Foto: Karli Saul

Uudised

Murdmaasuusatreenerid kogunesid arutamaks noortespordi teemadel Eesti Suusaliidus

26.08.2017
Swedbanki noortesari - ESL

Murdmaasuusatreeneritel toimus 14.augustil Otepääl arutelu koosolek teemal "Noortesport Eesti Suusaliidus". Arutelus osales 19 inimest.

Koosolekul arutleti muuhulgas, mis vanuseklassid vajavad hetkel laiemat toetust ning püüti leida lahendusi selle parandamiseks. Samuti prooviti mõelda suuremalt, mida ja kuidas noortespordi teemadel edasi arendada.
Kuna maailma suusatajate vanus järjest nooreneb, siis on vaja jälgida ja toetada noori ka juba alates 16 vanuseklassist. Sellega vähendaks me ka meie noorte arengust maha jäämist maailma tasemest. Suurem murekoht on aga endiselt 20+ vanus, peale keskkooli lõpetamist, kui noor siirdub edasi õppima ning kas jääb toppama treeningutel või jätkab treenimist, aga lõppeb ravikindlustus. Leiti, et on vaja leida lahendus toetussüsteemiks, mis toimiks näiteks suuremates linnades ülikooli juures, mis võimaldaks noortel õppida ja treeninda. Süsteem pakuks koos treenimise võimalust, et hoida motivatsiooni ja samuti paremat koostööd erinevate klubide vahel.


Teise teemana käsitleti koolitusi ja laagreid. Soovitakse klubi ja klubide töö tõhustamist, samas peavad ka klubid ise leidma piisavalt julgust teiste klubidega suhelda ja oma teadmisi täiendada. Leiti, et võiks toimuda lühikesed avatud motivatsiooni suunitlusega laagrid, kui ka sihtgrupi põhised treeninglaagrid. Eesmärgiga pakkuda ühistegevusi ja koosviibimisi, et tõsta ühtsustunnet, näha paremini kitsaskohti.


Samuti arutleti treenerite ja võistkondade esindajate teemal, et kes, miks ja kuidas võiks selles süsteemis paremini toimida. Leiti, et võistkonna treenerite ja esindajate vahel võiks võimalusel toimuda rotatsioon, mis annaks arenguvõimalusi soovijatele ja parandada koostööd erinevate osapoolte vahel, kuid samas hoida esindusvõistkonna kvaliteeti .
Selleks, et tagada paremat noorte juurdekasvu, ettevalmistust ja koostööd erinevate osapoolte vahel, on vaja toimivat taustsüsteemi klubidele, treeneritele ja sportlastele.


Järgmine arutelu koosolek on plaanis oktoobris.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.