Foto: Karli Saul

Uudised

Kohtusid Eesti ja Venemaa Suusaliidu presidendid

13.06.2017
Kohtusid Eesti ja Venemaa suusaliitude presidendid Jelena Välbe (vasakul) ja Andreas Laane. Foto: Eesti Suusaliit

12. juunil toimus Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane ja Venemaa endise suusataja ning praeguse Suusaliidu presidendi Jelena Välbe kohtumine. Kokkusaamisel arutleti suusamaailmas toimuva üle ning räägiti kahe riikliku alaliidu vahelistest koostöövõimalustest.

"Meil on hea meel, et Jelena oli valmis meiega kohtuma ja suusateemadel kaasa rääkima. Mõlemal alaliidul on enne hooaja algust omad hooajaeelsed mõttekohad, mistõttu on kahe kõrvuti asuva riigi omavaheline suhtlus ning teadmiste jagamine ülioluline. Hea meel on tõdeda, et jagame ühesugust arusaama ka järelkasvu osas. Kui soovime, et meil oleks tulevikus tugevaid sportlasi, peame liidu poolt pakkuma võimalikult palju omapoolset tuge", rääkis Eesti Suusaliidu president Andreas Laane.

 

Kohtumise peamiseks teemaks kujunes alaliitude vaheliste koostöövõimaluste arendamine ja laagrite korraldamine Eestis. Mõlemad alaliidud on suunanud pilgud tugevalt tulevikku, mistõttu mõeldi üheskoos, kuidas rohkem noori suusatamise juurde tuua, sealjuures erilist tähelepanu tuleks pöörata just tütarlaste järelkasvule. Lisaks kõneleti üldiselt suusamaailmas toimuvast enne tähtsat olümpiahooaja algust.

 

Endine murdmaasuusatamise absoluutne tipp ja praegune alaliidu president Jelena Välbe külastab Eestit seoses Venemaa suusakoondise ühislaagriga Tehvandil. Traditsiooniliselt alustavad Venemaa sportlased oma uue hooaja ettevalmistust just Tehvandi Spordikeskuses. Otepää laagrisse sõitis üle 170 sportlase ning juhendaja, kelle hulka kuuluvad nii juuniorid kui täiskasvanud mehed ja naised. Tehvandi häid tingimusi ning raskeid tõuse on planeeritud trotsida juuni lõpuni.

Kohtumisel viibisid lisaks presidentidele veel Venemaa suusakoondise hooldepealik Urmas Välbe, Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil ja murdmaasuusatamise alajuht Arne Tilk

Venemaa Suusaliidu president Jelena Välbe on kolmekordne olümpiavõitja, viiekordne MK-sarja üldvõitja ning kroonitud 14 korral murdmaasuusatamise maailmameistriks.

 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.