Uudised

Baltic Cup I etapp Snow Arenal Leedus

10.11.2019
Pildil: Maria Jürisaar

Mäesuusatamise Baltic Cupi I etapp algas 6.novembril Leedus Snow Arena sisehallis. Esimesel kahel võistluspäeval toimusid FIS slaalomi ning paralleelslaalomi võistlused, kus ainsa sportlasena esindas Eestit Hans Markus Danilas.

6.novembril toimunud slaalomi võistlusel saavutas Hans Markus 48 sportlase seas 20. koha, 7.novembril paralleelslaalomi võistlustel jõudis ta 32 parema hulka 1/16 finaali, kuid kahjuks sealt edasi ei pääsenud ning sai tulemuseks kirja 24.koha.

Tulemused:

8.-10.novembril jätkus Baltic Cup superslaalomi, slaalomi ning paralleelslaalomi võistlustega U12-U16 vanuseklassidele. Võistlustel osales kokku 140 sportlast Lätist, Leedust, Ukrainast, Valgevenest, Soomest ning Eestist.

8.novembril superslaalomi võistlustel saavutas U12 vanuseklassi tüdrukutest Maria Jürisaar 2.koha, U14 poistest Renet Riitsalu 4.koha ning Harri Tammemägi U12 vanuseklassis 5.koha.

9.novembril slaalomis jätkasid eestlased taas tublide tulemustega - Maria Jürisaar saavutas 2.koha, Renet Riitsalu samuti suurepärase 2.koha, Harri Tammemägi taas esikuuikus, saavutades 5.koha.

Täna toimunud paralleelslaalomi kvalifikatsioonist said edasi 8 parema hulka eestlastest U12 vanuseklassist Maria Jürisaar ja Erik Bergström, U14 poistest Renet Riitsalu ning Markus Mesila. Poodiumi kolmandale astmele sõitsid end Erik Bergström ja Renet Riitsalu, Maria Jürisaar saavutas 4.koha ning Markus Mesila jäi jagama 5.-8.kohta.

Baltic Cupi järgmine etapp toimub 11.-12.01.2020 esmaskordselt Eestis, Väikese Munamäe suusakeskuses.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee