Kristjan Ilves
Eesti parim kahevõistleja alates 2016. aastast. 2023. a Planica talialade MM-i 4. koht.
Foto: Flawia Krawczyk
FIS Nordic Combined World Cup Otepää (EST) 2023

Kahevõistlus ja suusahüpped

 

 

Kahevõistlus on talispordiala, kus sportlased võistlevad kombineeritult suusahüpetes ja murdmaasuusaatamises. Tegu on alaga, mis on osa taliolümpiamängudest. Samuti korraldatakse erinevate tasemete võistlusi rahvusvahelisel tasandil. 

 

Üks esimesi ja suuremaid võistlusi peeti kahevõistluses 1892. aastal Oslos Holmenkolleni suusahüppemäel. Kahevõistlus on olnud osa taliolümpiamängudest alates 1924. aastast. Täna võistlevad kahevõistluse spordialal nii mehed kui naised. 

 

1988. aastal võitis pronksmedali taliolümpiamängudel Calgarys Allar Levandi. 1994. aastal saavutas Lillehammeri taliolümpiamängudel saavutas 5. koha Ago Markvardt. Täna on meie esikahevõistlejaks Kristjan Ilves, kes saavutas 2022. aastal kahevõistluse maailmakarikasarjas Saksamaal Klingenthalis hõbedase koha. Samuti oli Kristjan 2021/2022 maailmakarikasarja kokkuvõttes 5nda koha.

 

 

Suusahüpped on talispordiala, kus võistlejad võistlevad suusahüppemäel. Võistlusala võitjad selguvad arvestades hüppekaugust, stiilipunkte ning ka teisi erinevaid faktoreid nt tuulekompensatsioon jne. Esimene suusahüpete võistlus toimus 19. sajandil Norras. Suusahüpped on tranditsiooniline talispordiala murdmaasuusatamise kõrval.

 

Eesti suusahüpete lennumäe rekord kuulub 227 meetriga Artti Aigro nimele, mille ta hüppas 2021. aastal. 

 

Täna on suusahüppajatest aktiivsed sportlasteel Kevin Maltsev, kes treenib hetkel Sloveenias ning Artti Aigro, kes teeb koostööd Soome suusahüpete koondisega.

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.