Uudised

Soomes Pyhätunturil lõppes Balti karikas mäesuusatamises

22.03.2016
Tormis Laine slaalomivõistlusel Foto: Infoski.lv
Nädal aega väldanud Balti karikavõistlused Soomes Pyhätunturil hakkavad jõudma lõpule.Hea meel on, et Eesti mäesuusatajad on meie piirkonna suurimal, Läti suusaliidu poolt korraldavatel võistlustel näidanud ilusaid tulemusi ja kiiret sõitu. U12, U14, U16, juuniorid ja eliit võistlesid neljas distsipliinis: slaalom, suurslaalom, ülisuurslaalom ja Alpi kahevõistlus (SG + SL).

Alustame U16 vanuseklassiga, kus poistest oli ülivõimsalt parim tänaseks Austrias elav eesti poiss Tormis Laine, võttes kõikide kavas olnud distsipliinide võidud. Tormis tõusis ka nelja Balti Karika sõidu võiduga karikasarja üldarvestuses eestlastest parimale, 2. kohale. Kokku oli karikasarjas 8 võistlust.Head sõitu näitas U16 vanustest poistest Karl Sebastian Dremljuga Mäesuusakoolist, kes saavutas nii suurslaalomis kui ülisuurslaalomis oma vanuseklassis viienda koha. Karikasarja üldarvestuses tuli Karl Sebastian Dremljuga (Seppu) seitsmendaks.

Parima Eesti tüdrukuna sõitis Carmen Piho klubist Väike-Munamägi U16 vanuseklassis poodiumi kolmandale astmele ülisuurslaalomis ja Alpi kahevõistluses, tuli 5. kohale suurslaalomis ning tõi koju Balti Karikasarja üldarvestuses 3. koha.

U14 poistest oli eestlastest parim Hans Markus Danilas klubist Väike-Munamägi, kes ülisuurslaalomis võitis pronksmedali (3. koht) ja lõpetas suurslaalomi 5. kohaga. U14 poiste klassis jälitas Hansu Erik Sume tulemustega – ülisuurslaalomi 5. koht ja Alpi kahevõistlus 6. koht. Balti karikasarja üldarvestuses jõudis Hans Markus Danilsas 7. kohale. U14 tüdrukutest oli parim Johanna Udras klubist Mäesuusakool Alpi kahevõistluse 6. kohaga.

U12 poiste arvestuses ja meie noorte kõige tihedama konkurentsiga vanuseklassis jõudis Laur Mägi Mäesuusakoolist oma vanuseklassi Eesti parimana karikasarja üldarvestuses 3. Kohale, lõpetades kõik neli kavas olnud võistlust samuti poodiumi pronksikohal. Laurile pakkus tihedat konkurentsi Aleksander Luik klubist Nordiko, kes võttis ülisuurslaalomis hõbeda (2. koha) ja jäi suurslaalomis napilt Lauri seljataha neljandaks. U12 tüdrukutest oli parim Brianna Mõttus klubist Väike-Munamägi ülisuurslaalomi 6. kohaga.

Laupäeval, 19.märtsil ja esmaspäeval, 21.märtsil viidi läbi Balti Karikasarja FIS võistluste arvestuses ka Eesti meistrivõistlused juunioridele ja eliidile suurslaalomis ja slaalomis.

Laupäeval peetud suurslaalomis võitis Eesti meistrivõistluste arvestuses Tõnis Luik.

FIS Eesti meistrivõistluste tulemused suurslaalom (19.03.2016, juuniorid

Mehed

1.Tõnis Luik, klubi Nordiko (FIS 10 k.)

2. Sten-Mark Virro, klubi Est2018 (FIS 31 k.)

Naised

1.  Lise Anette Vaher, klubi Exsequor (FIS 14.k)

Eesti meistrivõistluste tulemused suurslaalomis (19.03.2016)

Eliit /mehed

1. Tõnis Luik, klubi Nordiko (FIS 10 k.)
2. Warren Cumming Smith (FIS 13 k.)
3. Sten-Mark Virro, klubi Est2018 (FIS 31 k.)

Eliit/naised

1.Lise Anette Vaher, klubi Exsequor (FIS 14)

Esmaspäeval kavas olnud slaalomis oli eestlastest taaskord parim Tõnis Luik, kes pühapäeval Läti lahtistel mv-l sõitis end neljandale kohale, olles ligi kaks sekundit kiirem Eesti koondise kõige madalama punktiga sportlasest, Warren Cumming Smithist. Esmaspäevasel FIS-võistlusel Pyhätunturil, kus peeti ka Eesti meistrivõistluste arvestus, jäi Tõnis parima eestlasena 10. kohale. Warrenil esimene slaalomi sõit ebaõnnesuts, mis välistas ka Eesti meistritiitlile konkureerimise üle ookeani kohale lennanud sportlasel.

Eesti meistrivõistluste tulemused slaalom (21.03.2016), juuniorid

Mehed

1.Tõnis Luik, klubi Nordiko (FIS 8. k.)
2.Juhan Luik, klubi Skisport (FIS 18 k.)
3.Sten-Mark Virro, klubis Est2018 (FIS 33 k.)

Naised

1. Lise Anette Vaher, klubi Exsequor (FIS 10 k.)

Eesti meistrivõistluste tulemused slaalom (21.03.2016) eliit /mehed

Kuna kõik Eesti koondise sportlased peale Warren C. Smithi võistlevad veel juunioride klassis, jäi täiskasvanute arvestus samaks, mis juunioride arvestuses.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee