Foto: Karli Saul

Uudised

On lahe atmosfäär... - Kaarel Zilmer

16.01.2019
Meie -norralased ! /Foto : K. Zilmer

Sellist pilti siit kõrvalt ei kujuta Otepää MK nädalavahetuse oludes  küll ette, ent kui  Norra suusatamise pidevat domineerimist arvesse võtta, võiks nähtav Tehvandi suusastaadionilgi  ju igati norm olla. Foto ise pärineb aga  Nagano OM- lt.  Ajast, mil, nagu ikka, torkasid mitte just erilist murdmaa huvi ilmutavate jaapanlaste seast  silma ilmekad norralastest fännide hordid. Neid saatis ikka ülemeelik huilgamine, kuid mitte nii hull, mis maailma jalgpalliareene täidab. Eks seal,  küllap  ka võetud külmarohu toel, ajaski üks viiking siis , ilmselt sõprade õhutusel särgi seljast ja lasi  naabrimehe rõõmsa imestuse paistel Nagano taevast siraval päikesel oma prinki keha paitada. 


See oli igati elev vahepala, mida isegi kohalikud idamaised tavad pahaks ei pannud ja seda suusavõistlustega kokku käivaks ilminguks pidasid.
Või leppisid teadmisega, et need norralased ollagi sellised ..., anname neile andeks ...

Eks iga suusavõistluste areeni saada oma aura, kuid reeglina valitseb neis päris lahe atmosfäär, nagu laulab tuntud igihaljas hitis superstaar  Anne Veski. Ehkki see hoogne viis räägib justkui sisetingimustes tekkida võivatest tunnetest, siis ega see hea suusavõistluse, asjatundlikult reageeriva publiku puhulgi nägemata jää. Murdmaavõistluste puhul ei kuule muidugi selliseid ovatsioone ega pettumusohkeid, nagu näiteks Oberhofi biatlonivõistluste areenil, millest saab selgelt aru - kas liidrite või siis omakandi staaride märgid langevad või jonnakalt oma "musta lapaka" staatust säilitavad. Murdmaaareene ei saa võrrelda ka näiteks Bergiseli kauni hüppemäeovaali palistava inimväega , ega Vengeni kiirlaskumisraja tribüünitäitega, mis on ikka ninaga vastu finišinõlva seatud, kus kenasti ka päike paitamas.


Nii et igal alal on oma atmosfääri kujundavad detailid, mille puhul leiab  igati häid näiteid ka Tehvandi MK -del toimuvast.

 

Loe edasi Kaarel Zilmeri veebist SIIT 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.