Foto: Karli Saul

Uudised

Tule osale "Sõprade Sõidul"

06.10.2016

Pühapäeval, 16.oktoobril kell 10:00 alustavad tublid ja aktiivsed spordisõbrad Tähtvere Spordipargist 33km või 44km pikkust ühissõitu Tartu linna ja selle lähiümbruse teedel ja kergliiklusteedel. Eelistatuim liikumisvahend on klassikatehnika rullsuusk, kuid osaleda võib ka uisutehnika rullsuuskade, jalgratta või tõukerattaga, joostes vm kondiaurul põhineva liikumisvahendiga.

Tempomeistrid

Tegemist ei ole võistlusega vaid valitud tempoga ühissõiduga, kus gruppide tempohoidjateks on sellised suusanimed nagu Kein Einaste, Martti Himma, Jaak Teppan ja Kaspar Kokk.

 

Liikumiskiirus
Sõidu tempo ja gruppidesse jagunemine saab selgeks sõidu esimestel kilomeetritel, kuid planeeritult on see järgmine:

"Tervisesport" liigub 10 - 12km/h (ainult lühikesel rajal; 3h - 3h15min)

"Harrastussport" liigub 12 - 14km/h (~3h30 pikal rajal ja 2h45 lühikesel)

"Sport" liigub 14-16km/h (kiired rullitajad ja jalgratturid selles grupis ning ainult pikal rajal; ~3h00)

 

Toitlustamine
Pikal rajal on 3 toitlustuspunkti (13km, 24km, 36km) ning lühikesel rajal 2 (13km, 25km), kus pakume spordijooki, puuvilju ning viimases punktis ka suppi ja pirukat.

 

Finišis
Finiš on EMÜ Spordihoone juures ja seal ootab sind lõpetaja osaleja medal, kuum saun, PastaPary ja loosiauhindade loosimine.

 

Lisainfo ja registreerimine
Täpsem info SuusaAkadeemia kodulehelt

Osalustasu on 15€, noortele ja eakatele 10€, see sisaldab lisaks rajal ja finišis pakutavale ka vajadusel rullsuusavarustuse renti.

 

Abilised ja toetajad

Tartu Suusaklubi, Suusahullud, Tartu linn, Grüne Fee, Rõngu Pagar, Hektor Cafe, Tartu Mill, Fischer, A.le Coq ja paljud vabatahtlikud.

 

NB! Laupäeval, 15.oktoobril kell 10:00 ja kell 16:00 toimuvad treenerite Keini ja Vahuri juhendamisel tasuta Fischeri rullsuusakooli tunnid Tähtvere Spordipargis. Oodatud on nii alustajad kui oskajad!

 

Eesmärk on oma oskusi parandada, et Sõprade Sõitu rohkem nautida saaks.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.