Uudised

Mäesuusatamise võistlushooaeg algas eestlastele kuldselt!

17.11.2021
Hans Markus Danilas - Baltic Cup 1 etapp Snow Arenal

Eilsel FIS Baltic Cupi esimesel etapil Leedus Snow Arenal oli kavas 2 slaalomi võistlust, millest esimesel - FIS juunioride võistlusel saavutas esikoha Hans Markus Danilas!

Kokku osales võistlusel 13 sportlast Lätist, Leedust, Eestist ja Iirimaalt, võistluse lõpetas 8 sportlast, nende seas ka esimest aastat FIS vanuseklassis võistlev Ako Armin Raid, kes sai kirja 5.koha, kaotus võitjale +3,34 sekundit. Tulemused: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=AL&raceid=113082

Teises FIS slaalomi võistluses oli stardinimekiri juba pikem - kokku 20 sportlast samadest riikidest. Võistluse võitis lätlane Gedra Zaks ajaga 1:12.12, talle järgnes leedukas Rokas Zaveckas (+2.03 sek) ning paremuselt kolmanda tulemuse sõitis välja Hans Markus Danilas, kaotades võitjale +2.49 sekundit. Ako Armin Raid sai kirja 8.koha, kaotus võitjale +5.80 sekundit.

Täna Baltic Cupil toimunud paralleelslaalomi võistluse kvalifikatsioonivõistluselt pääsesid 19 startinud sportlase seast edasi põhivõistlusele Danilas paremuselt 5.-nda ning Raid 7.-nda ajaga. Pika võistluspäeva lõpetasid eestlased paralleelslaalomis 5.-8.kohal.

Võistlushooajale on edukas avapauk antud, sel nädalal asuvad Põhja-Ameerika kontinentaalkarikasarjas Copper Mountainil eestlastest starti Tormis Laine ja Kaitlyn Vesterstein, nädala lõpus jätkavad Baltic Cupil võistlemist meie noored ja seeniorid, kus kavas on superslaalomi, slaalomi ning paralleelslaalomi võistlused.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee