Foto: Karli Saul

Uudised

Estoloppeti esimese maratoni võitsid Algo Kärp ja Merilin Jürisaar

05.02.2018
Foto: Estoloppet

20. Tamsalu-Neeruti suusamaratoni pikema distantsi läbis täna 268 ja lühema 34 suusatajat. Esimesena ületas 30 km finiśijoone Viljandi Suusaklubi suusataja Algo Kärp ajaga 1.18.49.

Teise koha heitlus toimus Team Horeca Service’i mehe Mart Kevin Põlluste ja Sparta tiimis sõitnud Martti Himma vahel. Põlluste kaotas võitjale kahe sekundiga. Kolmandaks tuli Martti Himma. Kiireim naine rajal oli Merilin Jürisaar, kelle lõpuajaks fikseeriti protokollis 1.32.55.

Maratoni kiireim mees Algo Kärp naases üleeile suusalaagrist Itaaliast, kus valmistus ette ka olümpiamängudeks. “Nüüd tulingi siia treeningu ja tugeva pingutuse eesmärgil.” Pyeongchangi lendab mees juba mõne päeva pärast. “Teates kindlasti tahan Eestit esindada ja siis juba minu jaoks põhidistants on 24. veebruaril 50 kilomeetrit klassika.” sõnab Kärp. Mees plaanib tõenäoliselt pärast olümpiat veel Estoloppeti maratonidel osaleda. “Eestis osaleda on alati hea ja korraldus on tasemel.” lisab ta.

Naiste võitja Merilin Jürisaar on oma võidu üle väga üllatunud. “Ma poleks uskunud, et see juba täna tuleb.” sõnab Jürisaar pärast finišit. Merilin oli rajal koos oma isa Meelisega, kellega koos on palju vaeva nähtud maratoniks ettevalmistumisel. “Ma ei oleks arvanud, et ma teda võidan, aga täna võitsin!” sõnab neiu õnnelikult.

Lühikese distantsi võitjaks tuli Mario Kivil, kes läbis kümme kilomeetrit ajaga 30 minutit ja 21 sekundit ning oli ühtlasi ka M15-klassi parim. Naiste 10 kilomeetri lühidistantsi võitjaks tunnistati Helin Müüdla. Neiu ajaks fikseeriti 36 minutit ja 53 sekundit.

Maratoni tulemused on avalikud Estoloppeti veebilehel estoloppet.ee

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.