kohtade nimel võidelda“ lisas Juhan Luik.

  
Täna on  Sotšis kavas alpi kahevõistlus, neljapäeval (03.03) suurslaalom ja reedel (05.03) slaalom. Neljapäevast alates on tehnikaaladel stardis juba mõlemad Eesti noormehed.

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...