Foto: Karli Saul

Uudised

Suusaliidu president avas pidulikult Otepää MK etapi

17.02.2017
Andreas Laane Otepääl, 17.02.2017

Austatud sportlased, lugupeetud suusasõbrad!

 

Mul on hea meel tervitada teid Eestimaa talvepealinnas Otepääl, mis eelseisva kahe võistluspäeva jooksul on kindlasti kogu suusamaailma keskuseks.

Esimest korda toimus maailma karikavõistluste etapp Otepääl 18 aastat tagasi. Sellest ajast on palju muutunud, kuid nii mõnigi asi on säilinud ja jäänud kestma. 

Positiivseks muutuseks on asjaolu, et sportlaste arv on suurenenud pea 3 korda ja nad esindavad lausa 30 erinevat riiki. 1-päevasest võistlusest on saanud tervet nädalavahetust hõlmav suursündmus ning lisaks murdmaasuusatamisele on suusapordihuvilistel võimalus kaasa elada ka teistele lume- ja suusaaladele.

Lisaks raja kõrval kaasa elavatele fännidele on ka teistele suusasõpradele loodud võimalus jälgida võistlusi suurtelt ekraanidelt ning just pealtvaatajatele mõeldes on siia Tehvandi keskusesse rajatud kaitsvad tribüünid võistluste nautimiseks iga ilmaga.

Tuleb aga tõdeda, et nii mõndagi on püsinud muutumatuna nii näiteks olid ilmaolud ka 18 aastat tagasi nagu täna - lubati võistluseks plusskraade, oodata oli vihma ja lörtsi, kuid oli võimalus ka väheseks lumesajuks ja võistlused viidi läbi kunstlumel. Just selline on olukord ka käesoleval aastal.

 

Kõige olulisem on aga see, et võistluse tase ja sportlik võistlusmoment on endiselt ülimalt kõrged ning meie publik on jätkuvalt teadlik, sõbralik ja kindlasti sama kirglik kui 18 aastat tagasi!
Just meie publik ja korraldajad on need, kes on kinnistanud Suusatamise Otepää MK- etapi suursündmuseks Eesti spordikalendris.

Maailmakarikaetapp Otepääl on olnud alati kõrgelt hinnatud nii sportlaste, spordisõprade kui ka rahvusvahelise Suusaliidu FISi - poolt ning selle tunnustuseks toimub MK etapp siin Tehvandil juba neljateistkümnendat (14) korda.

Suur tänu teile hea publik ja suur aitäh kõikidele, kes on läbi kahe aastakümne aidanud MK etappi korraldada!

Soovin suusasõpradele põnevat nädalavahetust, aktiivset kaasaelamist ning positiivseid elamusi!

Sportlastele soovin edu, tugevat tervist ja libedat suuska ning finisheerimist tulemusega, mis pakub rahulolu.

 

Veelkord - Tere tulemast Eestimaa talvepealinna Otepääle! 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.