Tormis Laine
"Borrufa FIS Children“ U16 poiste vanuseklassis 3. koht

Uudised

Mäesuusatamise Alexela Noorte Alpisari alustas Kiviõlis

30.01.2017
Foto: Svetlana Potašenkova

Mäesuusatamise Alexela Noorte Alpisari alustas  sel talvel oma seitsmendat hooaega Kiviõli Seikluskeskuses, Tuhamäel.  

Alpisarja esimesel päeval, 28.01 peeti kaks etappi suurslaalomis, kus teise etapi raames selgusid ka Eesti noorete meistri vanuseklassides U10-U14.

Sombusele ilmale vaatamata oli Kiviõli mägi suurepärases võistlusvalmiduses – kiire ja kõva pinnaga trass andis ka tasavägised ja väga põnevad sõidud ning vähe katkestusi. Köige pingelisemaks kujunesid oodatult poiste U14 vanuseklassi sõidud, kus juba vanad rivaalid Luik, Danilas ja Mägi üksteisele armu ei andnud.

Alexela Noorte Alpisarja I etapp – GS tulemused paremusjärjestuses:

U10 tüdrukud

Maria Jürisaar / Kristella Vaikmäe / Mariann Zermat

U10 poisid

Mikk Mesila / Markus Mesila / Erik Bergström

U12 tüdrukud

Paula Pütsepp / Brianna Mõttus / Anni Nurk

U12 poisid

Tregor Lunts / Ako Armin Raid / Silver Ostrat

U14 Türdukud

Kadi Vindi / Karola Bunger

U14 poisid

Aleksander Luik / Laur Mägi  / Hans Markus Danilas

U16 tüdrukud

Jane Paulus / Carmen Piho / Hanna Mägi

U16 poisid

Karl Sebastian Dremljuga / Erik Sume / Jasper Rufus Rytövaara

 

Alexela Noorte Alpisari ja Eesti noorte meistrivõistlused – GS tulemused paremusjärjestuses

U10 Tüdrukud

Emma Tammemägi / Maria Jürisaar / Kristella Vaikmäe

U10 poisid

Mikk Mesila / Markus Mesila / Erik Bergström

U12 tüdrukud

Paula Pütsepp / Brianna Mõttus / Anni Nurk

U12 poisid

Tregor Lunts / Ako Armin Raid / Fred Järv

U14 tüdrukud

Kadi Vindi / Karola Punger

U14 poisid

Aleksander Luik / Hans Markus Danilas / Laur Mägi

 

II etapp – Alexela Noorte Alpisari

U16 tüdrukud

Jane Paulus / Carmen Piho / Hanna Mägi

U16 poisid

Karl Sebastian Dremljuga / Jasper Rufus Rytövaara / Erik Sume

 

Pühapäev, 29. jaanuari varahommik pakkus vaatemängulise paralleelslaalomi võistluse, mille käigus selgusid Eesti meistrid vanuseklassides U10 kuni U16.

Eriti põnevad ja tasavägised võistlused olid poiste U10 ja U14 vanuseklassis. Vennad Mesilad klubist Mäesuusakool vahetasid GS tulemustega võrreldes kohad ja seekord oli tugevam kaksikutest Markus, edestades finaalsõidus Mikku.

U14 poiste finaalis kohtusid vanda rivaalid Laur Mägi ja Aleksander Luik. Eesti meistritiitliga väljus võistlusest Aleksander Luik klubist Nordiko.

Tüdrukute konkurentsis oli kõige tasavägisem heitluse kõige vanemata neiude hulgas, kus Jane Paulus Mäesuusakoolist edestas Carmen Pihot klubist Väike Munamägi ja Hanna Mägit Tartu Slalomist.

 

U10 Tüdrukud

Emma Tammemägi (Väike-Munamägi)/ Kristella Vaikmäe (Tartu Slalom)/ Mariann Zernant (Tartu Slalom)

U10 poisid

Markus Mesila / Mikk Mesila / Oskar Reinok (kõik klubist Mäesuusakool)

U12 tüdrukud

Paula Pütsepp (Mäesuusakool)/ Anni Nurk (Mäesuusakool) / Brianna Mõttus (Väike-Munamägi)

U12 poisid

Tregor Lunts (Nordiko)/  Fred Järv (V-Munamägi)/ Silver Ostrat (Väike-Munamägi)

U14 tüdrukud

Kadi Vindi (Väike-Munamägi)/ Karola Punger (Mäesuusakool)

U14 poisid

Aleksander Luik (Nordiko)/ Laur Mägi (Tartu Slalom)/ Robin Möller (Nordiko)

U16 tüdrukud

Jane Paulus (Mäesuusakool) / Carmen Piho (Väike-Munamägi)/ Hanna Mägi (Tartu Slalom)

U16 poisid

Karl Sebastian Dremljuga (Mäesuusakool)/ Erik Sume (Mäesuusakool)/ Jasper Rufus Rytövaara (Nordiko)

Järgmised etapid toimuvad juba tuleval nädalavahetusel Väiksel Munamäel.

Infot sarja kohta saab kodulehelt www.suusaliit.ee ja fb www.facebook.com/alpine-ski-team-Estonia

 

NB! Kõik juba toimunud võistluste protokollid on kättesaadavad Eesti Suusaliidu võistluskalendris olevate võistluste alt.

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Terviserajad.ee
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...