Juhan Luik
Mäesuusatamise rahvuskoondise liige

Uudised

15. märtsil selgusid Soomes Pyhäl Balti karikasarja üldvõitjad

17.03.2019
Poiste U16 paralleelslaalomi poodium: 2.koht Hans Markus Danilas, 5.-8.koht Rasmus Mesila ja Laur Mägi (Foto: erakogu)

Reede, 15.märts oli Pyhäl noortel Balti karikasarja viimane võistluspäev, kus selgitati välja parimad mäesuusatajad paralleelslaalomis vanuseklassides U12, U14 ja U16 ning autasustati Balti karikasarja üldvõitjaid.

 

Meie noortest kvalifitseerusid peale superslaalomi kvalifikatsiooni 8 parema hulka paralleelslaalomi võistlustele mäesuusatajaid praktiliselt igas vanuseklassis. Tempokas ja pingeline võistluspäev küttis kirgi viimaste hetkedeni ning lõppes eestlastele edukalt.

Finaali jõudsid 3 sportlast ning lõplikud tulemused on järgnevad: U12 tüdrukutest saavutas Emma Tammemägi paralleelslaalomis Balti karikavõistluste teise koha, U12 poistest Mikk Mesila teise koha ning U16 poistest Hans Markus Danilas samuti teise koha. Veel jõudsid eelsõidust edasi 8 parema hulka Kristella Vaikmäe (U12), Markus Mesila (U12), Paula Pütsepp (U14), Ako Armin Raid (U14), Renet Riitsalu (U14), Laur Mägi (U16) ja Rasmus Mesila (U16). Balti karikavõistluste paralleelslaalomi lõplikud tulemused:

 

Tüdrukud

Poisid

 

Balti karikavõistluste üldarvestuses, mis koosnes 2018/2019 hooajal kokku kümnest võistlusest Leedus, Lätis ja Soomes, saavutas eestlastest parima tulemuse Mikk Mesila (U12), tulles üldarvestuses III kohale. Veel jõudsid eestlastest üldarvestuses esikuuikusse Markus Mesila (poisid U12, IV koht) ning Hans Markus Danilas (poisid U16, IV koht)  

 

Üldvõitjate punktiarvestus

 

Laupäeval, 16.märtsil toimus noorte võistlussarja lõpetuseks ka kõige pisemate mäesuusatajate jõukatsumine, kus U10 vanuseklassi poisid ja tüdrukud võistlesid suurlaalomis. Eesti lastest olid kõik väga tublid ja sõitsid välja suurepärased tulemused. Tüdrukutest saavutas Marta Loore Ladva kolmanda koha ja Linda Marie Zlobin seitsmenda koha, poistest saavutas Andre Sarri teise koha ning Tristan Jürisaar 11.koha.

 

 

Järgmisel nädalal jätkuvad Pyhäl Balti karika FIS võistlused ning toimuvad juunioride ning täiskasvanute EMV slaalomis ning suurslaalomis.

 

, Telefon: E- mail:
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...