Foto: Karli Saul

Uudised

Davosi MK-etapil saavutas Karel Tammjärv meeste 15 km vabatehnika eraldistardis 13. koha

11.12.2017
Karel Tammjärv (Foto: Romina Eggert)

Davosi MK-etapil saavutas Karel Tammjärv meeste 15 km vabatehnika eraldistardis 13. koha, mis on tema karjääri parim tulemus. 

Viimati jõudis Eesti suusataja MK-sarjas distantsil punktidele 2014. aasta 8. märtsil, kui Algo Kärp sai Holmenkollenis meeste 50 km ühisstardist klassikasõidus 16. koha.

 

Millega tegeleb äsja oma karjääri parima sõidu teinud sportlane pärast pingutust? Hingamisega, naeris väsinud, aga rahul Tammjärv vastuseks. «Finišijoone ületasin valugrimassides. Anti (Saarepuu, treener) karjus igal ringil tõusu otsas nii kõvasti, et oli võimatu mitte kõike endast välja panna,» lisas suusataja, et tema jättis täna kõik rajale.

 

«No näed, inimesed on arenemisvõimelised,» rääkis Tammjärv karjääri parimast tulemusest. «Juba hooaja algus näitas, et vabatehnikas tuleb päris hästi välja. Kaks nädalat tagasi jäi Kuusamos kahjuks vabatehnikasõit sõitmata – ei läinud tervisega riskima – aga ootasin kannatlikult oma võimalust, mis nüüd saabus.»

 

Tammjärve tulemusele pani tugeva õla alla ka määrdemeeskond. «Raul Seema tõi enne seda etappi Fischerist uued suusad ja vahetas mõned vanemad paarid välja. Värske mustriga suusk töötas siin värske lume peal väga hästi. Nendest vanadest suuskadest, millega ma terve eelmise aasta iga ilmaga sõitsin, sest nad olid lihtsalt nii head, leidsin nüüd ühe veel parema paari. Seda oli ka näha – kuulsin, et ringi teised pooled tulin allamäge päris kiiresti,» kiitis eestlane.

 

Allikas: Postimees

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.