Foto: Karli Saul

Uudised

Johanna Treier Horvaatias toimunud MK etapil kuues ja Robert Klen Mõistus kahel korral seitsmes

13.07.2017
Rullsuusatamise MK etapil Eestit esindanud Johanna Treier, Robert Klen Mõistus ja Johanna treener Anneli Tilk. Foto: erakogu

4. juunil Põlvas toimunud EVIKO Suusarulli esimese etapi tulemuste põhjal Eestit esindama sõitnud Johanna Treier ja Robert Klen Mõistus debüteerisid 07. - 09.07.2017 Horvaatias Oroslavjes toimunud rullsuusatamise MK etapil, kus tuli võistelda harjumatus kuumuses, kohati isegi 42 plusskraadiga.

Esimesel võistluspäeval  (07.07) tuli silmitsi seista MK etapi kõige pikema distantsiga. Avapäeval oli kavas vabatehnika ühisstart, kus naistel tuli sõita 12 km ja meestel 16 km. Juunioride arvestuses sai Johanna 12. koha ning Robert Klen tubli 7. koha.

Teisel päeval tuli uisurullid vahetada klassikarullide vastu ning sõita 7 km mäkke. Johanna sõitis välja 9. koha ning Robert Klen oli taas seitsmes.

 

MK etapi viimaseks katsumuseks oli 200 m vabatehnikasprint. Meesjuunioride arvestuses sai Robert Klen 11. koha. Johanna sõitis välja aga oma parima tulemuse, olles vabatehnikasprindis kuues.

Loodame, et rullsuusatamise MK etapil osalemine oli Johannale ja Robert Klenile heaks kogemuseks ning andis enesekindlust järgmisteks rahvusvahelisteks võistlusteks.

 

HORVAATIA MK ETAPI TULEMUSED
 

HORVAATIA MK ETAPI FOTOD

 

 

Kolmandat aastat toimuv rullsuusasari EVIKO Suusarull kogub järjest enam populaarsust

EVIKO Suusarulli sarjas on sel aastal toimunud juba 2 etappi. Lisaks  04.06.17 Põlvas toimunud mäkketõusuvõistlusele tutvuti MK etapiga samal nädalavahetusel esmakordselt pealinna radadega – 09.07. toimus klassikaetapp Tallinnas Lillepi pargis.

 

Kui EVIKO Suusarulli esimestel aastatel oli hooaja alguses osavõtt tagasihoidlikum, siis sel aastal on märgata osalejate arvu suurenemist juba esimestel etappidel. Mõlemal etapil osales üle 100 rullsuusataja. Lisaks eestlastele tunnevad rullsuusasarjal osalemise vastu väga suurt huvi meie lõunanaabrid Lätist, samuti olid kohal esindajad Valgevenest, Venemaalt ja Soomest.

 

Järgmisena on ees ootamas 30. juulil Jõulumäel toimuv NEVENE rullsuusamaraton.

EVIKO Suusarulli tulemustega saab tutvuda Tartu Suusaklubi kodulehel.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.