Foto: Karli Saul

Uudised

Kaidy ja Keidy Kaasiku osalesid Val di Fiemmes FISi noortelaagris

15.09.2016
FISi noortelaagri grupipilt Foto: Erakogu

Murdmaasuusatamise noortekoondise liikmed Kaidy ja Keidy Kaasiku Ambla Spordiklubist osalesid koos treener Reimo Kaasikuga 2 - 10. septembrini FISi suvises laagris Itaalias Val di Fiemmes. Lisaks  eestlastele osalesid laagris veel Ungari, Bosnia-Hertsogoviina, Serbia, Kreeka, Rumeenia, Makedoonia, Ukraina, Läti ja Leedu kaheliikmelised esindused koos teeneriga. 

Sportlaste sünniaastad jäid vahemikku 1998 - 2001a.  Eesti oli esindatud sellises laagris esmakordselt. Laagris olid treeneriteks  Itaalia noortekoondiste treenerid ja nende abitreenerid, tuntuimaks kindlasti endine tippsprinter Magda Genuin. FIS-i poolne kordinaator oli Sandro Pertille, kes  viibis ka laagris korraldatud katsevõistlustel.

Laagri igapäevane  tegevus oli mahukas ja hõlmas hommikuti  nii uisu -  kui ka klassikarulli sõidu -  ja tehnikatrenne. Pealelõunastel treeningutel  olid  kavas erinevad  jooksu -  või üldkehalisee ettevalmistuse trennind  ja toimusid  näidistreeningud. Elati 1400m kõrgusel Bellamontes ja treeningud toimusid 800- 2000m kõrgusel, samuti käidi 3000m kõrgusel mägisel tipul Dolomite mäestikus.Samaaegselt toimusid  loengud la treenerite, kus käsitleti nii  toitumise kui ka  maksimaalse soorituse ea ning noorte soorituse tähtsust talispordialadel.

 

Laagri viimastel päevadel läbiti edukalt üldkehalised katsed -  30m jooks, paigalt kaugushüpe, kätekõverdused 1min jooksul, hoota kolmikhüpe, plank hoid max 5 min, 3000m jooks.

Toimus suusarulli vigursõit keppidega (tüdrukute parim oli siin Keidy Kaasiku ) ja ilma keppideta (tüdrukute parim Kaidy Kaasiku). Läbida tuli ka  6,5km pikkune vabatehnika  rullsuusadistants, kus raja viimane  1,5km  osa  tõusis 350m. Viimaste aastate parimat aega näitas seal Kaidy.  Treener Reimo Kaasiku rääkis,  et raskeid pingutusi treeningutel korvasid ilusad vaated ja palju päikest.“ Kuna tüdrukutel oli see esimene keskmäestiku laager, siis saime aimdust ka sellest kuidas nende organismid kõrgust taluvad“ lisas Reimo.

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.