Foto: Karli Saul

Uudised

Eviko Suusarull lõpetas Tartus oma teise hooaja

30.09.2016
Tartu Sügisrull 2016

Teist aastat järjest toimunud rullsuusasarja EVIKO Suusarull hooajale pandi punkt 25. septembril Tartus imeilusa sügisilmaga toimunud Tartu Sügisrulliga.

Pühapäeval, 25. septembril Tartus, Tähtvere Spordipargis toimunud Tartu Sügisrulli võistlus oli sel aastal kogu suve kestnud seitsmeetapilise EVIKO Suusarulli finaaletapiks. Oma 20. juubelit tähistanud Tartu Sügisrull on põnev võistlus nii osalejatele kui pealtvaatajatele, sest enne tavapärast rullsuusatamist tuli ennast kõigepealt proovile panna krossijooksus ja sellele järgnenud suusasaabaste vahetamises.

 

Meeste vanuseklassi esikolmiku kohtadele käis põnev heitlus, millest tuli võitjana välja Vahur Teppan Tartu Suusaklubist, edestades Sparta Spordiseltsi esindajat Martti Himmat 2 sekundiga ja Priit Naruskit 42,7 sekundiga. Päeva kiireima mehe tiitli võitis aga hoopis endiselt heas vormis olev vanameister Andrus Veerpalu, kes edestas Teppanit 46 sekundiga, kindlustades sellega endale M45+ vanuseklassi võidu. Naistest oli kiireim Värska OK Peko esindaja Daisy Kudre ja naisveteranidest Sille Rell Tartu Suusaklubist.   

 

Meesjuunioridest võitis Läti Madonas BJSS esindaja Raimo Vigants, teiseks tuli Tamsalu AO Suusaklubi esindaja Martin Himma ja kolmandaks Karel Nagel Võru Suusaklubist. Naisjuunioridest võitis Sparta esindaja Anette Veerpalu, teise koha sai Karupesa Teami esindaja Mariel Merlii Pulles ning kolmandaks tuli Anette Kasemets Sakala Suusaklubist.

N16 vanuseklassis edestas kodurajal Kerstin Ojavee Tartu Suusaklubist Ambla Suusaklubi esindavaid õdesid Keidy ja Kaidy Kaasikut. M16 vanuseklassi võitis Ülenurme esindaja Robin Möll edestades Tartu Suusaklubi esindajat Aleksander Tamme ja klubikaaslast Erik Kaha.

 

M14 vanuseklassis võitis Karupesa Teami esindaja Steve Vahi, teine oli Uku Vill Tartu Suusaklubist ja kolmas SK Biathlon esindaja Andreas Koppa. Samavanustest tüdrukutest olid kiireimad Johanna Udras Võru Suusaklubist, Sandra Didvig CFC Jaak Mae Suusakoolist ja Laura Lään Männikumäelt.

 

Kõige nooremate laste vanuseklassides olid kiireimad õde-venda Gerda ja Ralf Kivil Tartu Suusaklubist. N12 vanuseklassi teine oli Laura Tamm Tartu Suusaklubist ja kolmas Andra Aavik Põhjakotkas Viljandist. Poiste arvestuses järgnesid Ralfile Ivar Vsivtsev Karupesa Teamist ja Olle Ilmar Jaama CFC Jaak Mae Suusakoolist.

 

Kokku osales Tartu Sügisrullil ligi 200 rullsuusatajat.

Tartu Sügisrulli tulemused

 

Tartus autasustati ka sarja koondarvestuse parimaid.

Seitsme etapi kokkuvõttes oli meestest parim Martti Himma, teiseks tuli Allar Kivil Tartu Suusaklubist ja kolmandaks Võru Biathloni esindaja Priit Narusk. Naiste koondarvestuse parim oli Kati Tammjärv Tartu Suusaklubist, edestades Margit Ahu spordiklubist Murakas ja Daisy Kudret. M45+ vanuseklassi võitis Yuri Antokhin Valgevenest, N35+ koondarvestuse võitja oli Sille Rell.

 

Meesjuunioridest tuli kokkuvõttes esikohale Jarmo Kaasiku Ambla Spordiklubist. Naisjuunioride parim oli Anette Veerpalu.

 

M14 vanuseklassis tuli võitjaks Anders Veerpalu ja N14 parim oli Johanna Udras.

N16 ja M16 vanuseklassi esikohad said vastavalt Kaidy Kaasiku ja Põhjakotkas Viljandi esindaja Oliver Pikkor.

 

Erinevates Eesti kohtades toimunud seitsmel etapil osales igal etapil keskmiselt 104 suusatajat. Kui esimestel etappidel oli osavõtt natuke tagasihoidlikum, siis suve edenedes huvi suurenes ja viimasel etapil oli osavõtjaid juba ligi 200. Sarnaselt eelmise aastaga osaleti kõige aktiivsemalt M/N14 ning meeste ja meesveteranide vanuseklassides.

Lisaks Eesti nimekatele suusatajatele olid kohal ka esindajad Lätist, Valgevenest ja Venemaalt.

 

Koondarvestus 2016

 

Pildid

 

EVIKO Suusarulli korraldusmeeskond tänab kõiki osalejaid, ergutajaid, abilisi ning toetajaid ja koostööpartnereid, kes aitasid kaasa sarja korraldamisele.

 

Loodame, et aitasime üheskoos kaasa Eesti rullsuusaelu elavdamisele!

 

Aitäh ja uute kohtumisteni!

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.