Foto: Karli Saul

Uudised

Murdmaasuusatajad alustavad Olosel võistlushooaega.

11.11.2016

Murdmaakoondis alustab 11. novembril Olosel hooaega traditsioonilise esimese lume võistlusega „FIS Tykkikisat“, millele järgneb 18 – 20. novembril katsevõistlus Saariselkäl. Nende kahe võistluse järel selgub  Eesti koondis hooaja esimeseks MK etapiks Rukal, kus on kavas klassikasprint ja eraldistardiga naiste 10 ja meeste 15 km klassikadistantsid.

Eesti saab MK sarja avaetapil  Rukal meeste arvestuses välja panna nii sprindis kui ka  distantsil neli sportlast, naiste arvestuses on see number 2 + 2.

 

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Arne Tilk selgitas koondise valimise kriteeriume:  „Ruka MK sprindis pääsevad meestest starti Olose klassikasprindi eelsõidu kolm kiireimat eestlast eeldusel, et on täidetud nõue 60 FIS punkti või vähem. Neljanda mehe nimetab sprindidistantsile peatreener Jaanus Teppan. Naistest pääseb Rukal starti Olose sprindi eelsõidu kaks kiireimat eestlannat. Kahe parima naissuusataja valimisel on kriteeriumiks 90 FIS punkti või vähem. Ruka MK -l eraldistardiga klassikasõitudes Eestit esindavad sportlased selguvad Saariselkä võistlusel, kus koondisekoha kindlustavad Saariselkä 10 km klassikadistantsi kolm kiireimat eestlast (60 FIS)  ja neljanda sportlase nimetab koondisesse peatreener Teppan. Naistest pääseb Rukal starti Saariselkä 5 km klassikadistanstsi kaks kiireimat eestlannat tingimusel, et on täidetud 90 FIS punkti nõue. “

 

Olosel 11. – 13. novembrini  peetava võistluse avapäeval on kavas klassikasprint, laupäeval sõidetakse naiste 5 km ja meeste 10 km klassikadistantsid ja pühapäeval 10 ja 15 km vabatehnikasõidud. Stardis on kogu meie rahvuskoondis, U23 ja juunioride koondis.

 

Olose FIS Tykkikisät LIVE tulemused leiad: 
http://data.fis-ski.com/cross-country/live-timing.html

 
või 


http://live.eqtiming.no/32342#contestants:102391-0-1-

 

Maailma karikasari stardib 26 – 27. novembril Rukal, kus on kavas klassikasprint ja naiste 10 km ning meeste 15 km eraldistardiga klassikadistantsid.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.