Foto: Karli Saul

Uudised

Swedbanki ja Suusaliidu suvine suusalaager pakub sportimisrõõmu pea 200 lapsele

29.06.2016
Peeter Kümmel ühistreeningul koos noorte suusatajatega

27. juunist kuni 1. juulini toimub Jõulumäe Tervisespordikeskuses  Swedbanki ja Eesti Suusaliidu koostööna järjekorras juba seitsmes Noorte Suvine Suusalaager, kus osaleb pea 200 noort spordihuvilist Eesti erinevaist paigust.  Igapäevaselt on laagri  juhendajateks  Eesti Suusaliidu  atesteeritud  noortetreenerid, kelle juhendamisel viiakse läbi treeningud ja sportlikud tegevused. 

Soovime tuua laagri kaudu suusatamise ja sporditegemise igale Eesti lapsele lähemale. Suvine laager pakub noortele eelkõige huvitavaid treeninguid ja esinejaid ning tutvust tehakse ka teiste spordialadega. Suvelaagri treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist, panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest kavva mahub palju erinevaid  oskusi nõudvaid mänge.

 

Viie laagripäeva jooksul on  lisaks sporditegemisele ka palju huvitavaid kohtumisi ja tegemisi. Eesti Antidopingu juht Elina Kivinukk teeb läbi põneva maastikumängu selgeks ausa mängu ja dopinguvaba spordi põhitõed. Endise jalgpalluri  ja harrastussuusataja Raio Piiroja eestvedamisel võetakse ette ühised jalgpallitreeningud. Heaks traditsiooniks on läbi seni toimunud kuue laagri kujunendud ka meie praeguste rahvuskoondislaste ühistreeningud oma noorte kooleegidega ja põnev orienteerumismäng. Laagri lõpetab tavapärane jooksuvõistlus. Liskas sporditegemisele saab esinemas näha ka „Padjaklubist“ tuntud Kristel Aaslaidu koos Taavi Paometsaga.

 

Suusatamine  ei ole selles laagris esikohal, vaid lihtsalt aktiivne ja sportlik aja veetmine mõnusas seltskonnas. Tahame, et noortele oleksid kättesaadavad võimalused enda arendamiseks ning spordiga tegelemiseks. Loodame, et nii mõnigi noor spordisõber saab laagrist innustust ning uusi eesmärke, mille suunas püüelda.

 

Huvitav laager mitte ainult ei toeta aktiivse elustiili kujundamist, vaid inspireerib ka oskuslikumalt treenima ja tulemusi saavutama. Eesti Terviseradede projekti hea näitena on Jõulumäe Tervisespordikeskus üks Eesti parimaid spordikeskusi, kus suurepärased liikumisvõimalused on loodud igas vanuses ja sportlikus vormis olevatele inimestele.

 

Swedbank toetab Eesti suusatamist juba 22. hooaega rõhuga suusatamise järelkasvul. Oma 22. hooaega alustab eeloleval talvel Swedbanki Noorte Suusasari, kust kõik tänased koondislased on oma sporditeed alustanud.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.