Uudised

Põhjamaade noorte meistrivõistluste teine võistluspäev tõi eestlastele hõbemedali

27.02.2016
Meeskondlike hüpete esikolmik Eesti, Norra ja Soome

Otepääl jätkuvatel Põhjamaade noorte meistrivõistlustel hoolitsesid täna eestlaste parima tulemuse Eesti suusahüppajad, kes meeskonnavõistluses võitsid hõbemedali.

Meeskondlikes suusahüpetes võitsid kuldmedali 453 punktiga Norra esindajad Carl Henning Lippestad ja Espen Jacobsen .  Peale esimest hüppevooru juhtinud Kevin Maltsev ja Artti Aigro kogusid 446,5 punkti ja eestlastele täna tasuks hõbemedalid. Kolmas koht kuulus 439 punktiga Soome võistkonnale koosseisus Markus Virrantalo ja Pyry Ruukka.

Naiste meeskondlikes suusahüpetes võitis ülekaalukalt  353 punktiga meistritiitli Venemaa naiskond kuhu kuulusid eilse individuaalvõistluse kaks parimat Lidiia Jakovleva ja Mariia Jakovleva. Hõbemedal kuulus 202 punktiga Rootsi neidudele Julia Lundbergile ja Frida Westmanile ja poodiumi kolmandale astmele tõusid  Ingebjoerg Braaten Saglien ja Hanna Midsundstad Norrast, kes kogusid 200,5 punkti. Eesti neiud koosseisus Sandra Sillaste ja Triinu Hausenberg olid täna 150 punktiga neljandad.

Murdmaavõistlustel sõideti täna eraldistardiga klassikadistantsid. Naiste 5 km klassikasõidu võitis sommalanna Anita Korva ajaga 14:05,2, edestades eilse vabatehnikasprindi võitnud Kristine Stavaas Skistadi 4,6  sekundiga. Kolmas koht kuuls taas Soome esindajale Emelie Svendlinile, kaotust kaasmaalannale kogunes + 10,5 sekundit.

Eesti neidudest oli täna parimana Mariel Merlii Pulles 19. kohal (+59,1). 21. Hanna Britt Laursoo (+1:04,4), 23. Stine Lise Truu (+1:14,7), 26. Johanna Treier (+1:35,6), 27. Hanna Brita Kaasik (+1:36,6). 28. Aveli Uustalu (+1:40,6), 29. Epp Paalberg (+1:43,4).

Meeste 10 km distantsil läks kolmikvõit Norrasse. Esikoha võitis ja Põhjamaade noortemeistriks krooniti ajaga 24:04,1 Joergen Lippert. 50,1 sekundilise kaotusega oli teine Vebjoern Moen ja kolmas oli eilne vabatehnikasprindi võitja Haakon Asdoel (+51,5). Eestlaste parima koha eest hoolitsest Jarmo Kaasiku, kelle lõppkohaks täna 22. (+2:45,4). 23. Alvar Ratt (2:47,8), 25. Robert Klen Mõistus (2:59,6), 26. Kaarel Karri (+3:06,5), 27. Henri Ahtiäinen (+3:07,8), 28. Martin Himma (+3:20,0), 29. Kalev Christopher (+3:21,5).

Kahevõistluse meeskondliku sprindi kaksikvõit läks Soome. Esikoha võitis hüppevooru järel teist kohta hoidnud Soome II võistkond koosseisus Vili Laukkanen ja Jesse Paakkonen. Poodiumi teisele astmele tõusis Soome I võistkond (Rasmus Ähtäva ja Otto Niittykoski) ja hüpete esikohalt murdmaarajale läinud Norra I võistkond pidi loovutama kaks kohta ja lõpetas kolmandana. Norra võistkonda kuulusid Mats Sagbakken ja Alexander Roeshol. Eesti meeskond koosseisus Risto Raudberg  ja Artti Aigro said neljanda koha.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee